Nie wiem to się wypowiem

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: rzuf »

Tacy ludzie jak Mirosławski lub ta baba, trawią jedynie msze święte - wszystko inne czego nie rozumieją to dzieło szatana i trzeba to torpedować ;P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Goscinny »

Dzwony i nap.... głośnikami z kościoła "Józefa", spokojnie słychać przy Nowym Świecie - ale to nie jest za głośne.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: defekator »

Zejdę na chwilę z tematu ale też mnie to doprowadza do szewskiej pasji - jeszcze dzwony kilka razy dziennie mogę jakoś znieść, ale tego kto wymyślił melodie wygrywane z kościelnych głośników na pełny regulator wytarzałbym w smole i pierzu ;) Obawiam się jednak, że w tym przypadku protest do władz miasta nie odniósłby żadnego skutku.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Goscinny »

Ja szukam przepisów, które w ten sposób są łamane. Mam nadzieję, że są, bo to jest samowolka proboszcza, który teraz uważa, że jest nietykalny.
O ile dzwony jest trudno wyciszyć, to głośniki jak najbardziej - i o to walczę, bo mieszkając prawie 500m od wieży w linii prostej - codziennie te melodie z głośników słyszę i to na tyle głośno, że mi to przeszkadza.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Dominik_PCH »

Nie piszcie to władz miasta, piszmy do Romana :). Pani Mirosławska napisała i jest.


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: marecki 0701 »

Prawo w kościele łamane jest choćby w ten sposób, że dzwonią o 5.30. Jest cisza nocna. W teorii.
Będziem życ

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: marwaldor »

Księdza z jego dzwonami to możecie co najwyżej pocałować w ...
Choćbyście pisali zażalenia do samego prezydenta Dudy.
Ramen.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: rzuf »

Tu gdzie mieszkam obecnie naparzają melodyjką. Coś jak w meczecie :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Dominik_PCH »

Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy AGH
przyznaje, że problem jest. Ale podkreśla, że w ciągu ostatnich lat sytuacja bardzo się poprawiła. - Pewne zachowania wśród młodych ludzi są powszechne, niezależne od akademika, miasta, czy kraju - mówi. - Poza tym miasteczko to teren otwarty, odwiedzają go również studenci innych uczelni. Mamy system monitoringu, zatrudniamy firmę ochroniarską, współpracujemy z policją, wspólnie ze studentami dbamy o czystość. Zwracamy uwagę młodym ludziom, aby nie spożywali alkoholu w miejscach niedozwolonych i że obowiązuje cisza nocna. Nie da się jednak zupełnie wyeliminować pewnego folkloru miasteczka - dodaje.

link: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/kr ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
wypowiedź na temat zbyt głośnego życia miasteczka studenckiego.

komentarz: Moim zdaniem za rok, elektroniczna impreza w parku powinna mieć honorowy patronat prezydenta miasta Tarnowa.

Awatar użytkownika

Joker
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 22-09-2016, 11:18
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Joker »

Urokiem studiowania w Krakowie jest zabawa na AGH :<


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: pilips1982 »

Kto nie był niech żałuje ;) Choć studiowałem na "konkurencji" czyli Politechnice Krakowskiej, to zdarzyło mi się kilka razy zaliczyć imprezy na AGH. Szczególnie zapadają w pamięć grille w czasie juwenaliów, kiedy całe miasteczko spowija mgła widoczna z oddali, a krakowski smog nie ma wtedy wiele do powiedzenia ;)


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: szopen »

Odkopię wątek, bo od razu po przeczytaniu tego artykułu przypomniały mi się protesty mieszkańców Słowackiego dotyczące koncertów przy BWA.
http://www.rdn.pl/news/motocyklisci-opa ... wencja-rdn" onclick="window.open(this.href);return false;
Tym razem podpadli motocykliści :lol: Dobrze, że RDN się ogarnął i zmienił ten dramatyczny tytuł artykułu, który jeszcze kilka godzin temu brzmiał w stylu "Motocykliści opanowali Tarnów, a niektórym pękały uszy". Tam przy Słowackiego, to w ogóle jakaś strefa ciszy powinna powstać, bo ludzie mają jakiś problem. Czekam na protesty dotyczące zamiatarek, które tłuką się w nocy :D


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: andy »

szopen pisze:Odkopię wątek, bo od razu po przeczytaniu tego artykułu przypomniały mi się protesty mieszkańców Słowackiego dotyczące koncertów przy BWA.
http://www.rdn.pl/news/motocyklisci-opa ... wencja-rdn" onclick="window.open(this.href);return false;
Tym razem podpadli motocykliści :lol: Dobrze, że RDN się ogarnął i zmienił ten dramatyczny tytuł artykułu, który jeszcze kilka godzin temu brzmiał w stylu "Motocykliści opanowali Tarnów, a niektórym pękały uszy". Tam przy Słowackiego, to w ogóle jakaś strefa ciszy powinna powstać, bo ludzie mają jakiś problem. Czekam na protesty dotyczące zamiatarek, które tłuką się w nocy :D
Ale niektóre jednoślady to słychać na 2 końcu miasta, i jest ich coraz więcej.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kari »

Fakt, słychać, ale bez przesady, żeby robić z tego skandal. RDN nie ma już o czym pisać.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: defekator »

Skandal czy też nie, ale odnoszę wrażenie, że sporo motocykli, które jeździły w niedzielę miała zmodyfikowane wydechy. Na prawdę jestem tolerancyjny jeżeli chodzi o takie sprawy - miasto to nie wieś i nie ma co oczekiwać bezwzględnej ciszy ale ten hałas z niektórych silników bywał niekiedy mocno irytujący. Jeżeli dodam do tego popisy wykonywane przez niektórych idiotów kierujących tymi motocyklami to stwierdzam, że policja przespała sobie całkiem niezłą okazję na podreperowanie statystyk mandatów.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