ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

TAK
56
63%
NIE
33
37%
 
Liczba głosów: 89

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: TomekMKM »

rafalt pisze:
01-04-2020, 22:54
Goscinny pisze:
01-04-2020, 22:48
umowy można negocjować - przesunąć termin zakończenia, zwłaszcza w tej sytuacji.
Mi się wydaje że te słupki zasłaniające wchodzących pieszych to ten system.
Akurat idealnie się zgra z pierwszeństwem pieszych.
Nie wiadomo także czy nie było takiej negocjacji.
Może warto wysłać prezydentowi konkretne pytanie.
W sumie to nie wiem od kogo Prezydent czyta meile :( (Kiedyś wysłałem i otrzymałem odpowiedź :)

Jak ktoś wie jak zadać konkretne pytanie prezydentowi na które odpowiada na YouTube będę też wdzięczny.
I pewnie wiele osób także.
Patrz na to zwróciłem uwagę. Ba, ITS jeszcze nie działa, ale podczas kolizji na Krakowska x Warsztatowa już jeden taki slupek poległ.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Z okazji nadmiaru wolnego czasu obejrzałem wczoraj orędzie jaśnie zarządzającego, wraz z jego odpowiedziami na wyselekcjonowane pytania. Zwróciłem uwagę na kolejne zachwalanie Tarnowskiej Akademii Nauki (nazwa swoją drogą dobrana nielogicznie). Ekspert TVN, nauczyciel roku oprowadzał po Jerozolimie po mapie Google. Chaotyczne prowadzenie, nieciekawe, żeby nie powiedzieć nudne opowiadanie jest najprawdopodobniej przyczyną tego, że te "audycje" mają takie niskie wyświetlenia. Odsyłam tu do cyklu programów Cejrowskiego na temat drogi krzyżowej. Warto porównać jaka jest przepaść między dobrym programem, a słabą namiastką. Nie wiem jaki jest sens, poza lansem prowadzącego, aby prowadzić lekcje "miejskie", skoro każdy uczeń ma swoje lekcje w swojej szkole. Moim zdaniem kolejny nietrafiony pomysł Ciepieli.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:
10-04-2020, 09:27
Ekspert TVN, nauczyciel roku oprowadzał po Jerozolimie po mapie Google.

I Wyborczej. Nie zapominaj o Wyborczej.

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,444 ... rusem.html
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Nie czytuję to nie wiem. Ale jak widać ciągnie swój do swego.
Dzięki za podpowiedź.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


green123
Archont
Posty: 872
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: green123 »

Jan Kowalski pisze:
10-04-2020, 09:51
Nie czytuję to nie wiem. Ale jak widać ciągnie swój do swego.
Dzięki za podpowiedź.

Ten nauczyciel roku był lata temu aktywny na tym forum, już chyba dawno nie wchodzi. Najbardziej śmiać mi się chciało jak zaczął obrażać profil Baniowy Tarnów i twierdził wśród swoich uczniów, że to przykład nasilonego hejtu na Ciepielę.
Co do Tarnowskiej Akademii Nauki to zasady jest to rzecz dobra i wykonanie niektórych odcinków było naprawdę dobre. Jednak czy uczą tam wartościowych rzeczy to nie mnie to oceniać. O ile Scratch i niektóre podstawy programowania są dobra dla dzieci, o tyle powinni skupić się już na czymś bardziej rozbudowanym. Teraz np. w klasie VII na lekcji Informatyki mają obowiązkowe lekcje podstaw programowania i początku C. Scratch jest dobry dla dzieci 10 letnich, a w życiu taka umiejętność nie będzie przydatna. A ten nauczyciel ma wybitnie parcie na szkło, a startował nawet lata temu w 2006 roku do rady miasta Tarnowa z list ... SLD.
Co do drogi krzyżowej to była ona przedstawiona poprawnie, jednak google maps nie jest dobrą rzeczą do pokazywania stacji. Liczny tłum na stacjach utrudnił zapamiętanie poszczególnych miejsc na drodze krzyżowej.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Goscinny »

UM nagle musiał zacząć korzystać z jakiegoś oprogramowania do videokonferencji.
Jakoś mnie to nie zdziwiło, że wybrał program, który jest najmniej znany, duże firmy zabraniają jego użytkowania ze względu na 'niepewne' bezpieczeństwo, przesyłanie masy danych nie za bardzo wiadomo gdzie.
Ja rozumiem, że nie było za dużo czasu, ale akurat Zoom?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Goscinny »

