RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Tarnów: Ryszard Ścigała będzie mógł opuść areszt
Warunek jest jeden, musi do 10 kwietnia wpłacić 500 tys złotych poręczenia majątkowego. Jeśli tego nie zrobi, spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące.

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9H6DYS


subleo
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 06-10-2013, 11:15

Post autor: subleo »

lll pisze:Warunek jest jeden, musi do 10 kwietnia wpłacić 500 tys złotych poręczenia majątkowego. Jeśli tego nie zrobi, spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące.
O tym akurat zadecyduje Sąd a nie prokurator. Prokurator może co najwyżej wnioskować.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

"prokurator wystąpi do Sądu Rejonowego w Tarnowie Wydział II Karny z wnioskiem o przedłużenie tymczasowego aresztowania Ryszardowi Ścigale na okres kolejnych 3 miesięcy."

komentarz:
Moim zdaniem już nie będzie podstaw by kierować sprawę do sądu w Nowym Sączu. Prokurator się nie upiera, więc decyzja lekka. Myślę, że po 10.04 w Tarnowie będzie interesująco.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Dominik_PCH pisze:10.04 w Tarnowie
Może dołączy do corocznych marszy z pochodniami :)

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Skąd takie kwoty mają Ci ludzie?... dobra nie wnikam bo nie moje...
...


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

sajdak pisze:Skąd takie kwoty mają Ci ludzie?
Też mnie to zastanawia.
Trzy miesiące temu kaucja miała wynosić chyba 200 lub 250 tysięcy, teraz pół bańki. Odsetki rosną niczym w "chwilówce". Jeżeli teraz nie wyjdzie, to w czerwcu urośnie do półtorej bańki.

Z tego co mówili, to jeżeli wpłaci kaucję i zostanie wypuszczony, nie będzie mógł sprawować żadnych funkcji w UM i oczywiście zatrzymany mu będzie paszport, i nie będzie miał prawa opuszczać kraju.

Tego się nie dowiemy, ale ciekawy jestem ile razy był przesłuchiwany w prokuraturze w czasie tych ostatnich 3 miesięcy.
A może to były dodatkowe miesiące na zmiękczenie :->
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Podobno ci, którzy podpisali listę, zobowiązali się rzucić po piątce, a drugą połowę to już mieli przy ostatnim razie.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Czy Ryszarda Ścigałe przeniesli do Nowego Sącza czy dalej siedzi w Krakowie?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Tarnowski sąd nie rozpatrzy wniosku ws. aresztu dla Prezydenta Tarnowa

http://www.rdn.pl/rdn/index.php/wiadomo ... ta-tarnowa

komentarz:
interesujące...


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Dominik_PCH pisze:interesujące...
To normalna praktyka sądów i prokuratury, co w tym interesującego?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Założyłem, że skoro prokurator nie ma już ciśnienia na trzymanie pana Ryszard, zrujnowałem miasto Tarnów, Ścigała za kratami, to Sąd Tarnowski weźmie sprawę i wypuści na wolność jaśnie oświeconego cesarza. Pomyliłem się...


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Sądy nie działają tak, że biorą sobie sprawy albo nie biorą. Tarnowski sąd zachowuje się prawidłowo, nie ma co szukać tutaj sensacji. Pamiętaj, że prokurator wnosi o przedłużenie TA, godz się tylko na zabezpieczenie majątkowe, ale tylko dlatego, że wykonano juz wszystkie zaplanowane czynności. Poprzedni swój wniosek o przedłużenie zapewne uzasadniał potrzebą dokonania określocnych czynności, które sądowi wskazał. Najwidoczniej nie ma innych zaplowanych czynnosci, co by umożliwiało dalsze przedłużenie TA. W takiej sytuacji obrońcy z pewnoscia uzysakliby zmiane środka, wiec prokurator jakiejś wielkiej łaski tak naprawde nie robi.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Ok Dom, rozumiem. Wykonano pewne czynności i nie ma już potrzeby trzymania p. Ściagały w odosobnieniu. Nie szukam spisku ani taniej sensacji. Biorąc pod uwagę to co napisałeś wyżej, założyłem że Tarnowski Sąd może już wziąć to na siebie, pomyliłem się, stąd to "interesujące..."

pzdr

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Uwolniony! Uwolniony! Hura! Cieszmy się z radnym Kwaśnym!

Prezydent Tarnowa 27 marca będzie mógł wyjść na wolność. Sądecki sąd zgodził się dzisiaj na to, aby opuścił krakowski areszt po wpłaceniu kaucji.


Kaucję obniżono jednak do 450 tysięcy złotych. Prokuratura chciała, aby wynosiła ona pół miliona złotych.

Prezydent został także zawieszony przez sądecki sąd w obowiązkach służbowych. Nie może pełnić funkcji prezydenta Tarnowa. Zatrzymano mu także paszport.


http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/JGAA-9HDDPA


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Post autor: robertoas »

a nie będzie żadnych odwołań?

ODPOWIEDZ