ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

TAK
56
63%
NIE
33
37%
 
Liczba głosów: 89

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

MST wónraT pisze:Prezydenta miasta przed upływem kadencji można odwołać poprzez referendum. Nie można tego zrobić w ciągu pierwszych 10 miesięcy urzędowania prezydenta, na 8 miesięcy przed końcem kadencji oraz w ciągu 10 miesięcy od poprzedniego referendum. Z wnioskiem o przeprowadzenie referendum może wystąpić rada miejska bądź grupa wyborców. - Musi to być co najmniej 5 osób, organizacja społeczna z osobowością prawną lub lokalna struktura partii politycznej.Inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania .
Inicjatorzy powinni powiadomić mieszkańców czego dotyczy referendum i uzasadnić dlaczego chcą odwołać prezydenta. O takim zamiarze trzeba też powiadomić prezydenta oraz komisarza wyborczego. - Od tego momentu inicjatorzy mają 60 dni na zebranie podpisów popierających referendum - dodaje przedstawiciel Krajowego Biura Wyborczego.

Karty z podpisami oraz wniosek o przeprowadzenie referendum trzeba przekazać komisarzowi wyborczemu, który ma 30 dni na wydanie postanowienia o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: dropszot »

Powinniście na forum zaprogramować automat, który w momencie ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów zakłada wątek "{imię nazwisko} - jak odwołać Prezydenta Miasta Tarnowa?" :lol: :lol:

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: lll »

Widzę na portalach coraz więcej chętnych do przeprowadzenia referendum. RC kopie sobie w nogi od stołka swoimi decyzjami i swoim brakiem efektów. Teraz dochodzi jeszcze omijanie obowiązku organizowania konkursów. 10 miesięcy minie mu w okolicach wyborów parlamentarnych.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: MST wónraT »

lll pisze:Widzę na portalach coraz więcej chętnych do przeprowadzenia referendum.
Mój Tarnów

MPEC

Od dnia 13.01.2015 r. Rada Nadzorcza obraduje w nowym składzie:

Roman Ciepiela - Przewodniczący Rady Nadzorczej.

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


hughes
Prytan
Posty: 109
Rejestracja: 15-12-2010, 00:09
Kontakt:

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: hughes »

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na oświadczenie majątkowe pana Ciepieli złożone na koniec kadencji w 2014 r.
Tutaj jest link http://bip.malopolska.pl/umwm/Article/g ... 21842.html

Jeśli dobrze zobaczyłem to pomiędzy styczniem a sierpniem 2014r. pan Ciepiela zarobił 134.835,59 zł. A jeśli podzielimy to przez 8 miesięcy to wychodzi 16.854,44.
Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: lll »

Tyle chyba dostawał jako vicemarszałek. W poprzednich latach przewija się kwota 159tys rocznie. Swoją drogą to ciężko wymagać od takich ludzi, żeby rozumieli społeczeństwo skoro są nawet finansowo oderwani od rzeczywistości.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: gushman »

lll pisze:Tyle chyba dostawał jako vicemarszałek. W poprzednich latach przewija się kwota 159tys rocznie. Swoją drogą to ciężko wymagać od takich ludzi, żeby rozumieli społeczeństwo skoro są nawet finansowo oderwani od rzeczywistości.
Dlatego prezydentem powinien ktoś, kto zasuwa na kasie za minimalną krajową a najlepiej bezrobotny...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: lll »

gushman pisze: Dlatego prezydentem powinien ktoś, kto zasuwa na kasie za minimalną krajową a najlepiej bezrobotny...
Masz rację. Dobrze żeby zarobki były uzależnione od wskaźników społecznych, np od średniego wynagrodzenia. Wtedy władzy zależałoby na dobrobycie społeczeństwa.
Druga rzecz to oderwanie pensją od rzeczywistości. Jakie pojęcie o tarnowianach może mieć prezydent zarabiający od kilku lat kilkakrotność przeciętnego zarobku i to nie za fachowość, tylko za przynależność partyjną?
Co o potrzebach bezrobotnych może wiedzieć ktoś, kto swoim kolegom załatwia pracę na nieokreślonych stanowiskach, a dla bezrobotnych ma propozycję pracy w call center?

