Skrzyżowanie Krakowska/Narutowicza/Szkotnik - tra-ge-dia

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Skrzyżowanie Krakowska/Narutowicza/Szkotnik - tra-ge-dia

Post autor: ad2222 »

Dzisiaj po raz pierwszy widziałem korek na tym skrzyżowaniu sięgający ul. Malczewskiego.

Ja rozumiem, że MIR MUSI coś robić, ale może niech lepiej robi liny ze spinaczy biurowych...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

A no nie jest tam zbyt wesoło, ale to bardziej chyba wina konstrukcji skrzyżowania niż MIR-ka, na TFI już poruszaliśmy ten temat jedynym dobrym rozwiązaniem tam wyszło rondo takie jak w Krakowie tylko mniejsze.


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

Ten korek sięgający ulicy Malczewskiego był wywołany pracami prawie, że na samym skrzyżowaniu właśnie Krakowskiej, Narutowicza i Szkotnika. Przejeżdżałem tamtędy około godziny 12 i jadąc od Krakowskiej pas prawo skrętu (na Szkotnik) był całkowicie wyłączony z ruchu. Wyglądało to na łatanie dziur w nawierzchni. Normalnie aż takich korków tam nie ma, chociaż trzeba sobie powiedzieć, że najciekawiej to tam nie jest w godzinach szczytu.
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

No tak była przedstawiona na forum TFI wizja rozwiązania tego skrzyżowania, ale na takie coś mogą sobie pozwolić tylko mieszkańcy miasta, marząc o dobrych rozwiązaniach komunikacyjnych.
A tak poza tym wszystkim, czy łatanie dziur na tak ruchliwym skrzyżowaniu nie może się odbywać w jakimś rozsądnym czasie, czyli w nocy kiedy praktycznie nie ma ruchu :?: , a nie w czasie gdy przez skrzyżowanie przejeżdżają setki samochodów :!:

Pod tym względem to jesteśmy daleko w tyle za krajami tak zwanego zachodu. :evil:


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

W Krakowie, własnie podali, że podpisano porozumienie pomiędzy krakowskim MORD'em zarządem dróg i kimś tam jeszcze. Generalnie chodzi o to, że mieszkańcy zgłaszają swoje pomysły, problemy czy rozwiązania - MORD je sprawdza i wydaje opinie, a zarząd dróg je likwiduje :) Jakie to proste... :)

Sorry. Zapomniałem, że mieszkam w Tarnowie :( U nas przecież nikt nie myśli o czymś takim :roll:

ODPOWIEDZ