Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Kto zajmuje sie sprzątaniem/zamiataniem ulic?

Post autor: Rodowity »

Od kilku tygodni nie ma juz zimy a służby miejskie jakos jak by zaspały, na ulicach pelno pozimowego dziadostwa, piachu, kamieni, smieci. Drogi pokryte są cienką warstwą tego syfu, do tego stopnia że za samochodami unosza się tumany kurzu, a sama jazda samochodem jest lekko zdradliwa przy takiej przyczepności. Kto odpowiedzialny jest tego roku za ten stan rzeczy ?? na krakowskiej raz widziałem mpgk, jak sprzatali maszyną ulice, słabo to wygląda panie prezydencie, proponuje przejść/przejechać sie prez miasto, krakowska, chopina, etc.. Czy transformers nie jest juz odpowiedzialny za czyszczenie miasta? Przy poprzednim podmuchu wiosny jeździly ich samochody po miescie i zbierały te smieci, teraz ich brak/albo zmieniły sie priorytety czystosci ulic? nie widach wieczorami maszyny, lub poprostu ja ich nie widze. Czy miasto w ten sposob szuka oszczędności ?

Kiepska wizytówka miasta, panie gospodarzu..
Ostatnio zmieniony 25-04-2013, 16:16 przez Rodowity, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Wałowa jest chyba codziennie zamiatana takim sweeperem (nie wiem jak to po Polsku się nazywa). Na reszcie ulic nie widziałem żadnego sprzętu. Chyba czekają na to jak kurz wyschnie na popiół i wiatr go wywieje.
Teoretycznie ulice takie jak np Jana Pawła powinny być zamiatane raz w tygodniu - w praktyce pewnie nie ma na to kasy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Widzialem sprzęt koło ronda na klikowskiej, dosc mocno tam czyścili pare dni temu w godzinach wieczornych. Faktycznie to jednak troche mało i miasto jest wciąż brudne po zimie.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Krakowskiej pewnie też nie posprzątają bo by im ten odkurzacz płytki powydzierał.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Post autor: green123 »

ciekawa sytuacja na nowodąbrowskiej, kilka godzin po postcie tutaj na tej ulicy pojawił się taki sprzęt sprzątający ulice


krzysi3k
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 19-03-2012, 12:05

Post autor: krzysi3k »

green123 pisze:ciekawa sytuacja na nowodąbrowskiej, kilka godzin po postcie tutaj na tej ulicy pojawił się taki sprzęt sprzątający ulice
między 18 a 19 coś podobnego 'zamiatało' Nowodąbrowską
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... TpK38TVel4

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

...a ok. godziny 18.15 - mała zamiatarka ładnie sprzątała róg Klikowskiej i Romanowicza. Widać akcja "sprzątanie miasta" rozpoczęta.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

czyli Transformers juz sie w to nie bawi


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

rodowity chyba się dalej bawi bo ostatnio na Jana Pawła II taki sprzęt w barwach transformer sprzątał ulicę, dzisiaj też jechał jakąś godzinę temu ale nie sprzątał i jechał dość szybko więc pewnie albo wywalić śmieci albo zaczynał pracę :)

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

to coś na nowodąbrowskiej po prostu zbierało piach z zimy - mam nadzieję, że do powtórnego wykorzystania
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

mam nadzieję, że do powtórnego wykorzystania
Sól będzie na promocji w Biedronce.


Ja osobiście ekipy sprzątajcie dosyć często spotykam, a ten pojazd regularnie (w czwartki około 21) jeździ po Urszulańskiej, po 22 jest na Lwowskiej.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

właśnie w tym momencie zamiatają Jana Pawła II :) i robi to firma transformer :P

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ostatnio widziałem, jak MPGK robiła Krakowską. Nawet sprawili sobie taką małą, zwinną czyszczareczkę, plus oczywiście duża zamiatarka.

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

W ubiegłą środę w Krzyżu leciał sobie Star + doczepiona zamiatarka.


Autor tematu
Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

pozoranci czyszczą miasto, tak akcja przebiega, ze bajzel na ulicach jak był tak jest, Krakowska - chodnik od strony północnej jeden piach, jezdnie, przy krawężnikach piach, miejsca parkingowe, piach. Po o weekendowym pobycie w Warszawie i powrocie do MIASTA Tarnowa dostałem depresji ;)


Wstydze sie nieudolności władz miasta.

ODPOWIEDZ