Prezydent Tarnowa 2010-2014

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze:Wyraziłem tylko swoją opinię, że moim zdaniem cokolwiek dzieje się koło piłkarskiej Unii obchodzi bardzo wąskie grono ludzi w Tarnowie. Nasze miasto nigdy nie było "piłkarskie" i nigdy stosunek do kopanej nie był ważnym elementem oceny osoby kandydującej na urzędy


Ocenianie tego czy Tarnów był piłkarski lub tez jest po liczbie ludzi na stadionie jest tym samym, jak podanie liczby katolików z tych, którzy chodzą do kościoła (czyli są w lub przed budynkiem).

Liczba bezpośredniego zainteresowania widowiskiem sportowym zależy od klasy przeciwnika, atrakcyjności spotkania, jak i jeszcze kilku innych czynników. Na Unię chodzi średnio po 300 osób, a na meczu z Hutnikiem było 2.200, a na finale tarnowskiego Pucharu Polski z Okocimskim prawie 3 tysiące. A to wtedy była czwarta liga. Nikt z nas nie wie, możemy sie jedynie domyślać, że to miasto nie byłoby piłkarskim gdyby Unia nie grała w ekstraklasie a w Jaskółczym Gnieździe każdy z nas mógłby zobaczyć na żywo takie marki jak Lech, Legia, Wisła, Lechia, Sląsk, Ruch Chorzów, itd.

Kolejnym dowodem na to, jak duże jest zainteresowanie piłką nożną w Tarnowie, mimo 3 ligi są statystyki naszej strony www.zksunia.tarnow.pl Mieliście kiedys okazje zobaczyć na jakie tarnowskie strony internetowe najczęściej wchodzą internauci. Strona piłkarskiej Unii była na drugim miejscu. Strona żużlowa wiele niżej. To oznacza jednak, że ludzie się interesują, żyja tym, a brakuje im jedynie bodźca to pojawienia się na stadionie.

[ Dodano: 19-01-2010, 18:20 ]
Keleos pisze:"Za jakiś czas się przekonasz" nie wiem czemu ale kojarzy mi się ze szczeniackim "zabije cie, dostaniesz, zobaczysz". Oczywiście do tego nigdy nie dochodzi, bo jak ktoś ma działać to działa, a nie szczeka.
No jasne, jak wyrwiesz ten fragment z całości, to można to tak odebrać. Jednak czytając całość wypowiedzi do takich wniosków nie da się dojść :) Cóż, każdy widzi co chce :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Deto pisze:
gushman pisze:Wyraziłem tylko swoją opinię, że moim zdaniem cokolwiek dzieje się koło piłkarskiej Unii obchodzi bardzo wąskie grono ludzi w Tarnowie. Nasze miasto nigdy nie było "piłkarskie" i nigdy stosunek do kopanej nie był ważnym elementem oceny osoby kandydującej na urzędy


Ocenianie tego czy Tarnów był piłkarski lub tez jest po liczbie ludzi na stadionie jest tym samym, jak podanie liczby katolików z tych, którzy chodzą do kościoła (czyli są w lub przed budynkiem).

Liczba bezpośredniego zainteresowania widowiskiem sportowym zależy od klasy przeciwnika, atrakcyjności spotkania, jak i jeszcze kilku innych czynników. Na Unię chodzi średnio po 300 osób, a na meczu z Hutnikiem było 2.200, a na finale tarnowskiego Pucharu Polski z Okocimskim prawie 3 tysiące. A to wtedy była czwarta liga. Nikt z nas nie wie, możemy sie jedynie domyślać, że to miasto nie byłoby piłkarskim gdyby Unia nie grała w ekstraklasie a w Jaskółczym Gnieździe każdy z nas mógłby zobaczyć na żywo takie marki jak Lech, Legia, Wisła, Lechia, Sląsk, Ruch Chorzów, itd.

Kolejnym dowodem na to, jak duże jest zainteresowanie piłką nożną w Tarnowie, mimo 3 ligi są statystyki naszej strony www.zksunia.tarnow.pl Mieliście kiedys okazje zobaczyć na jakie tarnowskie strony internetowe najczęściej wchodzą internauci. Strona piłkarskiej Unii była na drugim miejscu. Strona żużlowa wiele niżej. To oznacza jednak, że ludzie się interesują, żyja tym, a brakuje im jedynie bodźca to pojawienia się na stadionie.

