TARNÓW oczami turysty...

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
podroze-PKP
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 21-01-2013, 13:20

TARNÓW oczami turysty...

Post autor: podroze-PKP »

W Tarnowie byłem,
Tarnów zobaczyłem,
z Tarnowa zapamiętałem...

Będziesz zszokowany? Sprawdź!

http://podroze-pkp.blogspot.de/2012/11/tarnow.html


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

My to mamy na codzień i dlatego marudzimy na nasze miasto. Ale patrząc z perspektywy ogólnopolskiej to naprawdę mieszkamy w pięknym miejscu.


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

"Wokół przepiękne kamieniczki i sukiennice." Jestem zszokowany. Może ktoś pokazać te sukiennice w Tarnowie, bo zawsze mi jakoś umykały i nigdy tam nie zajrzałem :P Ale i tak dzięki za to inne spojrzenie na miasto.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Sprostowania - nie mamy sukiennic. Chyba, że chodziło o podcienia, gdzie kiedyś handlowano, choć niekoniecznie suknem :) I nie mamy w Tarnowie synagog...

Natomiast cieszę się, że Tarnów się spodobał i autor dotarł do kościółka na Burku (kościół NMP Wniebowziętej). Bo mało osób wie, że 5 minut spacerkiem od rynku mamy zabytkowe drewniane kościoły - do tego kościół na Terlikówce - św. Trójcy. A żeby tam dotrzeć, można przejść przez urokliwy Stary Cmentarz...


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

A propos cmentarzy natrafiłem właśnie na Tarnów oczami mieszkańca Puław http://trobal.pulawy.pl/wordpress/?m=201106&paged=2
Autor umieścił kilka cennych uwag o mieście.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Jeśli mogę dwie rzeczy.

Mój znajomy odwiedził Tarnów. Później na jakiejś tarnowskiej stronie znalazł promocję Tarnowa - informacja, że jeśli nie jest się mieszkańcem Tarnowa i poda się swój adres to oni wyślą herbatkę tarninówkę.
podał... ale pewnie ukradli na poczcie


Mieszkam od dawna w Tarnowie - czy ktoś mi powie w jaki sposób można pozwiedzać cmentarz Żydowski?


TarnówTravel
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 12-04-2012, 15:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: TarnówTravel »

lll pisze:Jeśli mogę dwie rzeczy.

Mój znajomy odwiedził Tarnów. Później na jakiejś tarnowskiej stronie znalazł promocję Tarnowa - informacja, że jeśli nie jest się mieszkańcem Tarnowa i poda się swój adres to oni wyślą herbatkę tarninówkę.
podał... ale pewnie ukradli na poczcie


Mieszkam od dawna w Tarnowie - czy ktoś mi powie w jaki sposób można pozwiedzać cmentarz Żydowski?
Wysyłkę "Tarnowski smak" czyli materiały promocyjno-informacyjne oraz saszetkę herbatki "tarninówka" wysyła Tarnowskie Centrum Informacji (TCI). Prowadzimy ewidencję wysyłek więc proszę podaj na centrum@it.tarnow.pl dane znajomego sprawdzimy czy faktycznie przyszedł od niego mail i czy od nas wyszła przesyłka.

Co do zwiedzania cm. żydowskiego, masz kilka opcji:
1. samodzielnie (na cm. są tablice informacyjne, w TCI ulotka "kultura żydowska w Tarnowie" oraz płatny przewodnik po miejscach żydowskich w Tarnowie w tym cm.; aby wejść na cm. musisz wypożyczyć klucz (za kaucją) albo w TCI albo w muzeum
więcej na: http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/A ... w-zydowski

2. wynająć przewodnika, baza przewodników na: http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/P ... i-regionie

3. poczekać do czerwca, kiedy odbywają się Dni Kultury Żydowskiej, wówczas zawsze jest darmowa wycieczka po cm. z przewodnikiem

4. poczekać do wakacji, wówczas TCI organizuje "Spacerki po Tarnowie"; praktycznie co roku jednym z tematów spacerków jest kultura żydowska...


Zapraszamy do TCI na Rynek 7 (pon-pt 8-18; sob 9-17) oraz na www.tarnow.travel
Zespół TCI
Tarnów - Polski Biegun CiepłaĄ

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

TarnówTravel,
dziękuję za pełną informację,

co do herbatki powiem, żeby podesłał jeszcze raz

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

III - ja raz na jakiś czas chodzę na cmentarz. Albo ze znajmomymi, którzy nigdy nie byli, albo sama, żeby sobie poprzypominać pewne symbole itp. Choć samej to się trochę dziwnie tam czuję :) Mógłbyś się dołączyć, jak coś :)

Ale najbliższa wizyta dopiero na wiosnę, bo ja zimy nie lubię.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

z przyjemnością - właściwie to żona bardziej chciała, ale ja spróbuję na śniegu jeszcze podejść i sobie zdjęcia porobić


Autor tematu
podroze-PKP
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 21-01-2013, 13:20

Post autor: podroze-PKP »

Serdecznie dziękuje za komentarze!
Wszystkie niedociągnięcia w tekście postaram się szybko sprostować!
(te pewnie pojawiły się tylko dlatego, że tak piękno Tarnowa mnie omotało! ;) )

Zapraszam też do głosowania na najpiękniejsze miasto Małopolski...
http://podroze-pkp.blogspot.com/

Obecnie Tarnów plasuje się na 2. miejscu tuż za Bochnią.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

podroze-PKP pisze:Zapraszam też do głosowania na najpiękniejsze miasto Małopolski
Nie chciałbym za bardzo krytykować, ale spróbujmy obstawić - na jakie miasto zagłosują mieszkańcy Tarnowa? Obstawaiam, że ok 90% zagłosuje na Tarnów - czyli zostanie wybrane nie najpiękniejsze miasto, ale miasto, którego mieszkańcy byli najbardziej zmotywowani do głosowania.

W miarę sprawiedliwy w takich ankietach byłby system jak w Eurowizji, że mieszkaniec Tarnowa może zagłosować na każde miasto oprócz swojego. Tylko jak to zrobić?


finlandia
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 06-02-2013, 17:59

Post autor: finlandia »

Patrzę na Was z perspektywy "niziołka". Nie gniewajcie się - ale stąd nie widać nic, co by mnie mogło w Tarnowie zainteresować.. no może ten widok Tatr, którymi to są moją miłością.
W sumie to po to się zarejestrowałem, by wyrazić swój zachwyt w tym temacie.. ale gdzie on był...?


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

finlandia pisze:no może ten widok Tatr, którymi to są moją miłością.
W sumie to po to się zarejestrowałem, by wyrazić swój zachwyt w tym temacie.. ale gdzie on był...?
Tutaj :arrow: http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0


finlandia
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 06-02-2013, 17:59

Post autor: finlandia »

Boruta pisze:
finlandia pisze:no może ten widok Tatr, którymi to są moją miłością.
W sumie to po to się zarejestrowałem, by wyrazić swój zachwyt w tym temacie.. ale gdzie on był...?
Tutaj :arrow: http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0
Tak tak.. nadal jestem pod wrażeniem fotek które tam są. Rewelacja. Kiedyś Kraków się chwalił, że przy dobrej pogodzie widać kilka wierzchołków, ale od Was? Nono...
Szukam miasta na Wielkanocną wycieczkę - czy w Tarnowie dzieje się wtedy coś ciekawego?

ODPOWIEDZ