Smog w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: defekator »

Przecież płaci się od liczby osób w gospodarstwie domowym a nie od ilości. Więc nawet jak ktoś wszystkie swoje śmieci spali to nie oszczędzi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: wejss »

defekator pisze:Przecież płaci się od liczby osób w gospodarstwie domowym a nie od ilości. Więc nawet jak ktoś wszystkie swoje śmieci spali to nie oszczędzi.
Pod warunkiem, że ktoś zgłosił taką ilość osób jaka rzeczywiście mieszka.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Firmy płacą według zadeklarowanego pojemnika.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: sander »

defekator pisze:Przecież płaci się od liczby osób w gospodarstwie domowym a nie od ilości. Więc nawet jak ktoś wszystkie swoje śmieci spali to nie oszczędzi.
Płaci się od ilości osób, ale ilość odpadów jest ograniczona pojemnością kosza...
Pytałem w urzędzie co zrobić jeśli mam więcej odpadów, to powiedziano mi że muszę zamówić dodatkowo usługę wywozu prywatnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: defekator »

A to w takim razie janusze oszczędności faktycznie mogą mieć pokusę aby zaniżyć liczbę domowników a śmieci palić w piecu.

Chociaż, tak przy okazji wspomnę, czasem szlag mnie trafia ile niepotrzebnych śmieci kupuję razem z produktami. Cukinia zawinięte w folię, ciasteczka - paczka ofoliowana, otwieram a tam 4 ofoliowane małe paczuszki po 4 ciasteczka.

Ktoś tu niedawno wklejał, że Czesi płacą znacznie mniej za śmieci niż my. Tylko okazuje się, że statystyczny Czech generuje rocznie prawie dwa razy mniej śmieci niż Polak. Jak widać temat śmieci jest u nas absolutnie nie do ogarnięcia.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Koniec walki ze smogiem w mieście.
Pamiętacie ten portal do zgłaszania?
Na stronie tarnow.pl nie znalazłem już do niego odnośnika, kliknięcie w "jakość powietrza" to przenosi na stronę z pomiarami.
Od osoby 'dobrze zorientowanej' wiem, że jest teraz mniej zgłoszeń, o rząd wielkości, niż na samym początku.
Ale nie dziwię się - nawet nie wiadomo za bardzo co zgłaszasz, czy to nie poszło do kosza, czy ktoś się tym zajął, czy ktoś inny też zgłosił ten sam dom itd.
Na portalu zero informacji o Twoim zgłoszeniu - raz na jakiś czas kolorki na mapie z podsumowaniem(!) ilości zgłoszeń, żeby przypadkiem kogoś nie urazić.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

To umieść linka tutaj :D W powiązanych - na głównej na dole :D


Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: Daresh »

Mapa niby ciągle działa: http://www.smog.umt.tarnow.pl/

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ja nie mówię, że nie działa, ale tak się tym chwalono, a linku nawet nie zrobili.
No i sama idea jest bez sensu - taka mapa policyjna pokazuje gdzie są zgłoszenia, jaki jest status itd.
A tutaj wszystko jest tajne - boją się czegoś/kogoś, że nie pokazują zgłoszonych miejsc? Dziwne to jest.


Tourist
Obywatel
Posty: 41
Rejestracja: 23-05-2011, 16:59
Lokalizacja: Galicja

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: Tourist »

Polecam aplikację "Airly" z bieżącą informacją o zanieczyszczeniu obok nas (PM 2,5 i PM 10). Korzystam na co dzień.

Awatar użytkownika

powolniak
Obywatel
Posty: 38
Rejestracja: 22-11-2017, 09:08

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: powolniak »

Tymczasem na stronie Radia Kraków napisali o aplikacji interwencyjnej działającej w kontekście całej Małopolski: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ak ... powietrze/

Link do aplikacji: https://ekomalopolska.pl/app/ekointerwencja. Jest też dostępna w Google Play (sprawdzone) i AppStore (ponoć). Z tego co widzę to się nie obcinają i jest dokładnie pokazane której z nieruchomości dotyczą zgłoszenia. :)

Ufam, że jest to nowość i twórcy naszego http://www.smog.umt.tarnow.pl/ nie mieli prawa wiedzieć o powstawaniu takiego systemu. Bo przecież wtedy nie tworzyliby dubla...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Dubla - bubla, który jest sprytnie ukryty, ale można było napisać coś na tarnow.pl, pochwalić się działaniami pozorowanymi itd.
A potem odpuścić.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Wczoraj w nocy - ponad 650% normy.
Ludzie, ogarnijcie się - na wyprowadzajcie swoich starych dizli na spacer nocą. No bo przecież to samochody powodują smog, a nie palenie jakimś gównem w piecu, prawda?


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: Frytek »

Ciekawe czy coś drgnie w temacie motoryzacji po tym jak w miastach z kwarantanną gdzie ruch samochodowy prawie zamarł a smog prawie nie drgną. Może pójdą po rozum do głowy z normami emisji które dożynają producentów. Nie chce za kilka lat jeździć kosiarką do trawy 0,8l bi turbo 200 KM która rozleci sie po 120 tysiącach km


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Smog w Tarnowie

Post autor: wejss »

Obecny stan PM 2.5 to 158 (NIEZDROWY), tyle co w Pekinie. Jak się wjeżdża do miasta od strony Lisiej to widać czapę smogu. Byłem dziś w okolicach Szczucina i powietrze jest tam zdecydowanie lepsze. Zresztą słońce dziś jakieś takie zamglone a wyjedziesz kilka kilometrów za miasto i piękna pogoda.

ODPOWIEDZ