[ Dodano: 19-01-2010, 18:20 ]
Keleos pisze:"Za jakiś czas się przekonasz" nie wiem czemu ale kojarzy mi się ze szczeniackim "zabije cie, dostaniesz, zobaczysz". Oczywiście do tego nigdy nie dochodzi, bo jak ktoś ma działać to działa, a nie szczeka.
No jasne, jak wyrwiesz ten fragment z całości, to można to tak odebrać. Jednak czytając całość wypowiedzi do takich wniosków nie da się dojść :) Cóż, każdy widzi co chce :)
Ty piszesz o tym samym mieście??? 3 tysiące to nie bywało nawet jak Unia byla 6. na zapleczu ekstraklasy a Krzysiek Palej był czołowym strzelcem ligi. Unia zagra z Widzewem , ale chyba w bierki. Pilka nozna umiera od dawna i chyba tym razem na dobre. Trzeba chodzić na żużel!!! :mrgreen:

Poza tym temat jest o prezydencie a ty rozmywasz znowu soimi szalikowymi wynaturzeniami. Wracając do tematu Prezydenta: facet nic nie zrobi przez cały rok bo są wybory. lepiej nic nie yrobic ni yarzyzkowa i cos spiepryz . Ja akurat na niego nie zaglosuje!


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

wracając do tematu:


Roman Ciepiela nie będzie kandydował na stanowisko prezydenta Tarnowa

http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2010013702


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jeden bardzo powazny konkurent ubył. Ciekawe kto sie jeszcze wykruszy.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dorota1975 pisze:wracając do tematu:


Roman Ciepiela nie będzie kandydował na stanowisko prezydenta Tarnowa

http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2010013702
Bardzo rozsądna decyzja! I z pewnością więcej na na takiej decyzji zyska Marszałek Ciepiela! No i miejmy nadzieje miast Tarnów i subregion w przyszłości.

A tak swoją drogą mamy 7 radnych w Sejmiku Województwa Małopolskiego, czy czymś Ci Państwo oprócz Marszałka Ciepieli zasłynęli przez ostatnie 4 lata?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Hehehe, Kuba odetchnął z ulgą. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

JE RŚ odetchnął z ulgą... Szkoda, bo stawiałem na Romana Ciepielę. Obecnie ma on chyba za zadanie utrzymać koalicję PO ze Wspólnotą Małopolską Marka Nawary. Roman Ciepiela zasłużył się jako marszałek Tarnowowi... niestety, tak sądzę, złote czasy dla Tarnowa minęły w sejmiku województwa...

Teraz prawdopodobnie zdarzy się w Tarnowie casus krakowski z ostatnich wyborów, gdzie wybrano Jacka Majchrowskiego, nie dlatego, że jest dobrym prezydentem (bo jest beznadziejnym) tylko dlatego, że nie było innego wyrazistego kandydata i marazm krakowski trwa następną kadencję... z zastrzeżeniem, że RŚ jest lepszym prezydentem od Majchrowskiego


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

hurricane pisze:Teraz prawdopodobnie zdarzy się w Tarnowie casus krakowski z ostatnich wyborów, gdzie wybrano Jacka Majchrowskiego, nie dlatego, że jest dobrym prezydentem (bo jest beznadziejnym) tylko dlatego, że nie było innego wyrazistego kandydata i marazm krakowski trwa następną kadencję... z zastrzeżeniem, że RŚ jest lepszym prezydentem od Majchrowskiego
Przesadzasz co do Majchrowskiego. Opierając chyba swoje sądy na ogólnym wrażeniu PRowskim np. Wrocławia. Bo we wszystkich ważniejszych porównaniach dotyczących potencjału miast, kondycji gospodarczej- prawie w każdej dziedzinie to Kraków jest na drugim miejscu po Warszawie, bijąc Wrocław, Łódź czy Poznań. Jest drugim najważniejszym miastem w Polsce! Dodatkowo zmienił się w ciągu ostatnich 8 lat nie do poznania! Kraków, gdyby nie to, że Majchrowskiemu nie sprzyjają tak jak Dutkiewiczowi - miałby jeszcze lepsze wyniki. I wygra w tym roku - zostając Prezydentem na trzecią kadencję!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Spodziewałem się odrobinkę nerwowej reakcji :) Co do pozycji Krakowa w różnych zestawieniach, typowy ekonomista powiedziałby: "To zależy". Ja nie jestem ekonomistą, ale widzę Kraków 5. rok i mogę powiedzieć, że są pewne plusy, ale minusy codzienności je gromią...