I jeszcze coś na temat hipokryzji (dlatego jako osobny post):
"Prezydent Tarnowa wydał miejskim spółkom zalecenie, aby w związku z epidemią koronawirusa i trudną sytuacją finansową, nie podejmowali żadnych nowych działań inwestycyjnych."
Oraz:
"Nadal nie znamy wykonawców dwóch inwestycji – przebudowy przedszkola przy ul. Krzyskiej 108 oraz budowy obiektu użyteczności publicznej na terenie os. Westerplatte. Najpierw przesuwano termin składania ofert, teraz okazało się, że propozycje potencjalnych wykonawców przekraczają budżet przewidziany na te inwestycje. Przetargi ogłoszono więc po raz kolejny.(...)Na budowę obiektu na os. Westerplatte miasto chce przeznaczyć 3 mln 378 tys. zł."
O ile przebudowa przedszkola to coś, co trzeba zrobić, to chyba nie ma przymusu, żeby na siłę zacząć budowę jakiegoś domu kultury za ponad 3 bańki, prawda? I na siłę powtarzać przetarg. Zobaczymy jakie jeszcze ciekawe inwestycje będą forsowane przez UM pomimo tego, że kasy tak brakuje, że część latarni nie będzie w nocy świecić.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Dorota1975 »

A może być i tak, że kolejny przetarg też nie przyniesie rozstrzygnięcia. Będzie argument za przeniesieniem inwestycji na inny czas. Chociaż trochę się dziwię, bo w przypadku Westerplatte w I przetargu najniższa oferta była tylko o 60 tys. wyższa niż planowane wydatki miasta. No i w tegorocznym budżecie jest na ten cel tylko 100 tys. zł, reszta w WPF i w kolejnych latach wpisywana w budżet. Ten budynek jest tam potrzebny. Obecny powinien zostać dawno całkowicie zamknięty. Ostateczna decyzja należy do prezydenta (plan zmian w wydatkach) i do radnych (będą głosować zmiany w budżecie).

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Przeszedłem niewielki udar. W takich przypadkach liczą się pierwsze trzy godziny. Do SOR szpitala im. św. Łukasza dotarłem samodzielnie. To była dobra decyzja. Podjęte leczenie dało efekty. Nie ma skutków ubocznych. Czuję się dobrze. Pobyt w szpitalu potrwa kilka dni.

To z profilu Ciepieli. Niech sobie wraca szybko do zdrowia, ale zwracam uwagę na jedną rzecz: "Do SOR szpitala im. św. Łukasza dotarłem samodzielnie. To była dobra decyzja". Nie jestem przekonany, czy podjęcie decyzji o samodzielnym udaniu się do szpitala jest dobrą decyzją.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: LordRuthwen »

Samodzielnie tzn jak? Sam pojechał samochodem po udarze? Bo tak to zrozumiałem. Jeśli tak, to to była idiotyczna decyzja.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Ja też tak to zrozumiałem. Być może pojechał taksówką i nazwał to samodzielnym dotarciem. Mam nadzieję, że tak było.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: hurricane »

A powiedzcie, czy to ważne jak dostał się do szpitala? Zdrowia mu po ludzku trzeba życzyć, a nie zajmować się mało ważnymi rzeczami.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Chyba, że akurat jedziesz samochodem, a z naprzeciwka dostajesz strzała na czołówkę od faceta, który jedzie sobie z wylewem do szpitala i mu się pogorszyło. Również Ci życzę zdrowia.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: LordRuthwen »

@hurricane moja znajoma dostała udaru za kółkiem, na szczęście autobus w który wjechała był pusty, auto skasowane a ona przez 8 miesięcy kompletne warzywko i od 6 lat jeszcze nie doszła do pełni sprawności.
Więc tak, będę się czepiał, bo jeśli faktycznie jechał samochodem po udarze, to powodował zagrożenie katastrofą w ruchu lądowym i jest skrajnie nieodpowiedzialnym człowiekiem.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: hurricane »

Każdego dnia możecie dostać strzała od kogoś kto zasłabnie za kierownicą... Wy też możecie dostać zawału za kierownicą... Życzę Wam jednak z całego serca, by los Wam tego oszczędził... Nie lubię Ciepieli za sposób jego zarządzania Tarnowem, ale mimo wszystko uważam, że czepianie się o to w tej chwili jest mało empatyczne...

ODPOWIEDZ