krakowska 5 - strach na wróble

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

krakowska 5 - strach na wróble

Post autor: hightower »

tak z ciekawości - nie wiem czy było,
ale właśnie przechodziłem i mnie naszło pytanie :

czemu ta wielgachna kamienica stoi pusta, rozumiem ze chodzi o kase, ale przecież to powinno tętnić życiem - wynajmu albo handlu :) ożywić górę krakowskiej.

ma ktoś jakieś info ?
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: Dorota1975 »

Krakowska 5, ta kamienica przed skrętem w Staszica idąc od góry? to jest własność prywatna.

Na pewno chodzi Ci o kamienicę przy Krakowskiej 5? bo potężna to ona nie jest.

Awatar użytkownika

Autor tematu
hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: hightower »

nie ta na rogu tylko zaraz przed nią idąc od dołu zaraz za bankiem millenium / naprzeciw wagonu tam gdzie bankomat ING,
mi się widzi że mała galeria by tam siadła :)

link :
https://www.google.pl/maps/@50.0118934, ... 56!6m1!1e1" onclick="window.open(this.href);return false;
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: wejss »

hightower pisze:nie ta na rogu tylko zaraz przed nią idąc od dołu zaraz za bankiem millenium / naprzeciw wagonu tam gdzie bankomat ING,
mi się widzi że mała galeria by tam siadła :)

link :
https://www.google.pl/maps/@50.0118934, ... 56!6m1!1e1" onclick="window.open(this.href);return false;
Litości, to nie jest Krakowska po pierwsze tylko Plac Sobieskiego a po drugie to gdzieś ty się uchował przez lata, że nie wiesz o co chodzi?

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: dropszot »

wejss pisze:Litości, to nie jest Krakowska po pierwsze tylko Plac Sobieskiego a po drugie to gdzieś ty się uchował przez lata, że nie wiesz o co chodzi?
Znajomość losów i przeznaczenia tarnowskich kamienic jest wiedzą powszechną? Taki wstyd o to pytać?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: ad2222 »

@dropszot - wystarczy poczytać, na przykład to forum :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: pilips1982 »

Strach na wróble chyba? ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: gushman »

Ja na przykład czytam forum i nie mam pojęcia o co chodzi z tą byłą hitlerowską siedzibą.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: wejss »

gushman pisze:Ja na przykład czytam forum i nie mam pojęcia o co chodzi z tą byłą hitlerowską siedzibą.
Tak, najważniejsze jest to, że kilka lat była to siedziba hitlerowców. Nie ważne co było przez 200 innych lat.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: Dorota1975 »

Gdzie Krakowska 5, a gdzie Pl. Sobieskiego i rzeczywiście potężna kamienica :)
Niezależnie od tego, co tam było 200 lat temu (w kamienicy na Pl. Sobieskiego), w czasie wojny albo jeszcze w 2000 roku, kamienica od kilkunastu lat jest własnością prywatną. Pomysły właściciela nie znajdują zrozumienia u konserwatora zabytków :)
Radni miejscy wymyślili nawet początkiem tego roku, że krajobraz w centrum Tarnowa ratować trzeba, i by miasto zamieniło dwie miejskie kamienice (Krakowska 4 i Staszica 6) na tę prywatną, wyremontowało ją i przeznaczyło dla biblioteki. Właściciel tej przy Pl. Sobieskiego mówił bardzo stanowczo 'nie'.

Awatar użytkownika

Autor tematu
hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: hightower »

sory :)

ale szczerze przecież to powinna być żyła złota w takim miejscu + ożywiła by lokalny handel gdyby dobrze przemyśleć co tam miało by być
firmy sąsiadujące od cukierni po targową i rynek na pewno by odczuły ten ruch również nie wspominając o tramwaju ....

pamiętam że 'chyba w te' wakacje były tam jakieś majstry i coś robili,
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: Rodowity »

W naszym mieście konserwatorowi zabytków nie przeszkadza to, że ulica Floriańska z zachowaną kamienną nawierzchnią zastąpiona zostaje asfaltem, nie przeszkadza, stan chałupy przy Batorego, a raczej ruin, tak samo nie przeszkadzają ruiny zamku Tarnowskich, woli blokować inwestorowi przebudowę bez przymknięcia oka i pójścia na kompromis, nawet woli blokować wybudowanie szkole boiska sportowego przy Kopernika, bo w planach widzi tam jedynie roślinki :lol: (na szczęście ktoś był mądrzejszy) KURIOZUM,

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: marwaldor »

pamiętam że 'chyba w te' wakacje były tam jakieś majstry i coś robili,
Taa to były majstry od bankomatu, co go w lecie od tylca opędzlowali z gotówki :mrgreen:
(pisało w gazetach)


vertical
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 09-06-2012, 19:44

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: vertical »

Rodowity pisze:W naszym mieście konserwatorowi zabytków nie przeszkadza to, że ulica Floriańska z zachowaną kamienną nawierzchnią zastąpiona zostaje asfaltem,
Sory że zapytam,bo też jestem "rodowity" z Tarnowa,i faktycznie ostatnio mało się plątam po mieście,ale nie wiem gdzie w Tarnowie jest ulica Floriańska?
....przypuszczam że miałeś na myśli Franciszkańską.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: krakowska 5 - strach na wróbly

Post autor: Rodowity »

o rany! oczywiscie chodzilo o Fanciszkanska! :oops: Przepraszam za moj blad.

ODPOWIEDZ