"krewni i znajomi królika"

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: dropszot »

Jan Kowalski pisze:Co taki Ciepiela mógłby robić w prywatnej firmie, skoro od 30 lat zasiada tylko na stanowiskach publicznych.
"Doradzać".
Tacy doradcy prowadzą DG i wystawiają faktury na usługi doradcze.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: wejss »

Jan Kowalski pisze:Nie chce mi się szukać, więc zacytuję z głowy. Ciepiela podczas jakiegoś wywiadu, albo debaty został zapytany, o tych wszystkich "fachowców" z urzędu marszałkowskiego w kontekście zmiany władzy powiedział z sarkazmem, że przecież takich specjalistów to PiS nie wyrzuci. jak widać dobry specjalista zawsze znajdzie zatrudnienie... u kolegi na garnuszku społeczeństwa. Należy sobie uświadomić, że oni nic nie potrafią, bo sa od tak dawna oderwani od rzeczywistości pozaurzędowej. Co taki Ciepiela mógłby robić w prywatnej firmie, skoro od 30 lat zasiada tylko na stanowiskach publicznych. Niech idzie do prywatnego przedsiębiorstwa i zarobi kilkanaście tysięcy.
O... i to jest kwintesencja naszej władzy. Żyją w swoim świecie i dostępnymi środkami mamią wyborców do kolejnego zagłosowania na nich. I tak się to kręci i toczy. I nadal nie mam pojęcia jak 22 tyś mieszkańców Tarnowa dało się tak zaślepić by zagłosować tak jak zagłosowali.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: defekator »

Być może dlatego, że w drugiej turze nie dało się zagłosować dobrze. A po tym jak potoczyły się dalsze losy głównego przeciwnika pana Ciepieli widać, że nawet jakby pan Ciepiela przegrał w kwestii "krewnych i znajomych" nie zmieniłoby się nic. :roll: Ja się raczej zastanawiam czym kierowali się ludzie w pierwszej turze, którzy głosowali na Ciepielę lub Koprowskiego - bo tu dopiero jest prawdziwy absurd. Do momentu jak do ludzi nie dotrze, że polityka, zwłaszcza ta lokalna nie kończy się na PO i PIS to będzie tak jak jest.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

http://www.rdn.pl/news/jaroslaw-kolendo ... oficjalnie" onclick="window.open(this.href);return false;


Niesnaski w zarządzie.... :lol: To ja wam powiem co tam się dzieje. W zarządzie jest pan Kolendo, który został wybrany na prezesa przez Prezydenta-Romana Ciepielę. Nie byłoby może w tym nic dziwnego poza tym, że pan Kolendo na swoim profilu fejsbukowym zanim go wybrano dość często promował Roberta Wardzałę oraz...Romana Ciepielę. ;) No ale dobra-to nic dziwnego, ze ktoś promuje prezydenta swojego miasta, na swoim prywtanym koncie. :mrgreen:

A zatem do konkursu stanęli Kolendo, Nowicka - o której za chwile wspomnę, były prezes PKCh i działacz PO Woliński oraz jakaś osoba z NFZetu ze Śląska o ile dobrze pamiętam. Wygrał o dziwo -Kolendo. :lol: :lol: Ale to nie o niego chodzi. Wyobraźcie sobie, że kilka mscy potem w przychodni zameldowała się pani Nowicka, prywatnie partnerka Bartłomieja Babuśki. Ale już ....bez konkursu, bo zajęła miejsce wieloletniego dyrektora ds. administracyjnych -Lazara, który odszedł na emeryturę. I nagle bach- dokooptowano ją na stanowisko wiceprezesa. :mrgreen: :mrgreen:
Co najlepsze, aby uniknąć ewentualnych oskarżeń o rozdmuchiwanie kosztów, powiększanie zarządu itd. ze składu zluzowano panią księgową, która by się akurat w nim przydała, bo jak usłyszałem nieoficjalnie to przychodnia po raz pierwszy o dawna notuje straty. Że pracownicy oceniają Kolendo dobrze? To fajnie. Część z nich dostała awanse po jego wyborze na prezesa. Nawet niektóre osoby dość zaskakujące jak np. pani z rejestracji na kierownika. Tez bym go popierał.. ;)
Sytuacja w przychodni jest taka, że jest nieład organizacyjny, np. niektórzy lekarze nie wiedzą nawet w którym gabinecie w danym dniu będą przyjmować, przychodnia dostała gonga tj. 50 tysięcy kary od NFZ i stąd raczej manko, do tego trzeba spłacać kredyt zaciągnięty pod rozbudowę, rosna koszty płacowe i użytkowe (prąd, gaz, woda), a prezes ciągle gada o kontrakcie na chirurgie jednego dnia, którego póki co nie ma. A jak będzie to i tak dopiero w drugim półroczu. O ile będzie....
Jak można się domyślić, skoro w zarządzie masz osobę, która przegrała z tobą w konkursie, a nie ty ją sobie dobrałeś do współrządzenia to musi być problem...
Mnie to co innego w całej sprawie śmieszy. W Tarnowie jest pewna grupa, która obsadza swoimi znajomymi/krewnymi stanowiska. I najlepsze, że oni się potrafią pożreć w ramach tej jednej kanapy. :lol: :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


green123
Archont
Posty: 873
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: green123 »

