Czat z prezydentem

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Czat z prezydentem

Post autor: Dorota1975 »

Biuro Prasowe UMT:



W najbliższy piątek, 5 lutego, w samo południe, rusza internetowe studio Urzędu Miasta Tarnowa. Z Szefem Samorządu Ryszardem Ścigałą, na istotne dla miasta i mieszkańców tematy, za pomocą czatu, rozmawiać będzie mógł każdy, wystarczy odwiedzić www.tarnow.pl.

Piątkowa akcja rozpoczyna cykl czatów z prezydentem, w ramach którego, w każdy pierwszy piątek miesiąca, w godz. 12-13, prezydent będzie odpowiadać na pytania mieszkańców.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji!

*****

szkoda tylko, że prezydent dopiero teraz przypomniał sobie o takiej formie kontaktu z mieszkańcami Tarnowa.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

No tak z powodzeniem coś takiego kiedyś realizował Marcin Golec z Prezydentem Mieczysławem Bieniem! Czyżby moje upominanie się o większą interaktywność miasta zaczynały odnosić skutek:

Czekam tylko aż miasto założy własny kanał na YouTube, Facebooku, Naszej-Klasie, Blipie czy gdziekolwiek indziej ...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Jakub Kwaśny pisze:Czyżby moje upominanie się o większą interaktywność miasta zaczynały odnosić skutek
Ty się upominasz, a oni to raczej kampanię zaczynają.... ;)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dorota1975 pisze:
Jakub Kwaśny pisze:Czyżby moje upominanie się o większą interaktywność miasta zaczynały odnosić skutek
Ty się upominasz, a oni to raczej kampanię zaczynają.... ;)
Najlepszy skutek kampania przynosi wtedy gdy jest prowadzona w sposób ciągły i konsekwentny! Pozostaje tylko mieć nadzieję, że po okresie wyborczym - w każdy pierwszy piątek miesiąca obok postu nakazanego będziemy mieli możliwość obcowania z Prezydentem!

A co do kampanii wyborczych, to nie ma się co zżymać, czy drwić bo każde działanie polityka, czy osoby publicznej w ciągu całych czterech lat kadencji można zaliczyć na poczet kampanii wyborczej!

Ot. np. moje tu pisanie postów ;-) choć w tym przypadku jest to po prostu łączenie przyjemnego z pożytecznym :D
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

To może pierwsze pytanie powinno brzmieć: Dlaczego przez 3 lata nie kontaktował Pan się z mieszkańcami przez Internet? :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:To może pierwsze pytanie powinno brzmieć: Dlaczego przez 3 lata nie kontaktował Pan się z mieszkańcami przez Internet? :)
Odpowiedź: Bo w ostatnich trzech latach nie było wyborów samorządowych ;-) :mrgreen:

Mam nadzieję, że moderacja przepuści pytania o sprawy niewygodne dla magistratu vide sprawa Horbacewicza.

Kuba ma rację, skuteczna kampania powinna być prowadzona przez cały czas... Kubie się to udaje, JE RŚ już niekoniecznie.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Muszę się pochwalić: przed momentem JE RŚ minął mnie na ulicy!

Co to się dzisiaj ciekawego dzieje w Sali Lustrzanej, że orszak panów i pań w żałobnych (czarnych) płaszczach ul. Wałową szedł?


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

to się dzieje, a dokładnie - działo:


http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... w-Tarnowie


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Bardzo ciekawe wydarzenie z udziałem m.in. prezesa NBP pana Skrzypka. Szkoda, że miasto tak słabo promowało się przez tą imprezę, bo osobiście gdybym sam nie interesował się numizmatyką, pewnie nie wiedziałbym o tym dość znaczącym dla miasta wydarzeniu.

