Miasto przyjazne rowerzystom

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: R p T »

Dzisiaj o 18 w Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta) na antresoli spotkanie z podróżnikami, którzy sztafetą na rowerach dotarli do Japonii przebywając dystans 12321 km.
Spotkanie w ramach cyklu „Za Horyzont Domu”.
Więcej informacji na :arrow: http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=18010" onclick="window.open(this.href);return false;
W korytarzu prowadzącym do antresoli już wiszą piękne fotogramy a opowieści Kasi Pietruszyńskiej, Zbyszka Popowskiego i Norberta Skrzyńskiego o przygodach w czasie podróży zapewne będą jeszcze ciekawsze.
DSCF7474.JPG
DSCF7474.JPG (688.44 KiB) Przejrzano 12676 razy
O 15 bilety jeszcze były (nie pytałem ile zostało), komu się uda jeszcze zorganizować i zdąży dotrzeć, to ostatnia chwila na podjęcie decyzji.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Wystawa jeszcze wisi, ale nie wiem do kiedy.
Spotkanie ciekawe, chociaż długie bo 3 godz z minutami a i tak o wszystkim nie powiedzieli.
Szkoda tylko, że mała frekwencja, ok 50-60 osób. Cóż, skoro na mieście wiszą jeszcze plakaty zapraszające na spotkanie miesiąc temu to kto miał wiedzieć :(


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: R p T »

W wyniku jednej z rozmów przeprowadzonych w poniedziałek (2015-12-15) powziąłem decyzję o czasowym odłożeniu zamiaru zorganizowania spotkania dotyczącego stanu infrastruktury rowerowej, oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Spotkanie miało być adresowane również do pozostałych niechronionych uczestników ruchu drogowego a więc pieszych niezależnie od wieku, niepełnosprawnych niezależnie od stopnia i przyczyny niepełnosprawności, kierujących motorowerami, skuterami, motocyklami.
Zgodnie z założeniami mile widziani byli także korzystający z Komunikacji Miejskiej, oraz kierowcy niezależnie od tego, czy koegzystencja z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego nie sprawia Im problemów, jak i z grupy niewpełni zadowolonej z konieczności dzielenia się przestrzenią.

W tym miejscu muszę przeprosić te osoby, którym podałem najbliższy piątek za planowany termin spotkania a także tych, którym przekazano, aby wyczekiwały i poszukiwały informacji na "plakatach" formatu A-4 (głównie w serwisach i sklepach rowerowych) a także tu na Agorze i forum rowerowym.

Składam też podziękowania osobom, które mi pomogły, lub się zaangażowały w "sprawę" - na ten czas nic nie poszło na marne. Co niewykorzystane idzie do "zamrażarki".

Przy okazji wyjaśniam powód dlaczego tutaj i w ten sposób informuję o czasowej dezaktywacji, chociaż "imprezka" miała się odbyć z zaskoczenia.
Powód prosty - w kilku przypadkach poszło na zasadzie "podaj dalej" z informacją że tu będzie główna wiadomość do rozpowszechnienia. Zmiana strategii chwilowo dołożyła mi pracy, więc tylko w ten sposób będzie najprościej a bezpośredni kontakt ograniczę do przypadków spraw w toku.


Trochę walczyłem sam ze sobą aby jednak doprowadzić do spotkania (jeszcze dzisiaj przygotowywałem kolejne materiały). Tymczasowo przyjmuję za istotne przedstawione mi argumenty.
Jak napisałem wcześniej - nie zarzucam zamiaru zorganizowania takiego spotkania.
Czy to będzie w formie okrojonej, czy wręcz przeciwnie, czyli dojdzie do rozszerzenia formuły - to zależy od rozwoju sytuacji. Skłonny jestem twierdzić, że nie uda się wszystkiego "wyprostować" tak, by spotkanie w jakiejkolwiek formie stało się zbędne.
Materiały do prezentacji nadal będę obrabiał i przygotowywał. Tematów i przykładów nie braknie.

Może to, co napisałem zabrzmiało poważnie, jakby coś mi groziło, ktoś mnie szantażował - nic z tych rzeczy.
Zwykła zmiana strategii. Jeśli lepsza, to dlaczego trwać przy swojej wizji. Jedno drugiemu nie przeszkadza ani nie uwalnia mnie od zaangażowania.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Oto jakie jest podejście UM do zagadnień rowerowych w Tarnowie.

Informacja o konsultacjach w sprawie ścieżek rowerowych pojawiła się 09.12. a uwagi można składać do 20.12 - czyli 11 dni. Kto wymyślił taka datę, to pozostanie chyba słodka tajemnicą URZĘDU :evil: :evil: :evil:

Natomiast konsultacje w sprawie zagospodarowania terenu po Owintarze będą prowadzone przez 3 miesiące czyli do ok połowy marca 2016.

