ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

TAK
56
63%
NIE
33
37%
 
Liczba głosów: 89


TomaszTrn
Obywatel
Posty: 75
Rejestracja: 08-02-2020, 10:37

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: TomaszTrn »

Jako przedstawiciel pokolenia lat przełomu 80/90 bardziej pasuje mi ten utwór

https://youtu.be/h7ES_rO9bFM?si=hoKnZFZB0mSR5lqp

I myślę, że zarówno Pan Prezydent, jak i na szczeblu centralnym mogliby wziąć to sobie głęboko do serca.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
17-10-2023, 13:00
No ale przecież ta kasa na Polski Ład i tak by była bez Pieczarki bo takie było założenie tego programu. A to, że Tarnów nie dostał wynikało raczej z tego, że partia rządząca robiła na złość Ciepieli. Bo jak to - Pieczarka dla gminy mogła "załatwić" a dla swoich wyborców w Tarnowie już nie mogła? Mi to wygląda raczej tak, że Pieczerka sprytnie potrafiła się "podpiąć się" się pod te inwestycje. No bo jak Pieczarka poinfomuje, że ktoś tam otrzymał środki, a potem jeszcze sobie strzeli zdjecia na otwarciu to przeciętny wyborca pomyśli, że to kasa o którą ona się postarała.

Bardziej chodzilo mi zatem o przykłady w których gmina starala się o jakieś pieniądze, były z tym problemy, ale po jej staraniach i interwencjach środki ostatecznie otrzymała.
Pieczarka...Dajcie spokój.
:lol: :lol: :lol:
Mielismy tylu posłow z pIs a jak przyszło do głupiego głosowania za siedzibą Instytutu Polsko-Wegierskiego w Tarnowie to sie okaząło...ze byli przeciw. Azoty --milard w plecy, Tamel likwidują, a rozwijający się hymon zostal trafiony ogólnie przez rząd pis uwalający fotowoltaikę. jedynie Zm tarnów sie podciagneły , ale czy to zasuga H.Łabędzia czy ogólnie podrzegwającej sie sytuacji na Świecie pozostawię bez odpowiedzi....
Ja kibicuje WKKamyszowi. Wicepremiem do gospodarki z Tarnowa brzmi dobrze.. :)
PS. Nie głosowałem na 3D, ale kibicuje mojemu miastu.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


daniels90
Obywatel
Posty: 76
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: daniels90 »

Roman Ciepiela nie wystartuje w kolejnych wyborach na prezydenta Tarnowa.
Czyżby wyniki wyborów do Sejmu dały do myślenia?
https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... a-tarnowa/

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: gumini_0317 »

To jest taktyka! RC powie, że nie będzie startował, więc znowu PiS wystawi Koprowskiego. W ostatniej chwili Roman się zgłosi (ludzie mnie prosili) i wygra, bo przecież nie będzie miał zbyt poważnego kontrkandydata :D

Online

kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kato »

Roman Ciepiela już raz zrezygnował z bycia prezydentem i posłem.
Napięcie wzrasta!
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Beny »