Choć temat jest o prezydencie Tarnowa, wywołałeś mnie do odpowiedzi, odpowiedzi, która też przyda się przyszłemu prezydentowi Tarnowa, a która pokazuje, czego należy unikać...

Podstawa, to dobierać sobie zespół kompetentny.

Bo czymże jak nie niekompetencją miejskich urzędników Krakowa można tłumaczyć, utratę unijnich dotacji na Rondo Ofiar Katynia, przebudowę ulicy Igołomskiej, czymże można tłumaczyć to, że najpierw buduje się tramwaj na Płaszów (trzeba dbać o interesy pewnej płatnej uczelni), a nie na Ruczaj, gdzie ludzie gniją w zatłoczonych autobusach i w korkach przez długie lata... Jak można tłumaczyć Krakowski Szybki Tramwaj - idea szczytna, ale wykonanie jak zwykle po polsku, który na ciągu Dietla-Starowiślna stoi czasem w sumie po 6 minut, jak można tłumaczyć to, że hurtem sprowadza się do Krakowa 40-letnie tramwaje i wciska się kit, że są nowoczesne (wiem, MPK to nie miasto, ale spółką kierują ludzie prezydenta), czymże można tłumaczyć ogromne zadłużenie miasta, które praktycznie ograniczy ruchy inwestycyjne w przyszłości, jak można tłumaczyć budżet, który ledwo się 'domyka' i z którego już wypadają inwestycje, jak można tłumaczyć przesuwanie rozliczania inwestycji na przyszłą kadencję? (wiem następca będzie musiał ten pasztet zjeść), jak można tolerować bajzel w jednostce zwanej ZIKiT, gdzie przetarg rozpisują tak, że wygrywa oferta najdroższa, a potem pozbawia się część mieszkańców komunikacji, bo trzeba oszczędzać z powodu tamtego przetargu, że sławnej historii z Janem T. nie wspomnę... jak można tolerować bajzel w architektonicznym i urbanistycznym planowaniu, jak można planować budżet tak, że nie zapisuje się odpowiednich kwot na bieżące utrzymanie, czego świadectwem były pachołki wstawiane w dziury na głównych ulicach, bo w lipcu jeszcze nie zdołano po zimie połatać, bo brakło finansowania...

Właśnie o to chodzi, że Kraków niewiele się zmienił przez te 5 lat, przez które oglądam go z bliska i od środka... kilka wielkich inwestycji jak Rondo Mogilskie (to się udało, choć z tureckimi problemami), Rondo Grzegórzeckie (to już niekoniecznie się udało, bo korki jak były tak są nadal), KST o którym już wspomniałem, budowa stadionów (w tym architektonicznego potworka na Wiśle) to nie wszystko... Cieszy natomiast to, że wyładniała krakowska starówka, ale krakusy mają to za złe Majchrowskiemu, że zapomina o Krakowianach upychając wszystko pod przyjezdnych...

A wymiernym zdaje się być fakt, że Kraków jest w szarym ogonie polskich miast jeśli chodzi o prędkość poruszania się po mieście samochodem...

I akurat Kuba nie trafiłeś, bo PRowskie zabiegi innych miast guzik mnie interesują :) a i na koniec jeden z ostatnio przeczytanych przeze mnie sondaży na I turę: Majchrowski 28,5%, Kracik 27,1%, więc prawie po równo, będzie przynajmniej ciekawie ;)

Na tym kończę wywód krakowski, nie ma co wracać do niego, bo mówimy tu o prezydencie Tarnowa... nie wiemy kogo wystawi PO... ale jako, że jestem realistą, to po rezygnacji Romana Ciepieli uznaję, że RŚ ma realną szansę na reelekcję, mimo kompromitacji takich jak sprawa Horbacewicza...


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Nie ulega watpliwosci, ze ewentualne zwyciestwo RŚ nie przyjdzie mu tak latwo i przyjemnie jak w 2006 r. Swoja arogancja, buta, pewnoscia siebie zrazil do siebie wiele srodowisk. Dlatego tez Jakubie zaklinanie rzeczywistosci i mowienie jakim to wspanialym Prezydentem jest Ryszard Scigala moze nie wystarczyc. Za duzo przebywasz w srodowisku RS, czas troche wyjsc z tego zatechlego oparami samozachwytu i poklasku towarzystwa i zobaczyc co sie mowi na miescie.


