Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: Szybszy »

Dzień dobry,

odkryłem w internecie informację o stacji meteo w Mościcach, dobra strona, rozbudowana, wiele informacji i map pogodowych etc., dane pogodowe ze stacji podawane na bieżąco.

Przydatne szczególnie przy tych upałach i dla tych interesujących się meteorologią (czyli dla mnie też).

Czy ktoś z Was wie może, w którym punkcie/części Mościc (szacunkowo plus minus, nie musi być co do metra ;) ) jest zlokalizowana ta stacja?

dane z tej stacji są na stronie pogoda-moscice.pl

z góry dzięki za info ewentualne, Mościce w końcu nie takie małe, a ciekawość ludzka rzecz


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: suraiw »

Szybszy pisze: Czy ktoś z Was wie może, w którym punkcie/części Mościc (szacunkowo plus minus, nie musi być co do metra ;) ) jest zlokalizowana ta stacja?
Nie jestem na 100% pewny, ale coś na wzór tych budek meteorologicznych widziałem jakiś czas temu w okolicy hali "Jaskółka".
Jeżdżę czasami tymi alejkami rowerem, to zwrócę uwagę czy faktycznie tam jeszcze coś jest.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: toomas »



Zimny
Proedroj
Posty: 327
Rejestracja: 22-11-2010, 00:19

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: Zimny »

Stacja zlokalizowana bardzo blisko ulicy Traugutta za hotelem Cristal Park w strone Domu Sportu (zakladam, że własciciel podał dobre wspólrzedne geograficzne).


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: hurricane »

Zimny pisze:Stacja zlokalizowana bardzo blisko ulicy Traugutta za hotelem Cristal Park w strone Domu Sportu
Próbowałem ją zlokalizować w tamtym rejonie, myślę sobie czy nie jest na jakimś balkonie w bloku przy Traugutta 7 lub 9 - wskazywać mogą na to bardzo zmienne wskazania kierunku wiatru.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: R p T »

suraiw pisze: Nie jestem na 100% pewny, ale coś na wzór tych budek meteorologicznych widziałem jakiś czas temu w okolicy hali "Jaskółka".
Prawdopodobnie skojarzyłeś z czerpnią wentylacyjną (czy jak to się inaczej fachowo nazywa).
Niestety autko googla dalej nie wjechało i widać to "to" a raczej nie widać między drzewami w okolicy drugiej lampy oświetleniowej :arrow: https://www.google.pl/maps/place/Romual ... ee12505d8d" onclick="window.open(this.href);return false;
Z deka za duże jak na klatkę meteorologiczną, chociaż wygląda podobnie.
hurricane pisze:
Zimny pisze:Stacja zlokalizowana bardzo blisko ulicy Traugutta za hotelem Cristal Park w strone Domu Sportu
Próbowałem ją zlokalizować w tamtym rejonie, myślę sobie czy nie jest na jakimś balkonie w bloku przy Traugutta 7 lub 9 - wskazywać mogą na to bardzo zmienne wskazania kierunku wiatru.
Po koordynatach obstawiam którąś z działek za garażami "blaszakami" zlokalizowanymi na wprost wyjazdu z "Domu Sportu". Na balkonie raczej nie, ponieważ nie byłoby to 195 m npm.
Na zdjęciach lotniczych dostrzegłem nietypowe zagospodarowanie jednej z działek na POD :arrow: https://www.google.pl/maps/@50.0117054, ... a=!3m1!1e3" onclick="window.open(this.href);return false;
Próbowałem zweryfikować "odkrycie" na mapie ZISP-u, ale nic nie widać z racji głębokich cieni od zagajnika przy ul. Traugutta a miałem nadzieję wypatrzyć cień od masztu wiatromierza.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


wejss
Rhetor
Posty: 1623
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: wejss »

Na zdjęciach lotniczych dostrzegłem nietypowe zagospodarowanie jednej z działek na POD :arrow: https://www.google.pl/maps/@50.0117054, ... a=!3m1!1e3" onclick="window.open(this.href);return false;
Próbowałem zweryfikować "odkrycie" na mapie ZISP-u, ale nic nie widać z racji głębokich cieni od zagajnika przy ul. Traugutta a miałem nadzieję wypatrzyć cień od masztu wiatromierza.
[/quote]