Mr Greenback pisze:
24-10-2023, 10:35
Mielismy tylu posłow z pIs a jak przyszło do głupiego głosowania za siedzibą Instytutu Polsko-Wegierskiego w Tarnowie to sie okaząło...ze byli przeciw. Azoty --milard w plecy, Tamel likwidują, a rozwijający się hymon zostal trafiony ogólnie przez rząd pis uwalający fotowoltaikę. jedynie Zm tarnów sie podciagneły , ale czy to zasuga H.Łabędzia czy ogólnie podrzegwającej sie sytuacji na Świecie pozostawię bez odpowiedzi....
Ja kibicuje WKKamyszowi. Wicepremiem do gospodarki z Tarnowa brzmi dobrze.. :)
PS. Nie głosowałem na 3D, ale kibicuje mojemu miastu.
Kazdy poseł który jest w danym klubie czy to PO czy PIS bedzie trzymał sie swojego klubu i glosowal tak jak mu klub poleci a nie czy to jest szkodliwe czy nie dla swojego miasta. Żeby ludzie w sejmie robili cos dla naszego miasta musieli by byc chyba niezrzeszeni. Co do trzeciej drogi to juz na wstepie oszukuje swoich wyborców niby jest to ta trzecia alternatywa na którą mieli głosowac ludzie którym sie nie podoba PO i PIS a wyszlo na to ze jednak ta trzecia droga jest druga drogą z PO. Kamysz nie wiem co ma do Tarnowa ze on ciagle stad startuje?? Uważam ze gdyby nie Hołownia i podczepienie sie pod trzecia droge takie PSL nie weszło by do sejmu a teraz tak strasznie sie rzadzą.
Wracajac do Ciepieli cos mi sie wydaje ze bedzie tak jak w slynnych Alternatywach 4, nasz "ukochany" prezydent miasta nie bedzie kandydowal na prezydenta miasta ale nic nie stoi na przeszkodze zeby poszedl wyzej moze jego rząd mianuje go np wojewodą?:D no wszystko zobaczymy. Mysle ze teraz by mial łatwiej rzadzic Tarnowem w koncu rzad mu juz w niczym nie bedzie przeszkadzał, a może i zacznie pomagac??? no ale z drugiej strony skończy sie wymówka na rząd ze na nic mu nie daje i na nic mu nie pomaga.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Trzecia Droga nigdy nie ukrywała, że ma zamiar wejść w koalicję z PO i lewicą więc wątpię aby któryś z ich wyborców czuł się przez to oszukany.

Co do Ciepieli to pewnie będzie tak, że jak do wiosny nie znajdzie lepszej fuchy w województwie albo wyżej to nagle mieszkańcy na ulicy zczną go prosić aby jednak kandydował a on się poświęci dla dobra miasta.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Jacu
Prytan
Posty: 100
Rejestracja: 16-09-2009, 00:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jacu »

Mr Greenback pisze:
24-10-2023, 10:35
Ja kibicuje WKKamyszowi. Wicepremiem do gospodarki z Tarnowa brzmi dobrze.. :)
PS. Nie głosowałem na 3D, ale kibicuje mojemu miastu.
Wg wczorajszych doniesień, WKK ma objąć MON :) Dzisiaj w południe mają podpisać umowę koalicyjną, więc pewnie ostatecznie się potwierdzi.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: LordRuthwen »

Szczerze mówiąc nie wierzę, że cokolwiek się zmieni. Moje zdanie jest takie, że daje będą podpisywać wszystko jak leci z Brukseli bez nawet odrobiny negocjacji. Mam taki cel w życiu, żeby w 10 lat kupić dom gdzieś w Am. Południowej, z dala od dzisiejszej unii, bo dzisiejsza unia nie jest tą, do której wstępowaliśmy i jak dla mnie będzie tylko gorzej w stronę federacji krajów członkowskich, które z krajami pozostaną tylko z nazwy.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

E tam. Jeżeli chodzi Ci o tą zmianę traktatów które straszą media to nic z tego nie będzie. Ponad połowa państw EU się temu sprzeciwia. Nie ma szans aby to przeszło w proponowanej formie. W mediach pisze się na ten temat masę bzdur w pogoni za sensacją. A jeszcze większe brednie wygadują politycy. Ameryka Południowa byłaby fajna na emeryturę, gdyby nie to jak działa tam tak państwowy jak i prywatny rynek usług medycznych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: LordRuthwen »

Chodzi mi o zakaz spaliniaków, EIDAS, i ogólne spierdo.nie umysłowe i wycieranie sobie wszystkich tematów dobrem dzieci oraz ekologią.
Dla niekumatych: EIDAS poza europejskim ID daje rządom możliwość ataków MITM na KAŻDY ruch szyfrowany, czyli de facto podsłuchiwanie przez rząd szyfrowanej transmisji przez Internet każdego obywatela - rozmowa kontrolowana się kłania. Szyfrowane end-to-end komunikatory też niedługo należeć będą do przeszłości i mogą okazać się nielegalne. Tak, to jest zamach na prywatność, tajemnicę korespondencji i poufność danych. Nie jest mi trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy klucz wycieka od któregoś z naszych "światłych" ministrów i jest wykorzystywany przez siłę obcą. Oczywiście jest to przykrywane troską o dzieci i walką z pedofilią.

