ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

TAK
56
63%
NIE
33
37%
 
Liczba głosów: 89


Cubaza
Rhetor
Posty: 3793
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Cubaza »

wejss pisze:
16-12-2021, 09:24
Tylko widzisz tutaj Ciepły podpina się bezczelnie pod CNN i ich rankingi, próbując w ten sposób przypisać sobie zasługi za piękno Tarnowa.
Ale czekaj on tam pisze naprawdę "Dzięki mnie znaleźliśmy się w rankingu, dzięki mnie jesteśmy wspaniałym miastem"? Bo ja sobie tego nie przypominam na tej kartce żeby było literalnie napisane, że to jego zasługa. Jest to, że TARNÓW znalazł się w takim rankingu. Nie Ciepiela. Miasto... A Ciepiela się podpisuje bo jest PREZYDENTEM tego miasta. Rozumiem, że powinien się tutaj podpisać Pan, który nakleił znaczek na zgłoszenie do konkursu.


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Elefem »

Bardzo ładne zdjęcie. Gratuluję Panu Topolskiemu i temu, kto obrabiał dodatki. Roman Ciepiela jest prezydentem i gospodarzem miasta, to on się powinien podpisywać pod takimi zdjęciami. Tarnów ma swój urok. Na spokojny spacer pod wizycie w Krakowie nadaje się idealnie. To są plusy. Minusy to przegrzanie tematu. Przejście z 15 mniejszych miast do jedynego miasta w Polsce w gronie 15 najpiękniejszych w Europie jest groteskowe. Nie nasza proporcja wchodzić w takie tony - polski biegun ciepła hehe. Propaganda tak, nadęcie nie.

Przy okazji. Nie wiem ile prądu pobierają te wszystkie świecidełka Świąteczne w mieście ale przejeżdżając o 2 w nocy zastanawiałem się komu to służy. Całe miasto i spotkałem 1 samochód i parkę zakochanych na Lwowskiej. Może nap od 1 do 4 zaoszczędzić na tym?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Goscinny »

Ale po co on to wysyła do mieszkańców miasta? Przecież my tutaj mieszkamy i nie musi nam promować Tarnowa.
Może w UM też wysyła pracownikom ulotki reklamowe Urzędu Miasta, w których pisze, że UM Tarnów zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepszych urzędów miasta Tarnowa :)
Ten "ranking", jak gdzieś czytałem, jest stworzony przez jedną osobę, więc...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11641
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:
16-12-2021, 17:59
Ale po co on to wysyła do mieszkańców miasta? Przecież my tutaj mieszkamy i nie musi nam promować Tarnowa.
Ta kartka nie jest adresowana do mieszkańców Tarnowa. Jest tam napisane zaraz przed podpisem prezydenta:
"Wysyłając tą kartkę do Rodziny,Bliskich i Przyjaciół na całym świecie, zaprośmy swoich Gości do Tarnowa. Będziemy się cieszyć ich obecnością".
Pomysł dobry, bo wiadomo, ze polecenie czegoś przez osobę którą znamy jest odbierane jako znacznie bardziej wiarygodne.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Goscinny »

Czyli tak:
1. Dasz mi kasę, ja za nią kupię kartkę - jaką ja będę chciał.
2. Napiszę na niej życzenia, podpisze się i ci ją oddam.
3. A ty dopiszesz "i ja, Defekator".


wejss
Rhetor
Posty: 1630
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: wejss »

Cubaza pisze:
16-12-2021, 10:43
wejss pisze:
16-12-2021, 09:24
Tylko widzisz tutaj Ciepły podpina się bezczelnie pod CNN i ich rankingi, próbując w ten sposób przypisać sobie zasługi za piękno Tarnowa.
Ale czekaj on tam pisze naprawdę "Dzięki mnie znaleźliśmy się w rankingu, dzięki mnie jesteśmy wspaniałym miastem"? Bo ja sobie tego nie przypominam na tej kartce żeby było literalnie napisane, że to jego zasługa. Jest to, że TARNÓW znalazł się w takim rankingu. Nie Ciepiela. Miasto... A Ciepiela się podpisuje bo jest PREZYDENTEM tego miasta. Rozumiem, że powinien się tutaj podpisać Pan, który nakleił znaczek na zgłoszenie do konkursu.
To ja zapytam w ten sposób. Dlaczego nie wysyła kartek do mieszkańców jak coś jest w mieście zje...ne? Odpowie Ci...Bo sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Elefem »

Skoro idzie Nowy rok to i życzenia można wpisać. A więc marzy mi się w Nowym Roku prezydent, który przemawiając publicznie w sercu swojego miasta, stojąc krok od ***** *** zwróci na to uwagę. Odsunie się od skrajności. Pokaże, że czasem polityka musi ustąpić normalności. Może nawet poprosi o schowanie napisu? Rozumiem potrzebę podkręcenia emocji przy przemowach, coś musi ludzi zagrzać ale Prezydent powinien widzieć więcej i dalej. Tego życzę Romanowi Ciepieli.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Goscinny »