O w morde. Rzeczywiście nietypowe zagospodarowanie działki. Ktoś ułożył chodnik z zaginionej kostki z ulicy Krakowskiej. A tak na poważnie to główna stacja meteo w Tarnowie jest przy alei Piaskowej. Tam też jest siedziba IMGW w Tarnowie.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: hurricane »

wejss pisze: A tak na poważnie to główna stacja meteo w Tarnowie jest przy alei Piaskowej. Tam też jest siedziba IMGW w Tarnowie.
Ano jest. Od listopada 2014 została zdegradowana do stacji automatycznej bez całodobowej obsługi obserwatorskiej. Nie wiem, czy ktokolwiek jest zatrudniony oprócz kierownika z obserwatorów - także nie dowiemy się z tej stacji niczego, co wymaga obserwacji wizualnej (zachmurzenie, część zjawisk, podstawa chmur itp.)

Na szczęście IMGW już nie broni już "jak Częstochowy" podstawowych danych pomiarowych i można je aktualizowane na bieżąco (co 1 godz.) znaleźć w wielu portalach pogodowych. Jeszcze nie tak dawno był z tym problem.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Autor tematu
Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: Szybszy »

dziękuję za odpowiedzi

z tego co przeczytałem w opisie strony, to stacja to taki nowoczesny sprzęt i raczej nie musi być duży czy też rzucać się w oczy

nie wiem czy to dokładnie z tego modelu korzysta właściciel, ale to coś w tym stylu czyli model marki Davis Vantage Vue

Obrazek

pytanie właśnie gdzie może być, bo kwestia dokładności wskazań, umieszczona w jakimś blokowisku/betonie, temperatury będą wzmocnione/zawyżane

natomiast na otwartym terenie bez zabezpieczenia to też ryzyko, bo to już sprzęt konkretny

szkoda, że nie ma w Tarnowie jakiejś "miejskiej publicznej" stacji z takim dostępem ogólnym do danych

wiem, że dawno temu, wiele lat temu jeśli nie kilkanaście widziałem taką 'normalną' stację z budką meteorologiczną gdzieś przy al.Piaskowej, zanim tam jeszcze droga asfaltowa była zrobiona do Elektrycznej, a wcześniej tylko płyty betonowe i piach, chociaż nie wiem czy należała do IMGW czy też innych służb, ale pewnie tak, to była cała odgrodzona działka

edit: ok, doczytałem Wasze odpowiedzi powyżej, to już wiem co i jak z tą al. Piaskową, dzięki ;)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: hurricane »

Właśnie dlatego, że to jest właśnie Davis Vantage Vue raczej odpada lokalizacja na działkach, gdzie giną bardziej prozaiczne rzeczy jak np. maliny, jabłka, pomidory itp. Dlatego jeśli koordynaty są prawidłowe to obstawiam, jak mówiłem już, blok Traugutta 7 lub 9.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Autor tematu
Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: Szybszy »

no to już wszystko jasne ;) czasy Google technologii ;)

faktycznie nr 9 i balkon na górze, ekspozycja południowa, z jednej strony to blok, ale z drugiej strony na dole nie chodniki i betony, tylko trawa i roślinność, w takich tarnowskich betonowych chodnikowych osiedlach byłoby gorzej jeśli chodzi o wskazania temperatury, natomiast wiatr może nie być bardzo precyzyjny, no ale zgodnie z sentencją, którą lubię i popieram "start where you are, use what you have, do what you can" ;)

wielkie dzięki dla właściciela, że udostępnia dane i stworzył stronę, bo dużo ciekawych i przydatnych rzeczy w jednym miejscu

jak sprzedam butelki, to sobie może kiedyś sprawię taką stację, wielka przyjemność to musi być, móc być na własnym niezależnym nasłuchu meteo ;)


luq
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 08-12-2013, 00:19
Lokalizacja: Mościce
Kontakt:

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: luq »

Ja często korzystam ze stacji w Tarnowcu
http://www.wunderground.com/personal-we ... IMAU014211" onclick="window.open(this.href);return false;
ale często nie działa ;P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Stacja Meteo w Mościcach - czy ktoś zna lokalizację?

Post autor: Goscinny »

Może nie o stacji meteo, ale o tym co stacje pomiarowe pokazują.
Mamy chyba rekord jeśli chodzi o przekroczenie normy dot. pyłu zawieszonego - od rana wzrosło o ponad 30%

update: o 13:00 było już 463%
Załączniki
Screenshot_2015-11-06-13-30-50.png
Screenshot_2015-11-06-13-30-50.png (244.13 KiB) Przejrzano 7592 razy

ODPOWIEDZ