Miasto przyjazne rowerzystom

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

sotiv, mam nadzieję, że chciałeś tylko rozluźnić atmosferę, wywołać uśmiech bo nic sensownego Twój wpis nie przynosi.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: sotiv »

Jak to nic sensownego? :) Tyle narzekania na znaki w Tarnowie, a inni mają gorzej więc nie ma się co tak spinać o ścieżki rowerowe ;) Za to Twój wpis, niesamowicie dużo wnosi to tematu. :) Tak, tak, nabijam sobie posty..


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: sotiv »

Nie bardzo wiedziałem, gdzie wrzucić, bo niby i o rowerach ale nie koniecznie o Tarnowie. Otóż wczoraj w Ostrowie Panowie wbili tablice informacyjną o budowie ścieżki rowerowej VELODUNAJEC. Ma ona przebiegać po wale, który zostanie zaasfaltowany. Trasa 14 km od Ostrowa do Biskupic Radłowskich. Zakończenie przewidziane na 30.07.2015 r.

Puki co nie znalazłem żadnej informacji ile jest już zrobionych ścieżek

ftp://ftp.zdw.home.pl/wzp4/ZDW-DN-4-271 ... unkowa.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Według mapek wyszukanych w google, trasa ma przebiegać aż do Zakopanego.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: TomekMKM »

Nie tak dawno słyszałem w radio, że w ramach Budżetu Obywatelskiego w jednym z miast, bodajże w Szczecinie, można głosować na LIKWIDACJĘ ścieżek rowerowych (jak mniemam chodziło w domyśle o pasy dla ruchu rowerowego wyznaczone na jezdni) w mieście. Pomysłodawcy argumentowali to tym, że brakuje w centrum miejsca dla samochodów i rowerzyści utrudniają ruch. Dramat!

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Propozycja by przejechać się rowerem poza miasto a przy okazji doświadczyć jazdy po tarnowskich "ŚMIESZKACH ROWEROWYCH"

Zapraszam osoby którym nie straszne wieczorno-nocne chłody, na przejażdżkę rowerową (w okolice Lsu Radłowskiego- Dwudniaków), połączoną z obserwacją ciekawego zjawiska na niebie tzw. BŁYSKI IRIDIUM , lub flary.
Max zjawiska będzie widoczne właśnie w podanej okolicy a że zapowiadają dobrą pogodę więc obserwacja może okazać się ciekawa. Oczywiście zjawisko będzie również widoczne w Tarnowie, ale poza miastem efekt wizualny jest o wiele ciekawszy.
START do wyjazdu 2 i 3 listopada z Mościc (MCK przy stadionie), o godz 16:30. Wyjazd połączony będzie z nocną jazdą w lesie. (w każdy dzień inna trasa).
Wymagane będzie w miarę dobre oświetlenie, żeby coś było widać na drodze. Tempo wolne, wycieczkowe, teren płaski, suchy. Temperatura powinna być w ok 5 stop.
Powrót do Mościc ok 18:30-19:00

http://tiny.pl/ggh13" onclick="window.open(this.href);return false;

(kliknięcie na datę(niebieski kolor) pokazuje dokładne współrzędne i mapka z przebiegiem max jasności.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

czy ktoś coś wie na temat realizacji tego co zawiera artykuł ? Jak by nie patrzeć już listopad :!:

http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=17668" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak na razie największym ułatwieniem dla poruszających się na rowerach po Tarnowie jest to, że MIASTO nic nie robi, bo trzeba by było znowu przyzwyczajać się do jakichś nowatorskich pomysłów :D

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: dropszot »

Ostatnio natknąłem się na informację, że we Wrocławiu i w Łomży mają dość specyficzny dylemat z trasami rowerowymi.

Według niektórych umocowano tam za dużo zbędnego żelastwa... albo że jest zbyt kolorowo ;)

Wrocław
http://www.mmwroclaw.pl/artykul/droga-r ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Łomża
http://lomzynskie24.pl/2015/11/zolte-ba ... iny-narwi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Inni z kolei podnoszą argumentację o obowiązujących przepisach (barierki muszą być?).

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

I to są te durne skrajności. Tam gdzie trzeba zrobić coś po normalnemu to robi się głupoty.
A co w sprawie w Tarnowie o którą pytałem :?:


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Mistyczny »

Pewnie ktoś ogarnął ile to jest 20 stojaków na całe miasto i stwierdzili że nie ma co się wygłupiać ;) Jestem jednak zaskoczony tym, że ktoś wpadł na taki pomysł i przypomniał sobie, że w Tarnowie ludzie jeżdżą na rowerach.
Czy miasto ma zapisane w budżecie lub inną drogą przeznacza jakieś środki na remonty, utrzymanie i budowę nowej infrastruktury rowerowej? Nie chodzi mi o budowę ścieżki przy okazji remontu ulicy.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Mistyczny »

https://docs.google.com/forms/d/1yH3-RR ... rm?c=0&w=1
W imieniu kolegi proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej ścieżek rowerowych w Tarnowie, służy ona zbadaniu preferencji i potrzeb rowerzystów. Z góry dziękuję!

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Jest jakiś termin zakończenia ankiety i czy będzie wgląd do wyników ??

- P.S.- zachodzi podejrzenie, że ów kolega jest pracownikiem U.M.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Mistyczny »

Podsumowanie nastąpi jak zbierze się odpowiednia ilość ankiet czyli chyba 300. Jeśli jesteś zainteresowany tym to możesz dostać to na priva.
Spokojnie, kolega nie jest z UM, pisze pracę inżynierską. Zbieżność terminów tej ankiety i konsultacji społecznych koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie Tarnowa to przypadek. Nikt chyba jeszcze nie wrzucił więc wrzucam:
http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... rowerowych

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Temu tematowi należy jednak poświęcić więcej czasu. To zaproponował UM to kpina :!: :!: :!:

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: mirak »

Wysłałem swoje uwagi. Po raz drugi zresztą. Przejrzałem załączone arkusze i stwierdzam, że zawierają błędy tzn. pokazują stan niezgodny z rzeczywistym (patrz Słowackiego i Szujskiego). Leon po 20 XII zamkną temat i ogłoszą, że brak zainteresowania tematem.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto przyjazne rowerzystom

Post autor: Leon »

Na tym właśnie polegają działania U.M. . Chyba większość z nas już przejrzała i wie na czym polega ta działalność :evil:

ODPOWIEDZ