Na "baniowym" widziałem dzisiaj świetny tekst.
Z jednej strony ciepiela przemawia, że jest za wolnością słowa, a ten sam ciepiela żąda wyrzucenia 'baniowego' z miasta, bo się go czepiają.
Ot, taka hipokryzja.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11641
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Zważywszy na dość jednostronny przekaz "baniowego" oraz panujący aktualnie klimat polityczny myślę, że "baniowy" obecnie nie jest w żaden sposób zagrożony ;)

Swoją drogą Ciepiela faktycznie chciał "wypędzać baniowego z miasta" czy po prostu tak sobie tam napisali? Bo z podlinkowanej na baniowym wypowiedzi Ciepieli nic takiego nie wynika.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Goscinny »

Chciał - na Radzie Miasta o tym mówił, nie wprost, ale samo to, że się do tego odniósł jest kuriozalne :) Nie mówiąc już o tym, że dla niego krytyka prezydenta = krytyka miasta.
A teraz o wolności słowa mówi. On chce dokładnie taką samą wolność słowa jak pis - wolno pisać wszystko pod warunkiem, że nie krytykuje się władzy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: ad2222 »

Goscinny pisze:
20-12-2021, 15:51
On chce dokładnie taką samą wolność słowa jak pis - wolno pisać wszystko pod warunkiem, że nie krytykuje się władzy.
a to chyba marzenie każdego polityka u władzy, od lewej do prawej.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11641
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:
20-12-2021, 15:51
Chciał - na Radzie Miasta o tym mówił, nie wprost, ale samo to, że się do tego odniósł jest kuriozalne :) Nie mówiąc już o tym, że dla niego krytyka prezydenta = krytyka miasta.
A teraz o wolności słowa mówi. On chce dokładnie taką samą wolność słowa jak pis - wolno pisać wszystko pod warunkiem, że nie krytykuje się władzy.
Ok. Pytam bo tak jak pisałem, "baniowy" wrzucił coś co wymaga dość dużej dozy "obiektywizmu" w stylu TVP aby dojść, do takich wniosków jak oni doszli w tej wklejce.

ad2222 pisze:
20-12-2021, 15:58
a to chyba marzenie każdego polityka u władzy, od lewej do prawej.
Tylko jakoś aż do teraz nikt tych marzeń nie chciał realizować w praktyce.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Elefem »

@defekator w sensie, wszyscy dotychczas dobrzy tylko PiS złapał za twarz media i je dusi?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11641
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

@Elefem
A potrafisz podać przykłady działań takich jak przejmowanie prasy lokalnej przez ludzi związanej z jedną partią, partii posiadającej własne imperium medialne (vide PIS i "Srebrna") czy też ustawy która uderza w jedną konkretną telewizję niezbyt lubianą przez polityków danej opcji? Bo ja nie potrafię. Ale może czegoś nie pamiętam.

Zresztą papierkiem lakmusowym podejścia do mediów jest TVP. Każda władza wprowadzała tam pewien przekaz zgodny ze swoją linią, ale żadna nie aż w takim stopniu. Wystarczy zerknąć na twarde dane ile czasu antenowego miały poszczególne partie przed 2015 a ile mają obecnie, jeżeli kogoś nie przekonuje "estetyka" tamtejszego przekazu.

Więc reasumując - to nie jest tak, że wszyscy wcześniej byli kryształowo czyści, ale niestety PIS przekracza granice po których przekroczeniu rzeczywiście wolność mediów w Polsce może być zagrożona. TVP jest ich, prasa lokalna jest ich, mają własną spółkę medialną "Srebrną", Polsat spacyfikowany, a po TVN przyjdzie czas na główne portale internetowe. Stanem docelowym jest taka sytuacja jak na Węgrzech gdzie wszystkie większe media są zarządzane przez ludzi związanych z Orbanem a o przekrętach tamtejszej władzy piszą co najwyżej małe, niezbyt liczące się na rynku portaliki internetowe, które Orban zostawił tylko po to aby sprawiać wrażenie, że czymś różni się od Białorusi czy innej Rosji.

Od razu zaznaczam, że nie uważam stacji TVN za medium obiektywne. Oni nie są obiektywni, w sumie żadne medium nie jest (najbliżej do tego chyba Rzeczpospolitej). Ale wolność mediów nie polega na tym, że każdy jest obiektywny, bo to jest zwyczajnie niemożliwe, tylko, że jest jakiś pluralizm.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Elefem »

Tak, widzę różne przykłady patologii w mediach po 1989r. Piszę to jako czytelnik Uważam Rze do 2012r. Chętnie bym się rozpisał (o ITI, Agorze, braciach Kurskich, Solorzu i innych) ale to temat o Prezydencie Ciepieli. Może wątek ogólny polityczny by się nadał ale jestem sceptyczny, pełno takich i zawsze kończy się nawalanką.

Wolne Media = TVN jest dla mnie taką samą narracją dla swojego plemienia jak PiS=Patriotyzm.

ODPOWIEDZ