Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: wejss »

Dla wszystkich, którzy nadal myślą, że Sącz to ziemia mlekiem i miodem płynąca a Tarnów to dno i metr mułu:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/no ... wym-saczu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Dominik_PCH »

Moim zdaniem, automaty na dworcach, aplikacje, strona www, bieltomaty w pociągach + konduktor tak wygląda przyszłość. Brak kas na dworcach to znak czasu. Trzeba się przestawić. Niech instytucje takie jak Farbryka Przyszłości zaczną eukować seniorów jak korzystać z nowych narzędzi.


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Beny »

Ja nie rozumiem czemu PKP tak oszczednie montuje biletomaty, na wiekszosci stacji bez obslugi taki przynajmniej jeden biletomat powinien stac.U nas tez ostatnio byl artykuł ze tylko jedna kasa na dworcu czynna ze kolejki, a czy nie mozna z takie dwa biletomaty umiescic w przejsciu pod peronami, zawsze to szybciej, sprawniej(Mowie tutaj o prawdziwych biletomatach PKP a nie na kolej aglomeracyjną).Ja juz dawno przestalem kupowac w kasie bo to strata czasu, zwlaszcza jak sie stoi w kolejce zeby kupic bilet do krakowa na pociag za 10 minut a pani przed tobą kupuje bilet na pociag IC do Gdynii na przyszly miesiac.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: faleQ »

Dominik_PCH pisze:Moim zdaniem, automaty na dworcach, aplikacje, strona www, bieltomaty w pociągach + konduktor tak wygląda przyszłość. Brak kas na dworcach to znak czasu. Trzeba się przestawić. Niech instytucje takie jak Farbryka Przyszłości zaczną eukować seniorów jak korzystać z nowych narzędzi.
Znak czasu? Raczej oszczędności. Czemu w UK nawet na najbardziej zapyziałej stacji kolejowej (nie mylić z przystankiem kolejowym) było okienko z kasą.
Oczywiście obok stały automaty biletowe i nawet miały język polski do wyboru Obrazek

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Dominik_PCH »

A wiesz, że w Afryce przeskoczyli odrazu na smartphony, nie było etapu przejściowego, komuptery stacjonarne w takiej skali jak u nas. Brak kas to znak czasu, tak samo jak za X lat nie będzie zawodu taksówkarz "miejski". Wtedy też będziesz pisał, że gdzieś tam jeszcze są tacy ludzie co wożą?
Ciekawostka, obecnie bardzo nieśmiało toczy się dyskuja o "płacy gwarantowanej". Jedni ludzie zdają sobie sprawę że automatyzacja procesów jest nieunikniona i coś z innymi ludźmi trzeba będzie zrobić :).


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: irekjj »

Dominik_PCH pisze: Jedni ludzie zdają sobie sprawę że automatyzacja procesów jest nieunikniona i coś z innymi ludźmi trzeba będzie zrobić :).
To jest właśnie w ciągu najbliższych dziesięcioleci jeden z kilku etapów "eksterminacji" ludzkości. Z jednej strony rządzący chcą żeby był dodatni przyrost naturalny, zdaje się że ponad 2,5 dziecka na parę bo np. problem emerytur, a z drugiej w geometrycznym tempie znikają zawody które Ci ludzie mieliby wykonywać - błędne koło. Do tego jest cała masa piewców teorii że przecież ludzie mogą się dowolnie przekwalifikowywać. Tak jakby każdy był robotem i potrzebował tylko "wgrać" nowy soft....

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Dominik_PCH »

Reforma edukcji o której mówi Jarek, zakłada elastyczną edukacje młodych ludzi. Chodzi o dopasowanie się do dynamicznego rynku.

To co napisałem to oczywiście piguła jednozdaniowa :), info do troli. Nie wiem czy jestem fanem PiS, o edukacji rozmawiałem z osobą, która kończy studia (siedzi w edukacji i pracy z dziećmi etc). Podzieliła się swoimi przemyśleniami po zapozaniu się z tematem programu PiS. Dziewczyna o której pisze fanką Jarka nie jest, ma liberalne poglądy. Powiedziała, że to jest ciekawy model/podejście i warto zapoznać się ze szczegółami.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: hurricane »

wejss pisze:Dla wszystkich, którzy nadal myślą, że Sącz to ziemia mlekiem i miodem płynąca a Tarnów to dno i metr mułu:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/no ... wym-saczu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli kiedyś wybudują linię piekielną (a choć obecny rząd coś tam ruszył, to i tak nie za bardzo wierzę, że to się uda) to raczej Tarnów będzie się martwił, bo linia Tarnów - Nowy Sącz podzieli los wielu podrzędnych linii kolejowych w naszym kraju - będzie utrzymywana w sprawności technicznej tylko dlatego, że będzie linią rezerwową, a pociągów pewnie nie będzie...


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Exyou »

http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-bi ... ,12614779/" onclick="window.open(this.href);return false;


W Nowym Sączu też jest wesoło...


Autor tematu
wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: wejss »

Exyou pisze:http://www.gazetakrakowska.pl/strefa-bi ... ,12614779/


W Nowym Sączu też jest wesoło...
No to będą mieli nową galerię

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: ad2222 »

Nie ma śmiechu, z Tarnowa znam jedną firmę, która padła przez to miasteczko, trochę ludzi straciło pracę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Jan Kowalski »

ad2222 pisze:Nie ma śmiechu, z Tarnowa znam jedną firmę, która padła przez to miasteczko, trochę ludzi straciło pracę.
Piszesz o wykonawcach oczywiście?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: ad2222 »

@Jan: Tak, o wykonawcach.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: Jan Kowalski »

Dla mnie to jest fenomen. Firmę, czy jak to teraz się modnie mówi, projekt wyceniono na 112 milionów, a dofinansowanie z UE to ponad 90 milionów, czyli niemal wszystko. Przecież był jakiś biznesplan, były jakieś założenia, tymczasem MM nie tylko nie wypaliło, ale i ma ogromne zobowiązania wobec wykonawców. Projekt co ciekawe został odebrany i od tego czasu liczy się 5 lat, a te jeszcze się nie skończyły. Ciekawe jak będą teraz próbowali wybrnąć ze zwrotu pieniędzy do PARPu.
ps. kilka lat temu rozmawiałem z kimś związanym z MM i przez pół godziny mi nie wyjaśnił na czym ma to polegać :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Tarnów - Nowy Sącz-różnice

Post autor: ad2222 »

@Jan: To chyba była inwestycja w stylu "to jest Miś na skalę naszych możliwości". Niestety.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA[/youtube]
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