W ramach ekologii w jednym na razie landzie jest czy ma być wprowadzony zakaz budowy domów jednorodzinnych, bo są za mało efektywne energetycznie... serio? Gaz do tej pory cacy i zielony odkąd wysechł nordstream jest już be, pompy ciepła są cacy, ale w międzyczasie PE uchwalił, że związki freonowe używane w 70% pomp ciepła są jednak be, więc gdy to już wejdzie to pojawi się problem z dostępnością pomp ciepła. Nie mówiąc już o bumie na tandem PV + PC, które to PV w zimie średnio działa i ta wspaniała pompa ciepła ciągnie prąd z przeciążonej coraz bardziej sieci. Dodajcie do tego elektryki, od 2034 jedyne i wspaniałe samochody dostępne w eu (a nie wierzę, że do 2034 nasza sieć przesyłowa zostanie zmodernizowana - de facto powinna zostać zbudowana od nowa) to przeciążenie masz murowane, szczególnie wieczorami gdy dochodzi do ładowania samochodów ludzi wracających właśnie z pracy, grzejących obiad na indukcji i do tego ogrzewających się pompami ciepła.
Czekam z utęsknieniem na objęcie domów jednorodzinnych ETS-em i rozliczanie za spalone paliwo do ogrzania się.

Czym się różni teoria spiskowa od rzeczywistości? Ostatnie czasy pokazują, że kilkoma latami.

Zresztą poczekaj, za 4 lata oni wrócą i obym się tu mylił...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:
10-11-2023, 14:17

W ramach ekologii w jednym na razie landzie jest czy ma być wprowadzony zakaz budowy domów jednorodzinnych, bo są za mało efektywne energetycznie... serio? Gaz do tej pory cacy i zielony odkąd wysechł nordstream jest już be, pompy ciepła są cacy, ale w międzyczasie PE uchwalił, że związki freonowe używane w 70% pomp ciepła są jednak be, więc gdy to już wejdzie to pojawi się problem z dostępnością pomp ciepła.

Akurat to były wewnętrzne regulacje niemieckie a nie unijne, z których zresztą ostatnio Niemcy wycofują się rakiem gdyż sami uznali je za "zbyt ambitne". Co do eIDAS to jeżeli jest tak jak piszesz to faktycznie widzę tu spore zagrożenia. Tylko czy chodzi o dokument, który wszedł w życie w 2016 czy też jakieś rozszerzenie uprawnień z niego wynikających?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: LordRuthwen »

Świeżynka: https://last-chance-for-eidas.org/
Pod spodem masz też polski portal sekurak.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Takie coś z profilu Ciepieli:
Miasto Tarnów jest głównym, większościowym właścicielem MPEC S.A. Firma jest w dobrej kondycji finansowej i jest w stanie obniżyć taryfy za dostarczane ciepło. Wniosek w tej sprawie został złożony do URE już dawno temu i …….. cisza!
Czy przpadkiem nie jest to świadoma zwłoka? Zmiana rządu musi nastąpić jak najszybciej!
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Goscinny »

Pamiętacie?
Najpierw chwalenie sie, że jak będą igrzyska europejskie, to będzie stadion.
Potem sie okazało, że nie stadion, ale budynek i trybunka.
A teraz to wygląda na to, że stadionu na razie nie będzie:

https://rdn.pl/220224/nie-udal-sie-prze ... moscicach/

ODPOWIEDZ