Wycinka drzew w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".

Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: Beny »

A ja uważam ze ustawa jest bardzo dobra, na mojej działce mogę robić co chce włącznie z wycinką drzew, problem leży w czymś innym w prawach do własności działek, ludzie teraz się budzą z "ręką w nocniku" że las wycinają, że park wycinają a dlaczego wycinają?? może dlatego że parki czy lasy zostały sprzedane w prywatne ręce, nie są własnością miasta, dlaczego i kto to sprzedał?? Nie można wymagać od prywatnego właściciela ze będzie utrzymywał las, taki obowiązek ciąży na mieście i państwie. Miasto, Państwo powinno wykupywać tereny sadzić drzewa, otwierać parki ale to miasto powinno być właścicielem takich terenów i działek.


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: sander »

I w końcu jakieś rozsądne głosy w tym temacie...
Popieram Was w pełni.
Dodatkowo moim zdaniem w przypadku sprzedaży takiej zalesionej działki miasto powinno mieć prawo pierwokupu.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: defekator »

Kurcze prawo własności rzecz święta, ale miałem nadzieję, że jak przyjdzie na dobre wiosna Janusze z piłami ("trza ciąć zanim zabronią a może dodatkowo jakiś inwestor na te krzaki się znajdzie") się uspokoją. Tymczasem końca wycinki nie widać. Po dwóch tygodniach przerwy zrobiłem sobie spacer po nieużytkach za Ablewicza i pojawiło się sporo wyciętych obszarów. Ich ziemia ich sprawa i teoretycznie nic mi do tego ale skala wycinki jest na prawdę przygnębiająca. Pół biedy gdy cięte są brzozy i inne chwasty, ale kilkudziesięcioletnich drzew w tym dębów jednak żal.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: gushman »

defekator pisze:Kurcze prawo własności rzecz święta, ale miałem nadzieję, że jak przyjdzie na dobre wiosna Janusze z piłami ("trza ciąć zanim zabronią a może dodatkowo jakiś inwestor na te krzaki się znajdzie") się uspokoją. Tymczasem końca wycinki nie widać. Po dwóch tygodniach przerwy zrobiłem sobie spacer po nieużytkach za Ablewicza i pojawiło się sporo wyciętych obszarów. Ich ziemia ich sprawa i teoretycznie nic mi do tego ale skala wycinki jest na prawdę przygnębiająca. Pół biedy gdy cięte są brzozy i inne chwasty, ale kilkudziesięcioletnich drzew w tym dębów jednak żal.
Wyobraź sobie, że do tej pory - przez wszystkie lata od urodzenia - oddychałeś lepszym powietrzem na kredyt, czerpiąc korzyść z czyjejś własności. Teraz się skończyło i pora za to (np. przez dopłaty do likwidacji pieców węglowych czy nasadzenia na terenach miejskich) zapłacić. Bolesna, ale jednak żelazna logika i konsekwencja.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: bart11 »

gushman pisze:
defekator pisze:Kurcze prawo własności rzecz święta, ale miałem nadzieję, że jak przyjdzie na dobre wiosna Janusze z piłami ("trza ciąć zanim zabronią a może dodatkowo jakiś inwestor na te krzaki się znajdzie") się uspokoją. Tymczasem końca wycinki nie widać. Po dwóch tygodniach przerwy zrobiłem sobie spacer po nieużytkach za Ablewicza i pojawiło się sporo wyciętych obszarów. Ich ziemia ich sprawa i teoretycznie nic mi do tego ale skala wycinki jest na prawdę przygnębiająca. Pół biedy gdy cięte są brzozy i inne chwasty, ale kilkudziesięcioletnich drzew w tym dębów jednak żal.
Wyobraź sobie, że do tej pory - przez wszystkie lata od urodzenia - oddychałeś lepszym powietrzem na kredyt, czerpiąc korzyść z czyjejś własności. Teraz się skończyło i pora za to (np. przez dopłaty do likwidacji pieców węglowych czy nasadzenia na terenach miejskich) zapłacić. Bolesna, ale jednak żelazna logika i konsekwencja.
Skala wycinki przy Ablewicza ???? - człowieku, za następne 20 lat będzie tam kompletna puszcza. Zobacz sam jak się zmieniał ten teren w ciągu ostatnich dwóch dekad : http://tarnow.retromapy.pl/#map=16/2339 ... 1214/L3/R9" onclick="window.open(this.href);return false;

