Nie wiem to się wypowiem

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: defekator »

Wiem, że ciężko złapać - ale może miasto wysłałoby w okoliczne łąki kilka patroli straży miejskiej na rowerach. Sama świadomość, że ktoś sprawdza mogłaby nieco ograniczyć skalę zjawiska.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: dropszot »

Tragiczne historie się ludziom zdarzają.

http://www.tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Ak ... Skrzyniarz" onclick="window.open(this.href);return false;


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: wejss »

Widzieliście ludziska program dni Tarnowa 2019?

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktua ... ZENIA-2019" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak to przeczytałem to myślałem, że to są dni Dąbrowy Tarnowskiej.
Szczególnie sobota. Jak jakiś turysta się zapędzi do nas przypadkiem to nawet się nie zorientuje, że są dni Tarnowa. Nie będę pisał tej nazwy jaką są promowane bo to chyba wymyślił naćpany alkoholik.
Bieda i jeszcze raz bieda. Zadłużyło się miasto a teraz się szuka oszczędności. Kto głosuje na tych ludzi?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Goscinny »

Impreza na miarę naszych możliwości - chyba się nie spodziewałeś, że Rolling Stones zagra?

Ale będzie na bogato:
15.00 – Intronizacja Króla Kurkowego – Amfiteatr

I to jest najważniejszy punkt - przebierańcy wybiorą największego z nich i będą się dobrze bawić w swoim towarzystwie. Ciekaw jestem ile takie wynajęcie Amfiteatru kosztuje.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kari »

Bida program. Kwiatkowskiego nie słucham, ale wiem, że jest duże grono nastolatków, którzy bardzo go lubią.Rok temu na rynku podczas festiwalu "Tarnów Polskiej Piosenki" grał zespół Złoty Maanam. Teraz na święcie miasta zagra ex Maanam, czyli ten sam zespół tylko ze zmienioną wokalistką. Nie można było zaprosić kogoś innego? Co roku te same zespoły...

Zespołu Król nie znam. Mniejsze miasta mają dużo ciekawsze programy i o wiele większe gwiazdy.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: dropszot »

wejss pisze:Zadłużyło się miasto a teraz się szuka oszczędności. Kto głosuje na tych ludzi?
Piszesz politycznie.
Bez merytorycznej dyskusji.

Intronizacja Króla Kurkowego – Amfiteatr
Kurkowa maskarada w fatałaszkach z piór śmieszy niezmiennie od lat.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: LordRuthwen »

W sumie dla mnie z całego programu mogą być co najwyżej występy w zaułku Łokietka.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

To tak dla porównania. Już nieaktualne, bo z ostatniego weekendu. Małe Brzesko, które zamiast dni miasta, ma takie imprezy

W tym roku nie będzie Dni Brzeska! Co w zamian?

Zamiast Dni Brzeska wspólna miejsko-powiatowa impreza.

Impreza będzie trwała trzy dni. W piątek w Pałacu Goetza wystąpi Jose Torres. Fajny, klimatyczny koncert – zapowiada Andrzej Potępa. W sobotę na płycie brzeskiego rynku odbędzie się koncert orkiestry symfonicznej. Chcemy żeby Brzesko stało się polskim Maastrich, gdzie będzie można raz do roku przyjechać na duży symfoniczny koncert na którym usłyszymy największe hity muzyki klasycznej – podkreśla starosta brzeski.

W niedzielę, 16 czerwca, na Placu Kazimierza wystąpi DŻEM.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kari »

Może przydałaby się zmiana dyrektora wydziału kultury oraz TCK? Jakieś nowe, świeże spojrzenie na imprezy w Tarnowie.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: wejss »

kari pisze:Może przydałaby się zmiana dyrektora wydziału kultury oraz TCK? Jakieś nowe, świeże spojrzenie na imprezy w Tarnowie.
Przyjdzie nowy i się "zdaerzy" z tym starym betonem.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Dorota1975 »

kari pisze:Może przydałaby się zmiana dyrektora wydziału kultury oraz TCK? Jakieś nowe, świeże spojrzenie na imprezy w Tarnowie.

Będą jesienią konkursy, m.in. na dyrektora TCK. Startować! nie narzekać! :)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kari »

Dorota1975 pisze:
kari pisze:Może przydałaby się zmiana dyrektora wydziału kultury oraz TCK? Jakieś nowe, świeże spojrzenie na imprezy w Tarnowie.

Będą jesienią konkursy, m.in. na dyrektora TCK. Startować! nie narzekać! :)
Haha patrząc na to, jak wyglądają konkursy w Tarnowie to zapewne wygra jakiś drugi Wardzała :P

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: defekator »

Nawet jeżeli tak to gdy jakiś drugi Wardzała wygrałby z świetnie przygotowanym mającym kompetencje kandydatem to byłoby to dla władz dość niewygodne. Najczęściej jednak jest tak, że partyjniak tak od jednych jak i drugich i tak nie ma żadnej sensownej konkurencji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: wejss »

Powiększono strefę płatnego parkowania w mieście. Akurat dosięgło to mnie. Pojechała żona załatwić karty. Mamy dwa auta. Za pierwszym razem nie załatwiła bo za wcześnie( był jeszcze wrzesień). Za drugim przyjechała już w październiku ale o 15.00 a czynne jest do 15.30 więc pan powiedział, że już jej tego nie wyda. Trzeci raz był dziś. Prosta rzecz, dwie karty do dwóch aut. Otóż nie taka prosta dla tarnowskich urzędników!!! Pan się uparł, że nie może zrobić dwóch kart (takie są przepisy według niego), tylko dał jedną na której były dwa numery rejestracyjne. Żona pyta to jak ma to zrobić. Karta będzie w jednym aucie a w drugim brak. Odpowiedź była taka: " Najlepiej tym drugim autem nie parkować tam". .....Czy ktoś to ogarnia?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kari »

Ja miałem podobne jaja tylko, że z koszami na śmieci, których mi nie zabierano.Staram się omijać urząd jeśli tylko to możliwe, bo może człowiek stracić nerwy.

ODPOWIEDZ