Masz rację - lepiej żeby prezydentem był bezrobotny, bo miałby lepsze spojrzenie na potrzeby, lub w najgorszym wypadku, zmniejszyłby liczbę bezrobotnych o jednego.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: dropszot »

gushman pisze:
lll pisze:Tyle chyba dostawał jako vicemarszałek. W poprzednich latach przewija się kwota 159tys rocznie. Swoją drogą to ciężko wymagać od takich ludzi, żeby rozumieli społeczeństwo skoro są nawet finansowo oderwani od rzeczywistości.
Dlatego prezydentem powinien ktoś, kto zasuwa na kasie za minimalną krajową a najlepiej bezrobotny...
Prawdziwie mistrzowska riposta :lol: :lol:

gushman, naprawdę sądzisz, że przez prezentowanie takich przekoloryzowanych przykładów i retoryki rodem z rasowych tabloidów zdołasz spopularyzować wśród czytelników tego forum swoją czołobitność wobec samorządowców?
Sądzisz, że w ten sposób ośmieszysz lub zdeprecjonujesz merytoryczną krytykę działań (lub braku działań) "wybrańców" naszego społeczeństwa opłacanych z pieniędzy publicznych?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: gushman »

Nic nie sądzę, bo ani popularyzacja kogokolwiek, ani tym bardziej ośmieszanie nie są moim celem.

Zwracam jedynie uwagę, że wg mnie miastem powinien rządzić tęgi menedżer, który ma doświadczenie i kontakty. I to nie jest uwaga do Ciepieli, bo o tym co potrafi przekonamy się pewnie za czas jakiś, gdy przyjdzie pora na zaprezentowanie plonów. Odnoszę się do wypowiedzi, że to powinien być ktoś "taki jak my". Otóż nie powinien, bo my tu jesteśmy tylko bandą anonimowych krzykaczy i narzekaczy. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: LordRuthwen »

gushman pisze:
lll pisze:Tyle chyba dostawał jako vicemarszałek. W poprzednich latach przewija się kwota 159tys rocznie. Swoją drogą to ciężko wymagać od takich ludzi, żeby rozumieli społeczeństwo skoro są nawet finansowo oderwani od rzeczywistości.
Dlatego prezydentem powinien ktoś, kto zasuwa na kasie za minimalną krajową a najlepiej bezrobotny...
Taaak, jakbyś zapytał biedaka, którego właśnie obwołano królem co by zrobi najpierw, to by odpowiedział: jak to co? Biorę koronę i w nogi!

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: defekator »

Co do pytania w ankiecie. Ciepiela rozczarował mnie bardziej niż myślałem, że rozczaruje. Ale nie jestem za jego odwołaniem z takiego powodu, że po prostu pośród osób, które miały ostatnio ochotę sprawować ten urząd nie było nikogo kto rodzi szanse na lepsze lub chociażby nawet nie gorsze rządzenie. A wymieniać kiepski model na jeszcze gorszy model sensu nie ma.


A tak poza tym. Wie ktoś co się dzieje z kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego - bo miały być jakieś zmiany w regulaminie a tu cisza?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: wejss »

defekator pisze:Co do pytania w ankiecie. Ciepiela rozczarował mnie bardziej niż myślałem, że rozczaruje. Ale nie jestem za jego odwołaniem z takiego powodu, że po prostu pośród osób, które miały ostatnio ochotę sprawować ten urząd nie było nikogo kto rodzi szanse na lepsze lub chociażby nawet nie gorsze rządzenie. A wymieniać kiepski model na jeszcze gorszy model sensu nie ma.


A tak poza tym. Wie ktoś co się dzieje z kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego - bo miały być jakieś zmiany w regulaminie a tu cisza?

Propozycja pierwsza do budżetu obywatelskiego - " Wyburzenie ruin młyna Szancera. Przygotowanie terenu pod budowę biedronki"

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: dropszot »

gushman pisze:Zwracam jedynie uwagę, że wg mnie miastem powinien rządzić tęgi menedżer, który ma doświadczenie i kontakty.
Tutaj zgadzam się. I moim zdaniem standardem powinna być sytuacja gdy takowy tegi menedżer opiera wybór swojego sztabu na obiektywnych kryteriach a nie tylko na kluczu partyjnym. Ale do tego daleka droga, w obecnej sytuacji to niestety jest utopia.
gushman pisze:Odnoszę się do wypowiedzi, że to powinien być ktoś "taki jak my". Otóż nie powinien, bo my tu jesteśmy tylko bandą anonimowych krzykaczy i narzekaczy. :)
Jeżeli uważasz siebie za "anonimowego krzykacza i narzekacza" to Twoja sprawa. Ja się od takiej deklaracji zdecydowanie odcinam.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: gushman »

dropszot pisze:
gushman pisze:Odnoszę się do wypowiedzi, że to powinien być ktoś "taki jak my". Otóż nie powinien, bo my tu jesteśmy tylko bandą anonimowych krzykaczy i narzekaczy. :)
Jeżeli uważasz siebie za "anonimowego krzykacza i narzekacza" to Twoja sprawa. Ja się od takiej deklaracji zdecydowanie odcinam.
Słucham zatem Kolego, jak brzmi Twoje imię i nazwisko. Ja jestem Michał Głuszak. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