Południowa obwodnica miasta

Wiadomości "z miasta".

rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: rafalt »

Aktualnie tylko widzę że coś na al. Tarnowskich jest mowa.

https://bip.malopolska.pl/zdik,a,197987 ... oku-w.html


O innych zjazdach cisza.
(Skrzyszów, Braci Saków), (Koszysce, jednokierunkowy wjazd w kierunku Krakowa), (Nowy węzeł w Tarnowcu)

A na alejach był projekt też jednokierunkowy (Ciekawe czy tak zostanie).
Mniej więcej taki (co do przebiegu drogi od alei do torów to nie jestem pewny czy dokładnie jest tak jak narysowałem)
20210908_01.png
20210908_01.png (332.63 KiB) Przejrzano 4078 razy
A może zrobić zjazd dwukierunkowy i te 2,5 km drogi lokalnej (Do ul Braci Saków) dorobić zamiast drugiego zjazdu na skrzyszowskiej już by było na plus.
A koszty o wiele mniejsze.

No ale to trzeba jakąś analizę zrobić.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: hurricane »

Mieszkańcy Al. Tarnowskich i Zabłocia się zapewne ucieszą z wpompowania ruchu na tę drogę.

Co do węzła - projekt ma obejmować sam węzeł, który ma być włączony w obecną Al. Tarnowskich.

Przebudowa ulicy Tuchowskiej zakłada zamknięcie przejazdów pod wiaduktami przy kościółku Trójcy. Wraz z przebudową Tuchowskiej na CITO konieczne jest zbudowanie jednocześnie drogi do Braci Saków od Al. Tarnowskich - inaczej cały ruch udusi się pod tym wiaduktem na Al. Tarnowskich, który dzięki JE Ryszardowi "Wielkiemu" Ścigale jest tak wąski, że nawet lewoskrętu tam nie zrobią. W sumie to za te wiadukty to nawet dobrze, że RŚ znalazł się tam, gdzie się znalazł - bubel na Lwowskiej nieposzerzony to też zasługa jego ekipy, która nic sensownego z PKP nie potrafiła wynegocjować.

No i połączenie Krakowskiej z Tuchowską jest konieczne - najlepiej z nowym węzłem na obwodnicę i potem wraz z budową obwodnicy Tarnowca i Nowodworza po zachodniej stronie tych miejscowości.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: ad2222 »

Ale chyba obwodnica, z nazwy to droga mająca przeprowadzić po obwodzie danego miasta do celu, który jest za tym miastem... właśnie po to, żeby odkorkować miasto z tych jadących tranzytem. Jeżeli chodzi o zjazdy, to jedyny, który bym dodał z tych wyżej wymienionych to Skrzyszów - i chyba mieszkańcy przejrzeli już na oczy i się z tym zgodzą? :)
Jak zaproponowałeś zjazd na al. Tarnowskich, to, nie wiem dlaczego, włączył mi się tryb "oo, zaczyna się lobbing osiedla covidowego???" - ale to raczej moja nadwrażliwość. Nie róbmy ze spacerowej alei (z centrum do miejsc wypoczynku - basen, plac zabaw, park biegowy) tranzytowej ulicy...

A i tak najpierw pomyślałbym o zjeździe z A4 na Niedomickiej, potem o WOT, następnie o ZOT (zachodniej obwodnicy Tarnowa), a na końcu o zjeździe w Skrzyszowie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: hurricane »

ad2222, pełna zgoda - węzeł na al. Tarnowskich to ostatnie czego Tarnów potrzebuje pod kątem komunikacji, ale w mieście rządzonym przez Ciepielę wszystko jest od tyłu... więc zrobią węzeł na al. Tarnowskich a WOT i zjazd na Niedomicką pewnie nie powstaną w przewidywalnej przyszłości...


martens
Prytan
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2011, 00:31

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: martens »

Powiem więcej, moim zdaniem zjazd z obwodnicy na al. Tarnowskich to coś, czego wręcz być nie powinno

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka



aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: aaee »

Ja za al. Tarnowskich jestem za.
Otworzył by możliwość zagospodarowania terenu w "trójkącie" al. Tarnowskich-Braci Saków-Obwodnica.

Ale trzeba by było zrobić to na szczególnych warunkach by wlasnie nie było to dojazdem do miasta, a jedynie dla mieszkańców czy dla przykładowo nowo powstałego miejsca.

Priorytet Koszycka i Skrzyszów


martens
Prytan
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2011, 00:31

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: martens »

Ale właśnie skomunikowanie z obwodnicą trójkąta, o którym mówisz, jak i Skrzyszowa, najlepiej osiągnąć za pomocą zjazdu na Braci Saków.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: Goscinny »

Skrzyszów - tak.
al. Tarnowskich - nie. W zasadzie "obok" masz zjazd na Tuchowską. Jak dodasz do tego obietnice :) jej przebudowy + połączenia z Dąbrowskiego, to zjazd na al. Tarnowskich byłby zdublowaniem istniejącego połączenia i do jeszcze w gorszej jakości.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: PrzemczaN »

Autostrada też miała być impulsem do rozwoju tamtej części miasta, do otwierania się nowych firm itp. I co tam się wybudowało? Prawie nic. Także ten argument można pominąć. Do zachęcenia do inwestowania jest potrzebne dużo więcej elementów niż tylko zjazd z obwodnicy.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: hurricane »

PrzemczaN pisze:
08-09-2021, 22:24
Do zachęcenia do inwestowania jest potrzebne dużo więcej elementów niż tylko zjazd z obwodnicy.
W tym zdaniu jest cała kwintesencja działań władz miasta.

Jeżeli chcemy wykorzystać minimalnie potencjał obwodnicy do rozładowania ruchu w mieście to wystarczą:
a) jednokierunkowy węzeł przy Koszyckiej, czyli Koszycka <> obwodnica kierunek Rzeszów
b) dwukierunkowy węzeł w Skrzyszowie.
Jeżeli chcemy kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjnych Tarnowa to potrzebne są:
a) wschodnia obwodnica
b) jeśli wschodnia obwodnica nie powstanie to protezą mogłaby być obwodnica zachodnia czyli od nowego łącznika z węzłem Tarnów Mościce poprowadzenie nowej drogi do węzła Krakowska na obwodnicy południowej - ale to rozwiązanie też nie powstanie, bo tu nawet 80% drogi byłoby w granicach miasta, więc środków nie będzie. Choć gdyby była to droga bezkolizyjna to może wystarczyłaby jako 1 jezdnia, ale jakby chcieli włączać np. ulicę Zbylitowską w formie skrzyżowania ze światłami to byłoby już znaczne ograniczenie przepustowości.
c) włączenie połączenia Krakowska - Tuchowska bezpośrednio do obwodnicy nowym węzłem Tarnów Południe (na zachód od węzła Tuchowska) zamiast do ulicy Tuchowskiej i przyszłościowo wyprowadzenie DW977 nowym śladem na południe

i wtedy Tarnów uzyskuje w pełni funkcjonalny układ komunikacyjny

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Południowa obwodnica miasta

Post autor: defekator »

Dorzucił bym do tego węzeł przesiadkowy dla autobusów w okolicach Błonia. Nigdzie indziej, nawet zakładając dodatkowe zjazdy z autostrady nie jest tak blisko na A4 jak tam. Do tego dobrze skomunikować ten węzeł z resztą miasta.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


ODPOWIEDZ