II Tarnowski Marsz Niepodległości - już we Wtorek 19:15 !

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

II Tarnowski Marsz Niepodleg³ości - już we Wtorek 19:15 !

Post autor: flyfly »

Obrazek


To już drugi Marsz Niepodległości organizowany przez tarnowski oddział stowarzyszenia "KoLiber". Data 30 października nie jest przypadkowa, gdyż nawiązujemy do chlubnego dla nas faktu. Tarnów odzyskał niepodległość jako pierwsze miasto w kraju. Stąd też hasło przewodnie tegorocznego Marszu: "Tarnów pierwszy niepodległy".

Miejsce zbiórki znajduje się przy parkingu D.H "Świt". Porządkowi zajmą się ustawieniem zgromadzonych.

Trasa: ul. Krakowska- pl. Kazimierza - ul. Katedralna - Ratusz - ul. Piekarska - ul
.Rybna - ul. Wałowa - Pl. Ofiar Katynia (Grób Nieznanego Żołnierza)

UWAGA!
Prosimy nie przynosić transparentów związanych z aktualną sytuacją polityczną w kraju. Marsz jest apolityczny, polega na świętowaniu odzyskania niepodległości. Flagi, transparenty i symbole nawiązujące bezpośrednio do święta będą mile widzianie.

Gorąco zapraszamy! Nie może Was zabraknąć !


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Cholewcia, znowu mnie nie ma w Tarnowie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A propos obchodów Święta Niepodległości.
10 listopada odbędzie się "Raut Niepodległościowy". Do tej pory nazywał się "Rautem Prezydenckim". Skoro nazwa się przyjęła, to dlaczego nagle ją zmieniono?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Może chce się powiązać prezydenturę z niepodległością, zupełnie niepotrzebnie, ponieważ to fałsz.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Goscinny pisze:Do tej pory nazywał się "Rautem Prezydenckim".
Też zwróciłem uwagę dzisiaj, słuchając RDN :)
Tajemnica poliszynela.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Nie będę zakładać osobnego wątku, ale rozśmieszyły mnie dzisiejsze słowa Kaczyńskiego:
- To jest święto ważne i aktualne - podkreślił w wystąpieniu przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego pod Belwederem Jarosław Kaczyński. Jest ważne, dodał, "bo nie było w nowoczesnej historii Polski wydarzenia ważniejszego niż odzyskanie niepodległości". Jest to także - zdaniem lidera PiS - święto aktualne, "bo sprawa polskiej niepodległości i suwerenności jest ciągle aktualna". - Są siły, które polską niepodległość podważają - podkreślił i, jak zaznaczył, "trzeba się im przeciwstawić".
O ile kojarzę, to właśnie zwolennicy PiS podważają niepodległość Polski, to oni śpiewają "ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Goscinny, też na to zwróciłem uwagę i doszedłem do wniosku, że Jarosław zaczyna odpływać skoro nawołuje do przeciwstawiania się samym sobie.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Goscinny pisze:zdaniem lidera PiS
"przyjdzie i czas na upamiętnienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i wszystkich, którzy polegli". Jak mówił, "przyjdzie czas święta, uroczystości, która odda hołd wszystkim, którzy zginęli w Smoleńsku, którzy zginęli za ojczyznę".


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Goscinny pisze: O ile kojarzę, to właśnie zwolennicy PiS podważają niepodległość Polski, to oni śpiewają "ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".
Podważają, bo to oni przyczynili się do jej utraty. Jak państwo suwerenne może przyjmować i wdrażać, że tak napiszę, ustawy innego państwa ?. Co to za niepodległość ?. Przecież to LK podpisał Traktat Lizboński !!!. Jeżeli jakiś zwolennik PiS napisze mnie, że ta partia walczy o NIEPODLEGŁOŚĆ w świetle przestawionych faktów, to oznacza że jest (dawno paska nie miałem) debilem i impotentem intelektualnym ze skłonnością do analfabetyzmu. Kojarzenie PiS z patriotyzmem, to jakaś chora utopia zdegenerowanego socjalisty. Nie jestem narodowcem, ale gdy słucham czasami przez przypadek w radio wystąpienia Jarka z zawartością patriotyzmu, to mnie skręca.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