"Tanie paliwo" w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Wczoraj miałem okazję przejeżdżać przez Mikołów, małą miejscowość na Śląsku. LPG po 1,80. Niech mi ktoś wytłumaczy skąd taka różnica w cenie? Tylko tak, żebym zrozumiał.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Wytłumacz mi czemu w Płocku jest jedno z droższych paliw w Polsce :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Otóż to, bo argument o koszcie transportu do mnie nie trafia :P
Tym bardziej, że 1,80 to cena na stacjach koncernowych Lotosa i Orlenu.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

ktoś mi powie skąd nagle taka podwyżka cen ON i PB95 PB98?, cena ropy niska, dolar najtańszy od lat, baryłka coraz tańsza a nagle skok 15 20gr w górę, a ustawa przecież chyba jeszcze nie weszła?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: maup »

żeby po jej wejściu podrożało tylko o 10 gr/l i żeby tvpis mogła odtrąbić kolejne moralne zwycięstwo?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

Twój argument jest raczej nie prawdziwy bo LPG też by podrożało a jednak poszło troszkę w dół


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: aaee »

To tylko w Tarnowie poszło w górę.
W wtorek tankowałem w Tarnowie po 4.19 ON.
Orlen w Latoszynie (przed Dębicą) cena 4.09. W Dębicy rondo obok szpitala 3.99 parę godzin później...


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

no niestety w Tarnowie jest jakaś dziwna polityka cenowa, dzisiaj rano na BP na lwowskiej wszystkie paliwa poszły 5 gr do góry a jak wracałem z pracy po 16 to wróciły spowrotem do wczorajszych cen


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

na BP w Tarnowie na Lwowskiej 3x dziennie dostarczają LPG?, wczoraj zauważyłem ciekawą sytuację na BP na Lwowskiej, rano LPG 2,12, popołudniu wróciło na 2,02 a wieczorem koło 23 znowu podskoczyło na 2,08, tak wgl to ciekawi mnie skąd taka rażąca podwyżka cen gazu w ciągu miesiąca ponad 30gr...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: hurricane »

W ogóle to chyba się nas trochę robi w bambuko. Dolar potaniał w ostatnim czasie znacznie, ceny ropy cały czas w okolicach 50$ za baryłkę a na stacjach constans. Myślę, że rząd i tak ściąga swój dodatkowy podatek... rękami ORLENU i LOTOSU po cichutku, by ciemny lud się nie zorientował...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

No bo wiesz. Oni mają cały czas zapasy paliwa po cenie wyższej.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: farciarzgilmore »

sylw3st3r pisze:na BP w Tarnowie na Lwowskiej 3x dziennie dostarczają LPG?, wczoraj zauważyłem ciekawą sytuację na BP na Lwowskiej, rano LPG 2,12, popołudniu wróciło na 2,02 a wieczorem koło 23 znowu podskoczyło na 2,08, tak wgl to ciekawi mnie skąd taka rażąca podwyżka cen gazu w ciągu miesiąca ponad 30gr...
Jest dokładnie tak jak piszesz. Jeżdżę codziennie tamtędy do pracy i cena rano jest inna a jak wracam po godzinie 15 inna. Wydaje mi się że to zwykle kombinowanie stacji. Zrobili pewnie badanie w jakich godzinach jest największy obrót i w tych cena wyższa.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Będzie się zwiększać różnica między ON a PB, w przyszłym tygodniu PB95 może być nawet do 50 gr droższa od diesla. Przyczyną jest zbyt słaba podaż benzyn po zamknięciu wielu rafinerii w USA w Teksasie w związku z huraganem Harvey (w Teksasie jest największe zagęszczenie rafinerii). W USA benzyna podrożała o 20% w ciągu ostatniego tygodnia, a odbija się to na rynku światowym także.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: aaee »

Ceny poszły tak w górę że jestem w szoku...
Oczywiście w Tarnowie... w piątek tankowałem ON za 4,75! 95 była za 4,79! Skąd taka różnica ? Skąd takie ceny gdzie w innych miastach taniej o 20gr!


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: hurricane »

aaee pisze:Ceny poszły tak w górę że jestem w szoku...
Oczywiście w Tarnowie... w piątek tankowałem ON za 4,75! 95 była za 4,79! Skąd taka różnica ? Skąd takie ceny gdzie w innych miastach taniej o 20gr!
Nie siej paniki. Po prostu ropa zdrożała o blisko 20%. Po pierwsze ma na to wpływ "wielka czystka" w Arabii Saudyjskiej oraz oczekiwanie rynku, że OPEC na spotkaniu w Wiedniu pod koniec listopada utrzyma ograniczenie wydobycia na następny okres. Nie sprzyja też dolar, który się umocnił ostatnio do złotego o 10 groszy. Ponadto nasze koncerny mają najwyższe marże od lat... Ostatnio szwagier mi mówił: "jedno trzeba PiSowi przyznać - nasze firmy paliwowe kwitną" - ja mu odpowiedziałem: "szkoda, że to z Twojej i mojej kieszeni". Teraz marża miejscami wynosi nawet 25-35 groszy na litr, a w czasach, gdy rządził ten zły Tusk i paliwo zbliżało się do 6 zł/litr marża wynosiła 5-10 groszy na litrze, żeby ograniczyć wzrost cen, a przy słynnej akcji 5,99 zł. chwilami ORLEN i LOTOS w ogóle nie miały marży (jak baryłka ropy w szczycie przed kryzysem dochodziła do 150 $).

Inna sprawa to jest prawda - od pewnego czasu znów w Tarnowie jest wyraźnie drożej w stosunku do niektórych rejonów Krakowa, jeszcze pół roku temu ceny były niemal równe a czasami nawet niższe. Widzę to w historii swoich tankowań, gdy był okres, że tankowałem tylko na stacji ORLEN nr 638 (Krakowska przy obwodnicy), a teraz się pojawia się tylko stacja nr 1258 w Krakowie przy Łużyckiej (jeden z najtańszych ORLENÓW). W Krakowie między północą a południem miasta różnica w cenie paliwa sięga nawet 15 groszy za litr, na Podgórzu jest taniej (Kurdwanów, Borek Fałęcki, Bieżanów), najdrożej to Bronowice i Prądniki.

ODPOWIEDZ