Widzisz tylko wycinkę, natomiast tak gigantycznego wzrostu zalesienia nie nie zauważyłeś.


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: Frytek »

Zdecydowana większość wycinek to porządkowanie chaszczy które narosły i straszył, pełno było w nich śmieci itp.. Sam wyciąłem ok 0,6ha samosiejek głównie brzozy i przywróciłem teren pod rolnictwo. Sąsiad wcześniej płakał że mu lisy kury wynoszą bo siedzą w tych chabaziach. Ludzie porządkują tereny które były zapuszczone i żadnego pożytku z nich nie było.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: defekator »

Rośnie sobie drzewo, daje trochę cienia. Żaden przyzwoity samorządowiec nie może na coś takiego pozwolić. Jednego drzewa w mieście mniej - tym razem okolice os. Zielonego.

Obrazek

Czekam teraz na miniaturowy klon w tym miejscu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: rzuf »

No co im to drzewo przeszkadzało?! Nie kumam tego wycinania bez sensu. Najlepiej niech zaleją wszystko betonem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Dla odmiany taki widok wita wychodzących z ratusza w Przeworsku, małe miasto między Łańcutem a Jarosławiem. Miałem okazję pochodzić dziś chwilę, tu się czas zatrzymał tak z 15 lat temu. I dobrze.Obrazek

Wysłane z mojej budki telefonicznej



wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: wejss »

Wszyscy są zwolennikami drzew w mieście do momentu jak któreś się złamie podczas burzy i przygniecie jego auto, albo idzie na dworzec przez planty :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: defekator »

Dlatego w burzową pogodę nie parkuję pod drzewami. Dzięki temu mogę zarówno cieszyć się zielenią jak i nie przejmować o samochód.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: wejss »

defekator pisze:
07-08-2022, 18:18
Dlatego w burzową pogodę nie parkuję pod drzewami. Dzięki temu mogę zarówno cieszyć się zielenią jak i nie przejmować o samochód.
Hmm. Czyli parkujesz w miejscach gdzie nie ma drzew i wtedy te miejsca doceniasz, a z drugiej strony chcesz drzewa. Przyświeca Ci zatem hasło : "Drzewa do lasu"

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: defekator »

wejss pisze:
10-08-2022, 09:42

Hmm. Czyli parkujesz w miejscach gdzie nie ma drzew i wtedy te miejsca doceniasz, a z drugiej strony chcesz drzewa. Przyświeca Ci zatem hasło : "Drzewa do lasu"
Nie. Drzewa mam na przykład przy parkingu przed blokiem. I bardzo często tam parkuję. Ale jak jest ryzyko burzy to parkuję kilkadziesiąt metrów dalej tam gdzie nie ma drzew. Bardzo bym się wku...rzył gdyby ktoś w imię ochrony mojego samochodu przed spadającymi gałęziami mi te drzewa sprzed bloku sprzątnął, ponieważ ładnie wyglądają, dają cień, chłód oraz tłumią hałas z ulicy. Boisz się burzy - nie parkuj pod drzewem. A same drzewa zostaw w spokoju. Proste :)
Ostatnio zmieniony 10-08-2022, 14:47 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Wycinka drzew w Tarnowie

Post autor: rzuf »

W 100% popieram Defekator. Równie dobrze jak spadającą gałąź, wichura może urwać latarnię, zwiać dachówkę itp., ale tu oczywiście nie ma problemu.

ODPOWIEDZ