Nie wiem to się wypowiem

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: maup »

Tyle tej zieleni będzie co po bokach linii wysokiego napięcia.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kato »

Taka ciekawostka.
Mój wujek coś robił wczoraj w bloku przy ul. Starodąbrowskiej 9 i w pewnym momencie przyszedł dozorca (chyba) i powiedział mu, żeby do poniedziałku włącznie nie wyrzucać śmieci, bo mają być jakieś uroczystości. Chyba chodziło o halę przy szkole nr 15. Wujek nie wie, czy chodziło o altanę śmietnikową, czy "okolice" śmietnika, gdzie składa się duże gabaryty. Tak, czy owak to trochę dziwne. Ktoś coś wie na ten temat?

Druga sprawa.
Czy ktoś wie co się buduje obok siłowni plenerowej w lasku Lipie?
Jest tam kawałek oczyszczonego terenu. Jakieś 10x5 metrów.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

Dzień Hetmański, odsłonięcie muralu i inne tam takie na które wielkimi literami zaprasza ROMAN CIEPIELA

godz. 9.00 – 11.30
parking obok hali sportowej przy ul. Krupniczej:
turniej łuczniczy o „Buławę Hetmańską” z udziałem radnych: Rady Miejskiej i Rad Osiedli Tarnowa

godz. 9.30 – 11.30
II Liceum Ogólnokształcące, ul. Mickiewicza:
debata oksfordzka „Hetman Tarnowski może być autorytetem dla współczesnych młodych ludzi”

godz. 12.00
Bazylika Katedralna w Tarnowie:
msza święta w intencji Hetmana Jana Tarnowskiego z udziałem
ks. bp Stanisława Salaterskiego oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem nagrobnym

godz. 13.00 – 14.00
korowód hetmański:
przejście z Bazyliki Katedralnej do II LO i odsłonięcie popiersia Hetmana
Jana Tarnowskiego

godz.14.30
przejście na ul. Polną 11 i odsłonięcie muralu „ Jan Tarnowski – Kasztelan Krakowski, Hetman Wielki Koronny” wg. grafiki Wojciecha Gersona.

godz. 15.00
parking obok hali sportowej przy ul. Krupniczej i tereny zielone przy ul. Polnej:
- wystąpienie gości i wręczenie podziękowań
- LARP w wykonaniu grup młodzieżowych i przedszkolaków
- piknik historyczny: rekonstrukcja obozowiska, walki rycerskie i potyczki łucznicze, koncert muzyki dawnej, gry planszowe i inne atrakcje.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Kulfon »

kato pisze:Taka ciekawostka.
i w pewnym momencie przyszedł dozorca (chyba) i powiedział mu, żeby do poniedziałku włącznie nie wyrzucać śmieci, bo mają być jakieś uroczystości. Chyba chodziło o halę przy szkole nr 15.
Tak pokazówka trwa od kilku dni wykosili trawę przy parkingu która już z metr wysokości miała ....zamiatarki jeżdżą codziennie .... wkładane są jakieś śmieszne karteczki za wycieraczki żeby nie parkować samochodów.....tuż przed halą wymalowano kopertę (ciekawe dla kogo?) :lol: ....z tymi śmieciami to hit ...zastanawiam się czy oddychać będzie można jak goście i inne oficjele się pojawią .Komuna wymięka.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

Zgodnie z ustawą śmieci są chyba własnością zarządcy miasta :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: LordRuthwen »

Koperta nie poparta znakiem pionowym jest tylko malunkiem na jezdni :P
A o nieparkowanie to mogą co najwyżej poprosić.


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kato »

Mnie ciekawi czy ludzie będą kisili śmieci w domu. Szczególnie po sobotnich porządkach.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: kato »

Oglądałem wczoraj migawki z Parady w Lublinie.
Oponenci tęczowych zdawali się być mocno nabuzowani. Coś krzyczeli, ale zagłuszały to "wypikania".

Tak się zastanawiam, czy pan, którego "wkurwienie" żony prezydenta zgorszyło, złoży zawiadomienie o masowym sianiu tegoż zgorszenia w Lublinie?

Z drugiej strony zaskoczyła mnie pewna... naiwność jednego z organizatorów Parady, który stwierdził, że ich oponenci mają jakąś inną ideologię.
Po mojemu to oni nie mieli żadnych głębszych (nomen omen) przemyśleń. Chcieli komuś dać w pysk. I tyle.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

Zastanawia mnie, dlaczego kontrmanifestacja pojawiła się na trasie marszu pederastów. Przecież jest ta ustawa o zgromadzeniach, która to definiowała.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: wejss »

Najlepsze jest to, że ci co idą w tych paradach równości, później napiętnują homoseksualizm i pedofilię wśród księży.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

Idąc za ciosem (nomen omen) to ci którzy leją homoseksualistów na marszu, modlą się u homoseksualistów w kościele :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Frytek
Proedroj
Posty: 462
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Frytek »

Odsetek pedałow, pedofili w kościele jest bardzo mały, zdecydowana większość księży to porządni ludzie którzy obrywają za garstkę "elementów" których ludzie od razu biorą na widelec. W mojej parafi w Klikowej mamy naprawdę uczciwego i porządnego proboszcza i takie uogólnianie wszystkich jest krzywdzące. Nie zmienia to oczywiście faktu że chwasty trzeba wyrywać i powinno na tym przede wszystkim zależeć władzom kościoła.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

Tu nie ma uogólnienia. O ile ilość pedofilów w kościele jest znana i eliminowana (mam nadzieję), to ilość homoseksualistów nigdy znana nie będzie i co więcej, uważam że nie powinna być znana, bo to sprawa osobista.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: wejss »

Jan Kowalski pisze:Tu nie ma uogólnienia. O ile ilość pedofilów w kościele jest znana i eliminowana (mam nadzieję), to ilość homoseksualistów nigdy znana nie będzie i co więcej, uważam że nie powinna być znana, bo to sprawa osobista.
No chyba to nie jest jednak sprawa osobista, jeżeli wyłażą na ulice i manifestują swoją odmienność.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Nie wiem to się wypowiem

Post autor: Jan Kowalski »

"Jak wychodzą na ulicę to nie są homoseksualiści, tylko pedały" (zasłyszane, ale trafne). Piszę o księżach i ich orientacji. Ich seksualność jest ich sprawą, jak długo nie czyni komuś krzywdy.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