Gmina przyjazna rowerom - zgadnijcie jaka

Wiadomości "z miasta".

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Pasowałoby im napisać jak wygląda u nas "przyjaźń z rowerzystami", bo to jest kpina w żywe oczy.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

no jak nie jak tak? sponsorowanie przez UMT masów krytycznych itp. "oddolnych inicjatyw" musiało się w końcu spotkać z nagrodą :evil:
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Odważyłem się tylko raz przejechać z żoną rowerami z Wojnicza do Tarnowa przez Mościce rzecz jasna, o jeździe czwórką nie ma co marzyć. Nigdy więcej nie pojadę. Organizacja ruchu koszmarna. Raz trzeba jechać chodnikiem, za chwilę ulicą i kierowcy "trąbią". Co ich obchodzi "ustąp temu z prawej". Rozumiem, że im zawsze spieszy się ale ja też mam prawo do życia i poruszania się po mieście. :)
Nie wiem kto to wymyślił lecz nie widzę w tym niczego przyjaznego. Znak : droga dla rowerów i pieszych czyli chodnik. Mam po drzewach jechać ? Nie pozostaje nic innego tylko zsiąść i prowadzić rower. Nie rozjadę przecież kobiety z wózkiem dla bliźniaków. Na ulicę nie mogę, mam znak. :) Bardzo przyjazne. :lol:
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Chyba pora zaprotestować. jak to możliwe, że w mieście w którym urzędnik odpowiedzialny za drogi na oficjalnej stronie UM przyznaje z rozbrajająca szczerością, że nie potrafi wskazać jednej prawidłowo wykonanej drogi rowerowej w mieście. Serio jest taki zapis. Może to mało patriotyczne, ale zaprotestować trzeba.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

wy se tam protestujta a ci co przydzielają nagrody dobrze wiedzą, w której misce jest miodek ;)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Hahahahahhahaha :D Przepraszam, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy :-) Oni kiedykolwiek byli w niemczech/holandii ? Widzieli jak wygląda tam infrastruktura rowerowa? To tak jakby tarnowskiej fabryce taczek przyznali tytuł "Car of the year w polsce" kpina.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

wadas pisze:To tak jakby tarnowskiej fabryce taczek przyznali tytuł "Car of the year w polsce" kpina.

kara = taczka

http://slaski.pl.tl/K-_-L-.htm

;)

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

widocznie nie było innych kandydatur i wniosek zgłoszony przez TCI musiał zdobyć gold medal;)

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Pozwoliłem sobie na prywatny protest wysłany do organizatorów konkursu. Ciekawe jak będzie reakcja.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

- Miasto Tarnów zgłosiło Tarnowskie Centrum Informacji, które zbierało dane i wypełniło ankietę konkursową. Pomoc w kompletowaniu wniosku okazał Urząd Miasta Tarnowa - wyjaśnia Marcin Pałach, dyrektor TCI.

Już wiecie kto wypisał miastu taką laurkę. :) A może przyszła po prostu jakaś kolejna ankieta i jakiś stażysta z góry na dół zaznaczył okienko z maksymalną liczbą punktów. :)

Kpina, ale bzdurne rankingi szybko przepadają w niebycie.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

maup pisze:no jak nie jak tak? sponsorowanie przez UMT masów krytycznych itp. "oddolnych inicjatyw" musiało się w końcu spotkać z nagrodą :evil:
Podaj źródło informacji, albo przestań szczekać.

Pieniądze "na rowery" w Tarnowie bierze Sokół na Puchar, w którym biorą udział w większości przyjezdni.
Jeśli jesteś tak dobrze poinformowany to może wiesz kto i jakie sumy dostawał od PGNiG na "kolarstwo".
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

dobrze, wyraziłem się nieściśle, leksykalnie użyte słowo jest nie na miejscu: proszę o wykreślenie słowa sponsorowanie a w zamian wpisanie czułej opieki, hołubienia, dopieszczania etc. do wyboru. 8)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

gushman pisze:- Miasto Tarnów zgłosiło Tarnowskie Centrum Informacji, które zbierało dane i wypełniło ankietę konkursową. Pomoc w kompletowaniu wniosku okazał Urząd Miasta Tarnowa - wyjaśnia Marcin Pałach, dyrektor TCI.
Teraz pytanie za 100 punktów skąd jest finansowane TCI ? :D
Bardzo dobrze że ta nagroda trafiła świetnie , wyśmienicie :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Wieczne narzekania i krytyka, no co za ludzie, tylko jęczeć potrafią. Przecież jest nagroda, znaczy się jest dobrze, a wam dalej źle.









:mrgreen:
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