Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Wiadomości "z miasta".

japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: japoneczka01 »

aaee - to nie ja wymyśliłam, ale w innych miastach robi się to samo, a nawet ozonuje chodniki. Może to chodzi o to, że jak samochody jadą, to pęd powietrza rozwiewa te wirusy.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: TomekMKM »

Ale zawsze to jednak lepiej polać ulicę niż spuścić do kanalizacji...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: defekator »

Przecież tu nie chodzi o koronawirusa ale o zwyczajne mycie ulic z kurzu i pyłu. A woda z basenu jest wykorzystywana nie dlatego, że zawiera środki odkarzające ale ze względu na koszta i ekologię - zamiast ją wylewać do ścieku - wykorzystuje się ponownie.

Nie wiem czy to info o koronawirusie w tym artykule to radosna twórczość jego autora czy też miasto postanowiło faktycznie dopisać gdzieś kolejny podpunkt do wykazu działań związanych z pandemią ale to jest bzdura.

Natomiast faktycznie same polewanie niewiele da - to powinno być takie specjalne auto, które nie tylko polewa ulicę wodą, ale szoruje je specjalnymi szczotkami.

https://st.mascus.com/imagetilewm/produ ... 5e5643.jpg
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: japoneczka01 »



aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: aaee »

Super ale oprócz tego ze asfalt jest mokry przez chwilę to nie ma to nic wspólnego z myciem, brakuje tak jak napisal @defekator , szczotek do szorowania

Jak ktos ma swoj kawałek chodnika polecam polać go wodą z góry małym ciśnieniem. Efekt mycia zerowy.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: japoneczka01 »

Może ktoś się orientuje od kogo (z jakiego działu) firma otrzymuje zlecenie na codzienne sprzątanie placu zabaw na podwórku należącym do Urzędu Miasta. Sprzątając codziennie opuszcza najbardziej zaśmiecony kawałek trawnika (od wielu lat) twierdząc, że umowy na to nie ma. Chciałam zainterweniować, ale więcej informacji nie uzyskałam.


Autor tematu
Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: Rodowity »

Czy Władze Miasta w tym roku postanowiły oszczędzać też na sprzątaniu ulic? Śniegu na ulicach już nie ma od kilku tygodni, a na ulicach jest masakra :shock: gdzie są zamiatarki? Opłaty za odbiór śmieci poszły w górę, odbiór gabarytów już tylko kilka razy w roku, a na ulicach jeden kurz i błoto.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: japoneczka01 »

Dziś u mnie jakiś cud się stał na podwórku, bo pierwszy raz od wielu lat został posprzątany asfalt na wjeździe na podwórko. Teraz nie wiem czy ten cud będzie się zdarzał znów raz na kilka lat? Wzdłuż asfaltu rosną śmiecące drzewa i wiatr coś przyniesie, a czasem człowiek coś zgubi, np. dziecięcy nocnik leży na poboczu asfaltu już pół roku i nie ma chętnego, aby coś z tym zrobić. W ten sposób śmieci przybywa, a służby sprzątające, do których to należy, udają że nie widzą, a przejeżdżają prawie codziennie, aby posprzątać plac zabaw. Zastanawiam się za co my płacimy podatki? Ktoś nas zupełnie olewa.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: figa »

Halo, Tarnów, jest w naszym mieście taka ulica jak Kręta. Która nie widziała sprzątania od wielu miesięcy. Może nie jest to uczęszczana uliczka, ale to co tam się dzieje, woła o pomstę do nieba. Slalom między odchodami, rozbitymi butelkami czy stertami śmieci (pomijam stojące kubły, bo one gdzieś stać muszą). Nie wiem czy odpowiadają za to władze miasta czy prywatni właściciele, ale fajnie byłoby zadbać o otoczenie.
Tak, jestem masochistką i chodzę po tarnowskich zaułkach i kamienicach :D


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: Cubaza »

A no jest, a no jest brudno. Mieszkańcy się starają ale ludzie uznają, że skoro nikt nie widzi tej ulicy to można tam zwozić i znosić wszystko co się tylko da i zostawiać syf jaki tylko się da.


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: aaee »

Proponuję podjechać na Głowackiego przy blokach niedaleko Hotelu Tarnovii Strefa Płatnego Parkowania a tam od tygodnia szkło rozbite.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: Leon »

Sobota, 20 listopad, ok godz. 11, ul. Szkotnik, Krakowska, Bema. Jedzie mała czyszczarka, narzedzia czyszczace działają ale jedzie środkiem ulicy i co nioby czyści ? Ale za tyakie jazdy trzeba zapłacić,. No tak, z naszych, a niby z czyich !!!


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: green123 »

Cała Krzyska stoi w korku. Auta nie mogą zjechać z górki z powodu ogromnego oblodzenia. Mieszkańcy sami zaczynają pomagać i próbują jakiś piasek sypać. Lepiej omijać ten teren Tarnowa

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Re: Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: pan_wAZOn »

chyba właśnie piaskarka w kierunku Pawęzowa przejechała - za nią faktycznie sznurek samochodów... tyle z okna wypatrzyłem ;)
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

ODPOWIEDZ