Monia
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 06-02-2010, 09:17

Post autor: Monia »

Jak czytam o tych PRowskich zabiegach to już wszystkiego sie odniechcewa.
Czy pełnienie jakiejkolwiek funcji to kontretne korzyści i decyzje dla np swojego miasta, czy też robienie sobie PR ? Gdzie jest granica miedzy rzeczywistą korzyscia z działania konkretnej osoby a kreacja wizerunku czy jak to niektórzy mówią działaniami PRowskimi. Nas ludzi interesuje konkret i efektywność a nie efektowność. Choć czytając niektóre wpisy mozna odnieść wrażenie że o to ostatnie chodzi. :D

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Ale Prezydent jest w porządku. Jako prezes Azotów dał posadkę komus kto przez 2 lata malo co sie pojawiał w pracy. Potem odszedl z Azotów, ale nie zapomniał wykorzystać swoich kontaktów do załatwienia posady podwłądnemu/nej u znajomych. Wg mnie prezydent dba o ludzi i nie moge mu niczego zarzucić :mrgreen:
Najbardziej mi sie u prezydenta podoba to poczucie misji. W tym roku rzucił narty i przyjechał wcześniej tylko po to żeby przemówić do narodu polskiego z tarnowskiego rynku z okazji Dnia Judaizmu za pośrednictwem TVP1-redacji programów katolickich. Jak zwykle powiedział wiele konkretów, przypomniał ze Zydzi sa mile widziani(sic!!) i dzieki temu naród polski zauważył miasto Tarnów nie tylko z powodu najdłuższego remontu dworca współczesnej Europy jako przykładu postępu w Tarnowie. Jako że nie chce być posądzony o sprzyjanie prezydentowi to powiem , że ładnie wygląda fontanna na Plantach przy Mickiewicza. I choinka tez nie była głupia w tym roku . :P
PAnie prezydencie! Niech Pan nie slucha żony i wystratuje w wyborach.Może sie uda wygrać i dzięki panu w Tarnowie powstanie więcdej Galerii i Domów Handlowych. Teren już jest po Owintarze i gdyby nie upór pana Zbyszka K.(jak najbardziej słusznie dbającemu o swój portfel) na pewno byłaby tam już galeria albo hipermarket.
To miasto jest skazane na dryfowanie i lepiej zeby u sterów siedział Pan, a nie na przykład inny kapitan, któy by przyszedł z zewnatrz i wymienił załogę na pokładzie. Niech pan pomyśli o tych biednych ludziach , którzy musieliby odejśc z magistratu i spólek miejskich.


Autor tematu
Weredyk

Region tarnowski: pos³owie Czesak i Rojek do samorządów?

Post autor: Weredyk »

Region tarnowski: posłowie Czesak i Rojek do samorządów?

Andrzej Skórka Wczoraj 23:46:03 , Aktualizacja wczoraj 23:47:09 Gazeta Krakowska

Oficjalnie PiS w Tarnowie ma wciąż troje kandydatów na kandydata do urzędu prezydenta - Annę Czech, Mariana Iwańca i Jacka Pilcha. Nie jest jednak powiedziane, że na nich lista się skończy.

W trakcie kongresu Prawa i Sprawiedliwości sternicy tej partii zachęcali swoich parlamentarzystów do startu w wyborach samorządowych.
W Tarnowie na razie taki zamiar zgłosił poseł Jacek Pilch. Ale mogą tym śladem podążyć kolejni. - Sprawa jest wciąż otwarta - przyznaje Edward Czesak, szef lokalnych struktur partii.

W kontekście kongresu pojawiły się spekulacje na temat ewentualnego ponownego startu posła Józefa Rojka w prezydenckich wyborach w Tarnowie. Czy jest to tematem jego rozważań i rozmów w łonie PiS? -

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi poseł Rojek. Identycznymi słowami Edward Czesak komentuje możliwość własnego startu w wyborach na burmistrza Brzeska.
Partia swoje typy wyborcze zamierza ujawnić dopiero późną wiosną.

Za: http://www.tarnow.naszemiasto.pl/artyku ... ,id,t.html

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Czyli znowu robienie swoich wyborców w bambuko. Wola Partii najważniejsza, a wyborcy.. no cóż, zagłosowali raz, zagłosują i następny...
Czy na prawdę PiS ma taką 'krótką ławkę', że p. Rojek MUSI startować w każdych wyborach???
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


gadoid
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-03-2010, 00:44

Post autor: gadoid »

Józef Rojek odpowiada: Mam doświadczenie zarówno w kandydowaniu, jak i rządzeniu miastem.

ODPOWIEDZ