Tarnów dramatycznie się kurczy

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

O.O znam dobrze ten sklep, bywało się tam...
Wałowa pustoszeje, nie tylko jeśli chodzi o ludzi, ale też sklepy i knajpy :(

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: marwaldor »

Podobno nawet woda uciekła ze stawu w Parku Strzeleckim. Co z tym miastem jest nie tak?


Frytek
Proedroj
Posty: 463
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Frytek »

Centrum upadło bo jeszcze nie dawno były tam same banki. Coś zaczyna się zmieniać ale jeszcze długa droga.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

marwaldor pisze:Podobno nawet woda uciekła ze stawu w Parku Strzeleckim. Co z tym miastem jest nie tak?
Woda uciekła, łabędzie się przeprowadziły. W całym mieście mega śmierdzi.W centrum raczej lepiej już nie będzie. Módlmy się żeby nie było jeszcze gorzej...


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: wejss »

Exyou pisze:
LordRuthwen pisze:Bo ktoś sobie upieprzył, że naszym sportem narodowym ma być piłka nożna a nie inna dyscyplina, w której odnosimy większe sukcesy...
Piłka jest sportem narodowym bo jest najpopularniejszym sportem na świecie, nie rozumiem zdziwienia :) Słabo troche się podniecać sportami które uprawiają w kilku krajach(skoki,żużel, hokej na trawie).Koniec OFFTOP.
Chyba w Europie a nie na świecie. W Stanach to niszowy sport. Tak samo w Australii. Natomiast jeżeli uważasz, że nasze trzecie miejsca w mistrzostwach świata 74 i 82 to nic, że nasze srebro w Barcelonie w 92 to nic i nie możemy się dogadać i zgrać jako Naród no to powiem Ci tylko tyle, że musisz tego nie pamiętać albo celowo piszesz takie głupoty. Że nie wspomnę o siatce(mistrzowie świata z 2014 i mistrzowie Europy z 2009), ręcznej( wicemistrzowie świata 2007 i brązowe medale 09 i 15) i żużlu ( tu mi się nie chce pisać bo przecież nie potrafimy nic). Lecz się człowieku na depresję.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: JacLe »

LordRuthwen pisze:@JacLe: wolbrzymione potrzeby materialne? Wyolbrzymionymi potrzebami materialnymi są wg Ciebie:...
potrzeby materialne spełniane kosztem innych potrzeb, czyli życia zrównoważonego i gdy nabywamy dobra na które nas normalnie nie stać ale zdobywamy to coś poprzez nadmierne zadłużenie się lub wieloletnie oddawanie pracy czasu, który powinien być przeznaczony dla siebie i bliskich. Jeśli stać mnie na mieszkanie w bloku, mieszkam w bloku, a jeśli mogę mieć dom i wciąż normalnie żyć to cieszę się możliwością zaspokojeniem tej potrzeby.
Tak? Bo zdaje się wyszliśmy od tego, że tylko tu jest parcie na posiadanie domu.
Ja nic takiego nie pisałem, ale według moich obserwacji, rzeczywiście w Polsce parcie na posiadanie " super " domu i " super " samochodu jest większe niż w Europie Zachodniej.
JacLe pisze:Po południ z inną znajomą rodziną idą do parku porzucać frisbee, pograć w siatkę czy pogadać przy pikniku. Chodzą na tenis, konie i wspólnie na koncerty - i nie ma w tym nic sztucznego, ani żadnej sztuczności, tak wygląda ich życie społeczne.
Z całym szacunkiem ale nie wierzę! A nie wierzę, bo nie widzę w takim wypadku możliwości wykonywania "obowiązków domowych" takich jak choćby głupie posprzątanie, starcie kurzy, zrobienie zakupów (tak, wiem, że nie trzeba na nie całego dnia), ogarnięcie nauki dzieci (co potrafi czasem zająć na prawdę sporo czasu), chyba, że w nocy, ale w nocy to by wypadało spać.
Miałem na myśli weekend. W tygodniu poza pracą i specjalnymi okazjami ( dość częstymi ) na wyjście, to jest czas na zakupy, hobby rodzinne lub członków rodziny. W domu spędzają mało lub bardzo mało czasu i może dlatego nie przywiązują takiej wagi do swoich lub tych wynajmowanych domów. Mieszkańcy " starej Europy " korzystają z życia poza domem i to widać na ulicach. Często odbywa się to kosztem oszczędzania na dobra materialne ( wyolbrzymione potrzeby ). Dla mnie ten styl życia jest bardziej " życiowy " od naszego. Myślę, że następne pokolenie u nas nie będzie już tak zabiegać o posiadanie, ale wtedy mogą być inne czynniki odciągające od aktywnego udziału w życia lokalnej społeczności. Dlatego nie będzie łatwo o gospodarcze i kulturalne ożywienie centrum miasta.
L'union fait la force


