680 lat Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

680 lat Tarnowa

Post autor: Goscinny »

Chciałoby się rzecz "hura!", ale....

Jak zwykle się czepiam. Na Intermaksie jest informacja, że znane jest coraz więcej szczegółów dotyczących obchodów. I w pierwszym zdaniu kwiatek (jak dla mnie):

Znamy więcej szczegółów dotyczących obchodów 680 rocznicy lokacji miasta. Ich kulminacja nastąpi 8 marca, a wstępem do uroczystości będzie XIII Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

Co ma piernik do wiatraka? Co to #@(&a ma być? Obchody rocznicy czy jakaś akcja kościelna? Może ja za głupi jestem, ale ktoś tu przegina.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Gościnny, inaczej:
W tym roku WSZYSTKO co będzie się działo w mieście, jest z okazji 680 rocznicy lokacji miasta ;-) WSZYSTKO! A co ma piernik do wiatraka to ja nie wiem. Niemniej jednak impreza ciekawa i słuszna.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

"Oficjalna inauguracja obchodów Roku Miasta będzie miała miejsce już 8 marca na tarnowskim Rynku, gdzie odbędzie się, stylizowana na wzór historycznych obrad rajców, uroczysta Sesja Rady Miejskiej. 8 marca to także spotkanie członków Komitetu Honorowego, wręczenie statuetki „Ambasador Tarnowa”, „Tarnowskich Wen” dla dziennikarzy, a także premierowa publiczna prezentacja Encyklopedii Tarnowa i koncert GOS.pl."


Dotacje dla organizacji pozarządowych - kultura

"Encyklopedia Tarnowa – 2010 rok III etap – 380 000 zł. (Tarnowskie Towarzystwo Kulturalne)"

Łącznie grubo ponad 1 mln. Poczekamy na efekty, bo jak narazie

http://encyklopadia.vndv.com

a tam: perełki

"Redakcja odpowiada wyłącznie na listy posiadające podpis oraz inne dane umożliwiające identyfikację nadawcy"

"Encyklopedia Tarnowa wydana drukiem będzie zawierać ok. 2500 haseł. Po jej wydaniu, proponowane jest nagranie płyty CD, dla zwiedzającego miasto turysty krajowego i zagranicznego. Na płycie znajdzie się ok. 30 najważniejszych haseł związanych z dziejami miasta. Podaną niżej listę haseł pragniemy skonsultować z mieszkańcami Tarnowa. Prosimy o konstruktywne propozycje z podaniem własnego imienia i nazwiska i odesłanie na adres e-mail redakcji.

30 haseł to chyba żart,tak jak i konsultacje.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Kuba - Spotkanie FGPO z okazji 680-lecia Tarnowa, yeah, brzmi dumnie

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Drugą w kolejności największą atrakcją tegorocznych obchodów jubileuszu będzie przejazd Watahy ulicą Krakowską. :mrgreen:

Encyklopedia zanosi się na kolejny przykład, że w Tarnowie miarą sukcesu jest wydana kwota a nie efekt jej wydania.

Swoją drogą: ciekawa wariacja na temat herbu Tarnowa na tej stronie encyklopedii...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

No no, jestem pozytywnie zaskoczony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Mark pisze:płycie znajdzie się ok. 30 najważniejszych haseł związanych z dziejami miasta.
Jestem optymista i może to jest 300 albo 3000 haseł, może 3 pomyliła sie z 6 na klawiaturze bo jest blisko, bo nie wierzę w to że można byc na tyle bezczelnym zeby tak zwyczajnie wciskać aż taki chłam.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

nie chcę straszyć, ale na stronie tej encyklopedii faktycznie jest podane 30 haseł, które to owi autorzy chcą "skonsultować" z ludnością... coool...


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

spokojnie; encyklopedia w wersji podstawowej liczyć będzie ok. 3 tys. haseł.

Natomiast w wakacje wiadomo było już m.in. że:

'Planowane jest wydanie wyciągu najważniejszych haseł dotyczących historii i czasów współczesnych Tarnowa, i opracowanie ich w języku angielskim. Publikacja będzie ciekawą pamiątką nie tylko dla turystów. Inny pomysł na rozpropagowanie Encyklopedii Tarnowa to jej multimedialna wersja, będąca streszczeniem tomu i zawierająca skróty poszczególnych haseł'

I stąd te 30 haseł....