Nawiązując poniekąd do tematu prezydenta i rozpoczęcia jego kampanii wyborczej. Słuchając jego wystąpienia na prezentacji monet, dało niewątpliwie się zauważyć, że na tle jego ewentualnych kontrkandydatów do fotelu prezydenta, Ryszard Ścigała bardzo dobrze prezentuje się w tego typu wydarzeniach. Elokwentny, rzeczowy, słuchając jego widać profesjonalizm i umiejętność samoprezentacji. Nie chce tutaj oceniać, jego innych cech i dokonywać dokładnej analizy porównawczej, ale w elemencie tzw."samoprezentacji" bije na głowę wymienianych, choćby tu na forum jego potencjalnych rywali do urzędu prezydenta.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

No to kto się wybiera na czat z Prezydentem? ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ja się wybrałem i czuję się rozczarowany.

Po pierwsze mało konkretów jakby na zasadzie pouśmiechajmy się do siebie.

Na 7 pytań moich dopuszczono 2.

A poruszyłem kwestie:
1. Czy wie Pan, kiedy PKP PLK SA rozpoczną modernizację linii kolejowej Tarnów - Rzeszów, bo bez tego nic nie będzie z odciążenia Narutowicza i dokończenia przebicia na Tuchów? Odpowiedzi brak, wniosek albo nie wiedzą (co bardziej prawdopodobne), albo nie Prezydent nie był przygotowany na odpowiedź z tego tematu.
2. Kiedy będzie realizowane przebicie Dworzec PKP - Tuchowska - Ziaji? Odpowiedzi brak, wnioskuję, że pewnie nie tak szybko, zależy od PKP PLK SA.
3. Sprawa Owintaru. Odpowiedź uzyskałem, że była wcześniej, być może bo spóźniłem się 10 minut.
4. Ja wygląda sprawa gruntów na Górze Marcina w sporze Miasto vs Sanguszkowie? Odpowiedzi brak, wniosek: UMT chyba przegrywa.
5. Jak się układa Panu praca z sąsiednimi gminami? Odpowiedzi brak, więc współpracy większej chyba też.
6. Sprawa jakości budowy dróg w Tarnowie vide Lwoska, Słoneczna, JPII. Odpowiedzi brak, ano trudno do fuszerki się przyznać.
7. Sprawa rond turbinowych. Odpowiedź otrzymałem, chyba podbudowaną ściągą od MiRa, rondo turbinowe 2x3 pasy jest bardziej przepustowe od zwykłego ronda dwupasowego.
Ostatnio zmieniony 05-02-2010, 14:20 przez hurricane, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

zawiedzeni to są chyba wszyscy uczestnicy czatu, poza prezydentem.... ;)

zdawkowe odpowiedzi, mało konkretów... i jeszcze to 'Kochani..' na koniec...


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Dorota1975 pisze:zawiedzeni to są chyba wszyscy uczestnicy czatu,

Najbardziej zawiedzonym jest szeregowy sympatyk PiSu, który nie zasłużył
jeszcze na wstąpienie w szeregi partii. Zamiast klimatyzacji w Sali Lustrzanej wystarczy
otworzyć okno :lol:


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Nie traktuje chatu w kategoriach zawodu. Bez przesady:)

Prezydent nie odpowiedział na szereg pytan, ktore zadałem m.in. zadłużenia, absorpcji srodkow z UE, zatrudnienia członków Stowarzyszenia Tarnowianie. Na pytanie dlaczego nie odpowiada na trudne pytania - odpowiedział, ze zaprasza na sesje. Kuriozum.

Jak widac chat ukierunkwoany na poklepanie po plecach Ryszarda Scigalę, a nie uzyskanie szeregu informacji. Mogl sobie spotkanie zorganizowac z pracownikami Wydzialu Marki dla poprawy nastroju, po co te ceregiele z chatem:)

PS Nie odpowiedziano mi takze na pytanie, czy jedna z osób piszacych peany pochwalne pod adresem Prezydenta nie jest jego podwladnym:)


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

A coś się tak do tych środków z UE przyczepił?? Ale fakt faktem; za dużo ogólników i na moje niektóre pytania też nie otrzymałem odpowiedzi.
Don't PIS me offĄĄ

ODPOWIEDZ