Ja posunę się do dalej idących wniosków i uważam że w spółkach komunalnych nalezacych do miasta jest znacznie większy nepotyzm niż w spółkach skarbu państwa. W Tarnowie takim przykładem jest np. Robert wardzała. Kolejny przykład. Pani Król z Krakowa.
P.S Wydaje mi się, że byly radny Babuśka miał żonę i dwójkę młodych dzieci. Nie slyszalem o tym, żeby się rozstali , choć nie wiem wszystkiego.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: LordRuthwen »

Kim jest pani Król? Tak z ciekawości.


green123
Archont
Posty: 873
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: green123 »

LordRuthwen pisze:Kim jest pani Król? Tak z ciekawości.
To była vice-prezydent Krakowa ds. edukacji. Odwołana po tej kadencji, dostała fuszkę w jakieś spółce chyba MPEC na stanowisku główny ekonomista. Ogólnie rzecz ujmując jest dr nauk ekonomicznych, więc ta praca mniej więcej w tym w czym jest wykształcona. Ukończyła mgr z filozofii. Doktorat ponoć z energetyki.

Okazuję się, że już tam nie pracuję:
Była wiceprezydent Krakowa pracowała w MPEC zaledwie dwa miesiące na stanowisku dyrektora ds. ekonomicznych. Przez cały ten czas miejska spółka nie chciała jednak ujawnić, ile zarabia w nowym miejscu
Katarzyna Król została przesunięta do pracy w MPEC, kiedy weszły w życie nowe przepisy znowelizowanej ustawy o samorządzie. Król jest życiową partnerką Witolda Śmiałka, członka zarządu miejskiej instytucji – Krakowskiego Holdingu Komunalnego, a wchodząca w życie ustawa nie pozwala, by dwie osoby pozostające w związku pełniły w gminie kierownicze funkcje.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: andy »

Mr Greenback, moje źródła mówią podobnie [W nagroda za zwrot dofinansowania UE,dostajesz nową cieplutką posadę], choć z tym nieładem to trochu przesadzone. Chodzę tam do lekarza i przyjmują w tych samych pokojach od lat.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

andy pisze:Mr Greenback, moje źródła mówią podobnie [W nagroda za zwrot dofinansowania UE,dostajesz nową cieplutką posadę], choć z tym nieładem to trochu przesadzone. Chodzę tam do lekarza i przyjmują w tych samych pokojach od lat.
Napisałem: "niektórzy lekarze nie wiedzą nawet w którym gabinecie w danym dniu będą przyjmować". Nie napisałem wszyscy. To raz. Kare dostali po kontroli wszystkich zakresów placówki. Czyli ocena ogólna działalności to były stwierdzone nieprawidłowości.To dwa. A trzy: Co do partnerki Pana B. - to napisał nawet Kurier Tarnowski więc nie musiałem dociekać zbytnio. Żeby nie było-nie zarzucam nikomu działań bezprawnych w zakresie wyboru osób czy ich zatrudniania. To się odbywa zawsze lege artis. Ale pokazuję, że zasady doboru są conajmniej nieetyczne i nie wynikają zawsze z kwalifikacji osób.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: LordRuthwen »

Mi się też obiło o uszy o nowej zastępcy dyrektor w CSM (Centrum Sztuki Mościce). Takoś jakoś słyszałem, że pani jest z nadania a nie z konkursu, została już namaszczona na kolejnego dyrektora i przychodzi z jakiejś instytucji w Krakowie, nie przypomnę sobie nazwy, ale blisko związanej z urzędem marszałkowskim.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

LordRuthwen pisze:Mi się też obiło o uszy o nowej zastępcy dyrektor w CSM (Centrum Sztuki Mościce). Takoś jakoś słyszałem, że pani jest z nadania a nie z konkursu, została już namaszczona na kolejnego dyrektora i przychodzi z jakiejś instytucji w Krakowie, nie przypomnę sobie nazwy, ale blisko związanej z urzędem marszałkowskim.
Możliwe. Pani Kawa jest kojarzona z sympatyzowaniem ze środowiskiem PO, choć nepotyzmu w tej sytuacji zupełnie brak. A to, że dzięki niej CSM super funkcjonuje to przecież nieistotne. Ktoś w PSi w ma w rodzinie siostrę, kuzynkę, żonę , której ukryte talenty nie nie zostały jeszcze zagospodarowane. :lol:

Jak dowiedziało się Radio Kraków, Rada Nadzorcza, po rozmowie kwalifikacyjnej z byłym radnym Robertem Wardzałą, powołała go na stanowisko prezesa Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. Oficjalnie Robert Wardzała przejmie stanowisko z dniem 1 kwietnia.
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... myslowego/" onclick="window.open(this.href);return false;

1 kwietnia, ale oni tak na poważnie z ta "rozmową kwalifikacyjną" :lol: :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

"Misiewicz" Ciepieli nie może przymierać głodem. Teraz zamiast inwestycji w mieście mamy inwestora z PO. Jak można dopuścić, żeby tak ważne stanowisko zostało obsadzone bez konkursu?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: figa »

Mr Greenback pisze: A to, że dzięki niej CSM super funkcjonuje to przecież nieistotne.
Naprawdę? Ja akurat uważam, że Kawa jest fatalną dyrektorką i nic, z wyjątkiem kina i Świerczkowiaków w CSM się nie dzieje.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Tadeusz Kwiatkowski, były Starosta Powiatu Dąbrowskiego obejmie funkcję wiceprezydenta Tarnowa.
Z naszych informacji wynika, że zastąpi na tym stanowisku Jadwigę Stankiewicz.


KT
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Dorota1975 »

niektórych zapewne ucieszy pożegnanie pani Stankiewicz...
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... a-tarnowa/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