Uchwała śmieciowa w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A w Krakowie od 1 stycznia 2014 roku ceny za wywóz spadają o ok. 19%.
To tak, żeby wszyscy mieli świadomość, że się jednak da obniżyć ceny wzięte z kapelusza.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

W Wojniczu w dalszym ciągu segregowane idą do jednej śmieciarki, więc za co ja mam płacić 12,50 pln od osoby. Jaja sobie robią i tyle.
W Łodzi system działa całkiem inaczej i jest dość rygorystyczny, u teściowej w bloku ktoś nie segregował i teraz cała klatka ma karę w postaci podwyżki za śmieci. Na każdy kolor worka przypada jedna śmieciarka dokładnie opisana co zbiera.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ozi26 pisze: u teściowej w bloku ktoś nie segregował i teraz cała klatka ma karę w postaci podwyżki za śmieci
I to uważasz za plus? To, że wiele osób zostało ukarane, bo jedna się wyłamała?

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Źle to napisałem i inaczej myslałe, miało być źle posegregowane. Tam jest ogólnie straszny rygor a ma być jeszcze większy, jakieś karty chipowe mają mieć mieszkańcy i czytniki w drzwiach gdzie są worki do segregacji na danym piętrze aby nie podrzucać śmieci sąsiadom, i wtedy jak źle posegregujesz będziesz miał jeden miesiąc podwójna stawkę na danym piętrze.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Myślę sobie, że w sumie to stać mnie na to, żeby nie segregować śmieci. Będę miał jeden kosz w domu, a nie cztery. nie będę musiał myśleć co gdzie włożyć, tylko wszystko do jednego. No i przede wszystkim nie będzie mnie jakiś staruszek przyklejony do stołka straszył podwyżką, jakbym miał 10 lat.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ozi26, wszystko jedno - ale to jest odpowiedzialność zbiorowa rodem z komuny, oraz szukanie haków na ludzi, żeby im dowalić wyższe opłaty.
Może jeszcze policja śmieciowa, kamery, podsłuchy i wywiad środowiskowy? Tych ludzi całkiem po.....


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

lll pisze:Myślę sobie, że w sumie to stać mnie na to, żeby nie segregować śmieci. Będę miał jeden kosz w domu, a nie cztery. nie będę musiał myśleć co gdzie włożyć, tylko wszystko do jednego. No i przede wszystkim nie będzie mnie jakiś staruszek przyklejony do stołka straszył podwyżką, jakbym miał 10 lat.
To nie o to chodzi.
Dlaczego ma ten staruszek czy ktokolwiek inny zarabiać na Tobie sam nic nie robiąc poza 'pierdzeniem' w ów przyklejony stołek ?

Zresztą: kto i jak sprawdził i udowodnił, że śmieci nie są segregowane ? Z tego co większość obserwuje są one pakowane do jednej śmieciary więc ponacholere sort ??????
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Racja. Wiesz, tylko tyle się wokół tego wytworzyło atmosfery, że czasami mam wrażenie, że ludzie są skłonni nawet wywozić segregowane śmieci na inny koniec miasta, bo tak kazali. 5zł różnicy nie jest chyba tego warte. System jest kiepski i koniec. Lepiej było dowalić wysokie stawki za każdy worek niesegregowanych, a segregowane odbierać za darmo. Motywacja byłaby zdecydowanie lepsza.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Gdyby było tak, że segregowane za darmo a niesort płatny to jak myślisz, co by się okazało :) ??
Nie dalej jak po 2 - 3 miesiącach każdy płaciłby za niesort :P Podobnie jak teraz kombinują.
Im Lazy and I like it


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

MZB odgornie zdecydowalo, ze w mojej kamienicy segregacji nie bedzie.
Wlascicieli mieszkan nikt sie o zdanie nie pytal; zalozyli, ze nie segregujemy i juz.
Segregacja w miejscach uzytecznosci publicznej - to tez farsa.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

imlazy, zdziwiłbyś się. U mojego teścia przed wprowadzeniem podatku śmieciowego było właśnie tak, że dostawał worki na odpady posegregowane i normalny pojemnik na zwykłe.
Posortowane odbierali za darmo - płacił (niewiele) tylko za śmieci zmieszane.
Teraz płaci za wszystko i to o wiele więcej, a firma nadal ta sama i tak samo często się pojawiają.
Przecież chodzi tylko o skok na kasę a nie o ekologię.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7669
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, ja też tak miałem jak Twój teść, tylko płaciłem wtedy więcej (niedużo, ale jednak) niż teraz. Ale też miałem pojemnik 120l na zwykłe odpady i dostawałem worki do segregacji.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

I pomyśleć, że są kraje, które importują śmieci.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Goscinny pisze:imlazy, zdziwiłbyś się. U mojego teścia przed wprowadzeniem podatku śmieciowego było właśnie tak, że dostawał worki na odpady posegregowane i normalny pojemnik na zwykłe.
Posortowane odbierali za darmo - płacił (niewiele) tylko za śmieci zmieszane.
Teraz płaci za wszystko i to o wiele więcej, a firma nadal ta sama i tak samo często się pojawiają.
Przecież chodzi tylko o skok na kasę a nie o ekologię.
O to mi chodziło :) Nie że ludzie by sprawę olali, ale że miasto czy spółdzielnie znalazłyby sposób aby wmówić segregującym, że jednak nie robią tego dobrze i tak czy inaczej płacić muszą.

Moi rodzice segregują od dawien dawna. Już jakiś czas temu mieli problemy bo ktoś stwierdził, że 'produkują' za mało śmieci.
Ale zielone lądowało na kompostowniku, metal na złomie i jedyne co zostawało to wszelakiej maści plastik.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6877
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »


ODPOWIEDZ