Polecam tez odsłuchanie materiału zamieszczonego przez RDN

http://rdn.pl/?p=29867" onclick="window.open(this.href);return false;

Kwintesencją podejścia UM jest wypowiedź Piotra Zielińskiego ( 4:00- 4:36) :!: :!: :!:
Załączniki
owintar 1.jpg
owintar 1.jpg (509.65 KiB) Przejrzano 12257 razy
Podziel się1.jpg
Podziel się1.jpg (518.85 KiB) Przejrzano 12257 razy

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Jako, że są dwa wątki rowerowe to postanowiłem tą informację zamieścić w obu: Ścieżki rowerowe, Miasto przyjazne rowerzystom.
Na razie tylko sygnalizuję, że będzie prezent gwiazdkowy dla rowerzystów i nie tylko.

Szczegóły wkrótce :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Cubaza »

Skoro szczegóły wkrótce to po co piszesz to w dwóch tematach i po co w ogóle to piszesz?
Wiem, ale nie powiem. To po co mówić? Będziesz miał szczegóły to wtedy powinieneś to napisać... A tak to bezsensowne nabijanie postów.
P.S. Ja napiszę tylko w tym temacie...

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Nie wiem co znacz "nabijanie postów" i co z tego można mieć. Miałem nadzieję, że ktoś jednak doceni wysiłek spojrzenia na sprawy rowerowe w Tarnowie podpierając się poniższym materiałem. Widzę jednak, że najlepiej będzie jak każdy sam posłucha wywiadu i wyciągnie wnioski. A może i podzieli się nimi z innymi w tym wątku. Czas świątecznego odpoczynku można będzie więc sobie urozmaicić.

http://narower.com/kr021-oficer-rowerow ... in-wojcik/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Ktoś z odwiedzających forum "Agora" przeglądał zamieszczony materiał czy tylko czeka, aż pojawią się jakieś sensacje, żeby zabrać głos w niczemu nie dającej dyskusji :?: :?: :?: :!:

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: dropszot »

Warszawa przyjazna rowerzystom: 1 km ścieżki, 38 przejść dla pieszych
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 90053.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

:shock:
Na marginesie: ścieżkę zbudowano dzięki głosowaniu nad budżetem obywatelskim.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Goscinny »

Lepsze te przejścia niż co 20 metrów w dól i w górę, bo jest wjazd do posesji. Jakby nie dało się zrobić chodnika równo, a samochód te kilka cm by chyba podjechał.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Wyżej pokazany przykład nie jest najlepszy. Taki przerost formy nad treścią. Tak to bywa ja ktoś nieodpowiedni zabierze się za robotę. To przykład miasta mało przyjaznego rowerzystom.

Ale jednak są i bardziej pozytywne przykłady, "przyjazne rowerzystom i pieszym".

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 89588.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: mirak »

Rowerzysta wygrał przed sądem z sopocką policją.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-r ... ign=chrome

Zaglądnijmy przed sezonem do kodeksu aby przypomnieć sobie swoje prawa
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Sezon rowerowy trwa cały rok, a obecna jeszcze zima jest tylko zapewnieniem tego.
W Tarnowie miejsc którymi rowerzysta może się poruszać, zgodnie z obowiązującymi przepisami (droga rowerowa) , jest jak kropla w morzu i to nie wiem czy ma odpowiednie wymogi. A czegoś takiego jak ścieżka rowerowa, ciąg pieszo-rowerowy NIE MA :!: :!: :!:

Może gdyby rozliczyć prawnie tych co wydali zgodę, na budowanie tych "cudów drogownictwa", co odbierali po wybudowaniu, to może wtedy zaczęli by tworzyć coś co ma ręce i nogi.


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: pysi »

siemka... mam mały problem z ideą funkcjonowania kontrapasu rowerowego na ulicy Akacjowej. Problem dotyczy faktu, że częściej niż rowerzystów widzę kierowców którzy z niego korzystają :-/ Nie wiem czym to jest spowodowane ale notorycznie ktoś jedzie pod prąd... (na początku ulicy akacjowej jest ustawiony znak B-20 dla rowerzystów ale bez żadnej tabliczki). Kierowcy wracając po zakupach dostają amnezji i zamiast jechać wzdłuż ulicy akacjowej do skrzyżowania z Ks. Indyka robią sobie powrót na Czerownych Klonów. Że dwa auta na szerokość się tam nie zmieszczą mówić nie muszę... no i wtedy zaczyna się przepychanka... no bo jest znak STOP dla osób które jadą pod prąd a pas rowerowy nie jest w żaden sposób wyznaczony wzdłuż ulicy Akacjowej - piktogram na asfalcie znajduje się chyba tylko od ulicy Ks. Indyka. Kto jest winny wiadomo, pytanie jak to zgłosić żeby kierowcy nie byli "wprowadzani w błąd".

Pozdr.
Pysi

ODPOWIEDZ