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dlaczego na płycie znajdzie sie tylko 30 haseł............. ??
Druid pisze:autorzy chcą "skonsultować" z ludnością... coool...
No właśnie te konsultacje, to ja nie wiem czy Ci, co robia tą encyklopedie są ekspertami czy nie. Jeżeli są to po co sie pytają, jezeli nie to ekhm. Może na azotach eksperci zaczna pytać ludność jak robić plastik. Ja rozumiem że żyjemy w demokracji ale bez przesady. Jak ktoś wydaje, całkiem zresztą spora kwotę, na taki zabieg, to powinien raczej wiedzieć co i jak ma robić.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Dorota1975 pisze:spokojnie; encyklopedia w wersji podstawowej liczyć będzie ok. 3 tys. haseł.

Natomiast w wakacje wiadomo było już m.in. że:

'Planowane jest wydanie wyciągu najważniejszych haseł dotyczących historii i czasów współczesnych Tarnowa, i opracowanie ich w języku angielskim. Publikacja będzie ciekawą pamiątką nie tylko dla turystów. Inny pomysł na rozpropagowanie Encyklopedii Tarnowa to jej multimedialna wersja, będąca streszczeniem tomu i zawierająca skróty poszczególnych haseł'

I stąd te 30 haseł....
"Encyklopedia Tarnowa wydana drukiem będzie zawierać ok. 2500 haseł. Po jej wydaniu, proponowane jest nagranie płyty CD, dla zwiedzającego miasto turysty krajowego i zagranicznego. Na płycie znajdzie się ok. 30 najważniejszych haseł związanych z dziejami miasta. Podaną niżej listę haseł pragniemy skonsultować z mieszkańcami Tarnowa. Prosimy o konstruktywne propozycje z podaniem własnego imienia i nazwiska i odesłanie na adres e-mail redakcji.
Redakcja

Proponowana lista hasel:

Ablewicz Jerzy
Bem Józef
Biegun Ciepła
Bima
Brandstaetter Roman
Brodziński Kazimierz
Cmentarz Stary
Cmentarz Żydowski
Drużbacka Elżbieta
Dworzec Kolejowy
Heller Michał
Jan Tarnowski - hetman
Katedra
Mościckie Centrum Kultury
Muzea
Pałac i Park Sanguszków w Gumniskach
Park Strzelecki i Mauzoleum J. Bema
Plac Kazimierza
Pomnik I transportu
Pomnik Jana Pawła II
PWSZ
Restauracja Tatrzańska
Rezerwat "Debrza"
Rynek
Sanguszko Roman
Sasnal Wilhelm
Szlak Architektury Drewnianej
Szujski Józef
Tertil Tadeusz
Tramwaj
Wałowa ulica
Witos Wincenty
Wyższe Seminarium Duchowne
Zakłady Azotowe
Zamek Tarnowski"


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

ostateczną liczbę haseł poznamy jak Encyklopedia będzie gotowa;

w wakacje dość odważnie mówiono o 2,5-3,5 tys. haseł, bo opracowane hasła czytano, poprawiano, niektóre odrzucono, z kilku tworzono jedno; zwykła praca redakcyjna; potem mówiono, że haseł będzie 3 tys., zostaje poczekać do marca.

to pragnienie konsultowania listy haseł do wydania skróconego Encyklopedii chyba skończyło się tylko na pragnieniu; nie pamiętam, by taka propozycja, już jako oficjalna, pojawiła się chociażby w mediach. raczej tylko wspominano, że jest taki pomysł, pragnienie...


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Już za dwa miesiące wszystko będzie jasne, zwłaszcza czy pragnienie ( Projekt realizowany ze środków Gminy Miasta Tarnowa ) było warte ponad 1 000 000,00zł


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

:mrgreen: projekt Encyklopedia Tarnowa to oczko w głowie wiceprezydent Doroty Skrzyniarz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Skąd informacja o milionie? Przecież to jakaś astronomiczna kwota...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

gushman pisze:Skąd informacja o milionie?
matematyka, tylko i wyłącznie...
projekt Encyklopedia Tarnowa realizowany jest w etapach; właśnie zaczyna się trzeci, na który przekazano 380 tys. złotych; do odnalezienia kwoty przekazane na I i II etap...

:)
znalazłam - w roku 2008 przekazano na ten cel kwotę 80 tysięcy złotych, w roku 2009 - 160 tysięcy złotych, i teraz w 2010 - wspomniane 380 tys.

ODPOWIEDZ