Nie wiem to się wypowiem

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

powolniak
Obywatel
Posty: 38
Rejestracja: 22-11-2017, 09:08

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: powolniak »

To by się zgadzało - w ostatnim tygodniu zauważyłem wzmożoną obecność ŚJ na osiedlu przy Romanowicza. Niektórzy to starzy wyjadacze więc poznaję ich z wyglądu :)


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kato »

Akurat brat zadzwonił z Krakowa, Powiedział, że u niego też tacy chodzą.
To chyba faktycznie ŚJ.
Zbliża się Wielkanoc i ŚJ się aktywowali.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: pilips1982 »

Prezydent Ciepiela zgolił wąsy. Idzie nowe? :D


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kato »

"Motocykle są wszędzie", czyli zaczął się sezon.
W ramach uświadamia kierowców wielośladów oferowane były naklejki z tym hasłem.
Tylko, czy ktoś uświadomił motocyklistów, że nie da się prowadzić samochodu nieustannie patrząc w lusterko?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: irekjj »

Oczywiście że się nie da cały czas tak jeździć ale odpowiedzialny kierowca wie co się dzieje przed jego samochodem jak i za nim. Kiedyś jak uczono ludzi jeździć a nie zdać egzamin to instruktor mówił że trzeba mieć również przegląd sytuacji co się dzieje za samochodem bo to też nas może dotyczyć. Większość kierowców na drodze interesuje się tylko tym co przed maską ich samochodu. Mało kto patrzy w ogóle lusterka.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: ad2222 »

@irekjj: Może masz rację, ale wydaje mi się, że, zwłaszcza na autostradzie, czas patrzenia do przodu/w lusterka dzielę po równo...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Goscinny »

I co to da, jak spojrzysz w tył - pusto, spojrzysz do przodu - ok , a nagle okazuje się, że jakiś debil na ścigaczu grzeje 120 po mieście i jest przy tobie w kilka sekund. Ale to ja mam na debila uważać.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3787
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Cubaza »

Tak odnośnie patrzenia w lusterka..
https://polskiedrogi-tv.pl/szybki-i-wsc ... MAKeUVKATc" onclick="window.open(this.href);return false;


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kato »

Może przydałaby się naklejka "Debile są wszędzie"?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

Nigdy nie widziałem naklejek "rowerzyści są wszędzie" bo jak ktoś jeździ z odpowiednią prędkością, to nie muszę go szukać w lusterku.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: defekator »

Też zupełnie nie rozumiem, dlaczego z powodu ryzykownie jeżdżących motocyklistów szczególną uwagę mają przykładać kierowcy. Przecież gdyby jechali prawidłowo to zupełnie wystarczyłyby standardowe działania ze strony kierowców aut.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Kulfon »

''Patrz w lusterka ....mam nic innego nie robić tylko uważać na kogoś kto świadomie łamie wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego ....a najlepiej zjechać z drogi bo jego ekscelencja jedzie 140 km/h po mieście ....na jadącym z tyłu ciąży obowiązek zachowania szczególnej ostrożności .
Śmieszą mnie również naklejki ''dziecko w aucie''...no i co one mają dawać ? :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: defekator »

Z innej beczki. Mieszkam przy Jana Pawła i stwierdzam, że liczba wyjazdów straży najwyraźniej do pożarów traw jest absurdalna. Tylko dzisiaj naliczyłem już 3 wyjazdy po kilka wozów gaśniczych. A jadąc przez miasto widziałem kolejny konwój już wracający - na ulicy Klikowskiej.

Co Ci ludzie, którzy te trawy podpalają mają w głowach. Skoro kara więzienia do wyobraźni nie przemawia to może złapanych na gorącym uczynku brać na rynek i po gołej dupie publicznie chłostać. :roll:
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: irekjj »

A słyszałeś żeby kogoś ukarano więzieniem za wypalanie traw? A jaki odsetek podpalaczy w ogóle jest łapanych?
Kara żeby odnosiła skutek musi być wysoka a PRZEDE WSZYSTKIM nieuchronna. U nas trudno kary zaostrzyć, a egzekwowanie to już inna bajka.... młodzież musi się wyszumieć... nic się nikomu nie stało.... przeprosił..... To wszystko u nas okoliczności nie tyle znacznie łagodzące kary ale najczęściej w ogóle od nich chroniące.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: LordRuthwen »

Kara publiczna jest wg mnie najbardziej skuteczna, publiczna chłosta w okolicy miejsca zamieszkania, a co!
Ale jak zauważył irek trzeba delikwenta złapać, a jak rzuci zapałkę i pójdzie to zanim się zajara tak, że będzie widać to on już będzie kawałek stamtąd.

ODPOWIEDZ