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Exyou »

wejss pisze:
Exyou pisze:
LordRuthwen pisze:Bo ktoś sobie upieprzył, że naszym sportem narodowym ma być piłka nożna a nie inna dyscyplina, w której odnosimy większe sukcesy...
Piłka jest sportem narodowym bo jest najpopularniejszym sportem na świecie, nie rozumiem zdziwienia :) Słabo troche się podniecać sportami które uprawiają w kilku krajach(skoki,żużel, hokej na trawie).Koniec OFFTOP.
Chyba w Europie a nie na świecie. W Stanach to niszowy sport. Tak samo w Australii. Natomiast jeżeli uważasz, że nasze trzecie miejsca w mistrzostwach świata 74 i 82 to nic, że nasze srebro w Barcelonie w 92 to nic i nie możemy się dogadać i zgrać jako Naród no to powiem Ci tylko tyle, że musisz tego nie pamiętać albo celowo piszesz takie głupoty. Że nie wspomnę o siatce(mistrzowie świata z 2014 i mistrzowie Europy z 2009), ręcznej( wicemistrzowie świata 2007 i brązowe medale 09 i 15) i żużlu ( tu mi się nie chce pisać bo przecież nie potrafimy nic). Lecz się człowieku na depresję.
Medale w piłce...kiedy to było. Poza tym jak na kraj 40 milionowy to wcale ta liczba sukcesów nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia.Tacy Niemcy to co roku są mistrzami w kilku dyscyplinach i to nie mówie o głębinowym toczeniu kulki z nosa tylko o poważnych dyscyplinach.Zresztą nie rozumiesz o co chodzi, piłkarze ręczni odnosili sukcesy bo mieli zaj* generacje, teraz ta generacja jest słabsza i jest bardzo słabo, a są kraje które pomimo słabych zawodników potrafią odnosić sukcesy.Bo potrafią działać w drużynie.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: marwaldor »

kari pisze:
marwaldor pisze:Podobno nawet woda uciekła ze stawu w Parku Strzeleckim. Co z tym miastem jest nie tak?
Woda uciekła, łabędzie się przeprowadziły. W całym mieście mega śmierdzi.W centrum raczej lepiej już nie będzie. Módlmy się żeby nie było jeszcze gorzej...
A tu rozmowa się toczy w temacie sportów narodowych i naszych powojennych osiągnięć w piłce nożnej :)

Mówiąc krótko:
Titanic tonie, nic to: My chcemy igrzysk. I niech orkiestra nie przestaje grać !


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: wejss »

Rzeczywiście Niemcy to wspaniały Naród. Nie to co my. Potrafią się zjednoczyć. Zjednoczyli się świetnie w 39.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: marwaldor »

Ciekawe, czy Niemcy też by budowali wiadukt 5 lat, korkując całe miasto.
Właśnie teraz jest sobie koteczek na Krakowskiej od ul Czerwonej do wiaduktu...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Jan Kowalski »

Bo my się nie jednoczymy przy byle głupotach, tylko przy inwestycjach najwspanialszego oburzonego jaśnie nam panującego prezydenta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: mirak »

Piłka jest sportem narodowym bo jest najpopularniejszym sportem na świecie
Wśród swoich znajomych nie znam nikogo kto by grał w piłkę nożną natomiast wielu, którzy uprawiają wspinaczkę, graja w siatkę, biegają, jeżdżą sportowo na rowerze itd. Ba. Nawet szachistów znam więcej niż piłkarzy.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

mirak pisze:
Piłka jest sportem narodowym bo jest najpopularniejszym sportem na świecie
Wśród swoich znajomych nie znam nikogo kto by grał w piłkę nożną natomiast wielu, którzy uprawiają wspinaczkę, graja w siatkę, biegają, jeżdżą sportowo na rowerze itd. Ba. Nawet szachistów znam więcej niż piłkarzy.
Ja mam tak samo.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Exyou »

mirak pisze:
Piłka jest sportem narodowym bo jest najpopularniejszym sportem na świecie
Wśród swoich znajomych nie znam nikogo kto by grał w piłkę nożną natomiast wielu, którzy uprawiają wspinaczkę, graja w siatkę, biegają, jeżdżą sportowo na rowerze itd. Ba. Nawet szachistów znam więcej niż piłkarzy.
No i co z tego?Jesteś wyjątkiem, jednym na tysiąc. Przejdź po mieście i pytaj randomowych osób kim jest Lewandowski czy Ronaldo, później spytaj czy wiedzą kim jest Kasparow. Nożna interesuje pewnie co dziesiątego mieszkańca świata(w mniejszym lub większym stopniu) i chyba każdy wie kim jest Messi czy Ronaldo, nawet dzieci w afryce które nigdy nie widziały ziemniaka wiedzą kto to.W Polsce jest zarejstrowanych około 660 tysięcy piłkarzy, czyli statystycznie co 60 mieszkaniec Polski gra w jakimś klubie, bądź ma karte zawodniczą.W wielu innych krajach proporcje są nawet 1/20. O czym my mówimy. Dziwnych macie znajomych w takim razie.

Awatar użytkownika

powolniak
Obywatel
Posty: 38
Rejestracja: 22-11-2017, 09:08

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: powolniak »

Exyou pisze:Przejdź po mieście i pytaj randomowych osób kim jest Lewandowski czy Ronaldo
Zapytaj tych samych losowych ludzi o szczegóły, np. ile strzelili obecnie bramek w Lidze Mistrzów, itp. Wtedy wyjdzie kto faktycznie interesuje się piłką. Wydaje mi się, że większość osób zna Lewandkowskiego czy Ronaldo tylko dlatego, że uzyskali już status celebryty i większości przypadków mówi się o nich w mediach poza kontekstem gry w piłkę.
Exyou pisze:Dziwnych macie znajomych w takim razie.
Ale po co od razu tak się napinać w dyskusji?

Zresztą czy nadal rozmawiamy o tym dlaczego "Tarnów dramatycznie się kurczy"...

ODPOWIEDZ