Tarnów dramatycznie się kurczy

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: green123 »

https://www.rdn.pl/news/powraca-sen-o-w ... zy-granice

Kozioł będzie przeciwko. Kwestia tego, że ludzie wyprowadzają się do gminy Tarnów po spokój i niższe podatki lokalne. W Tarnowie będą one większe. Po drugie radni gminy Tarnów nie będą już radnymi i będą mieli mniejsze szanse, aby dostać się do Rady Gminy i mieć z tego władze. Choć ja jestem za. Wzrośnie liczba mieszkańców Tarnowa i powierzchnia, wzrośnie prestiż miasta w skali kraju. Jeżeli tego nie zrobimy w ciągu kilkunastu lat to Tarnów spadnie do rangi takiego Jasła.


hawana4
Prytan
Posty: 100
Rejestracja: 15-04-2010, 23:05
Lokalizacja: Grabówka

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: hawana4 »

To trzeba go "przekonać" jakimś "stołeczkiem".


Beny
Archont
Posty: 505
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Beny »

Nie wiem jaka polityka jest w Rzeszowie ale tam to przyłączają wszystko co mozna , i tym sposobem miasto rosnie w oczach, można, można, nie wiem czy robią to pytajac sie pobliskie wioski o zdanie czy nie, ale tempo tego jest zawrotne. Tylko u nas wszystkie pobliskie wioski są na nie, pamietam jak byla taka akcja z Kepą Bogumiłowicką no i co sprawa upadła.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: wejss »

Jest jedna opcja żeby tego dokonać. Trzeba Koziołowi zaproponować posadę Prezydenta Tarnowa. Myślę, że to by załatwiło sprawę w kilka minut.


TomaszTrn
Obywatel
Posty: 74
Rejestracja: 08-02-2020, 10:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: TomaszTrn »

Hehe... człowiek który właśnie zrobił MBA "skusi się" na posadę prezydenta miasta...


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Ricardo »

wejss pisze:
18-06-2021, 08:25
Jest jedna opcja żeby tego dokonać. Trzeba Koziołowi zaproponować posadę Prezydenta Tarnowa. Myślę, że to by załatwiło sprawę w kilka minut.
W momencie połączenia 2 całych gmin o które się tutaj rozchodzi (jest to zupełnie inna procedura niż klasyczne poszerzenie miasta) są natychmiastowe wybory... jeśli PiS dałby zielone światło Koziołowi to myślę że miałby spore szanse. Co do Rzeszowa to oni przyłączali po 1-2 wsiach a nie całe gminy wobec tego była inna procedura i nie było potrzeby zgody tych gmin (ustawa mówi tylko o obowiązku konsultacji). Swoją drogą to nie jest prawda że Rzeszów powoduje wrażenie zwiększania liczby mieszkańców tylko przez poszerzanie granic, bo obok tego równocześnie sukcesywnie zwiększa się liczba mieszkańców na terenach które dłużej są Rzeszowem choć wiadomo że nie urośliby o 50 tys. mieszkańców w 20 lat tylko może z 10-15 tys. ale to i tak robi wrażenie


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: hurricane »

Ricardo ma rację co do procedur, tylko w obecnej konstelacji politycznej szanse na realizację tego pomysłu wynoszą 0%.

Gdyby połączenie było zgodne na każdej płaszczyźnie i przygotowane przez lata jak w Zielonej Górze to można zacząć dyskusję. Problem jeden, główny i podstawowy jest w tym, że Ciepiela jest NIEWIARYGODNY jeśli chodzi o pokojowe, zgodne, wspólne działania.

A 100 mln jako premia za połączenie to pójdzie pewnie w pierwszej kolejności na zasypywanie dziury budżetowej Tarnowa.

Poza tym myślę, że to zasłona dymna, by odwrócić uwagę od problemów miasta, od beznadziejnego zarządzania miastem i od kolejnych porażek wizerunkowych.

Rzeszów już doszedł do ściany - więcej znaczących przyłączeń tam już prawdopodobnie nie będzie. Opór społeczny jest zbyt duży vide gmina Trzebownisko i gmina Krasne.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: hurricane »

Uuu, chyba się prezydent Roman z wójtem Grzegorzem nie dogadali, bo prezydent Roman milczy po poniedziałkowym spotkaniu z wójtem Grzegorzem... A takie miały być propozycje zgodnego łączenia miasta i gminy...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: LordRuthwen »

No coś takiego! Kto by się spodziewał...
:D


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Cubaza »

A może nie chcą zrobić takiej wpadki jak z Turowem? Polski premier, dogadaliśmy się, czeski odpowiednik, nie nie nie :P


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: hurricane »

Myślę, a w zasadzie jestem pewien, że Roman Ciepiela zrezygnuje z pomysłu łączenia miasta i gminy ;).

ODPOWIEDZ