Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 487
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: japoneczka01 »

Mam wrażenie, że tak jak martwota jest na ulicach Tarnowa tak i wkrada się do Hali Sportowej przy ul. Gumniskiej.
Obiekt został odświeżony na zewnątrz i podczas tego lata ma mieć remont wewnętrzny, ale pomysłów na co dalej z tą halą chyba jak na razie nie ma.
Tutejsi trenerzy, z którymi rozmawiałam twierdzą, że tylko 2 sekcje sportowe korzystają z obiektu: boks i piłka ręczna.
Pomijam sporadyczne imprezy kulturalne, którym służy i to z rzadka, zwyczajnie się marnuje.
Mam propozycję dla decydentów o przeznaczeniu hali, aby była prowadzona gimnastyka dla osób starszych i tych w średnim wieku, może nawet za odpłatnością i ewentualnymi zniżkami dla emerytów lub rencistów.
Mamy w mieście społeczeństwo starzejące się, które powinno ruszać się pod okiem fachowca/trenera/rehabilitanta, bo tylko w taki sposób może zachować resztki zdrowia i sprawności. Każdy wie, że liczne choroby mają źródło w braku ruchu fizycznego.
Rozplakatujcie Państwo Decydenci na mieście tę możliwość gimnastyki, a na pewno będą Wam wdzięczni mieszkańcy, którzy nie radzą sobie sami z gimnastyką, a pod okiem fachowca jest lepsza mobilizacja.
Są wprawdzie na mieście nieliczne sale gimnastyczne, ale panuje w nich ciasnota, bo chętnych do ćwiczeń dużo.
Zauważyłam, że w Uniwersytetach III Wieku i klubach seniorów preferowane są głównie zajęcia i przeróżne pogadanki,
które wyłącznie trzymają uczestników w pozycji siedzącej, a to wcale dla starszych osób nie jest zdrowe. Sporadycznie są
jakieś wycieczki, ale na co dzień " towarzystwo kanapowe". Wysiedzą się pół dnia w domu przed telewizorem, a drugie pół
siedzą w ramach działalności klubu seniora lub Uniwersytetu III W. Jeszcze nieliczni korzystają z basenu, ale nie każdemu
zdrowie pozwala.
Z tego miejsca więc apeluję do władz o propagowanie możliwości stałej gimnastyki, a nie tylko takiej jaką w ramach rehabilitacji zapisze lekarz na 10 lub 20 razy na dany rok.
I co wy na to?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: Dominik_PCH »

Halę można wynająć na godziny w Pałacu Młodzieży. Masz pomysł na biznes, działaj! skoro stoi pusta. Zapisze na takie zajęcia moją mamę. Ciężko jej wytłumaczyć, że jej problemy związane są brakiem takiej gimnastyki.


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 487
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: japoneczka01 »

Moja intencja była nie - że robię biznes, bo nie znam się na tym, a do takich zajęć musi być zatrudniona osoba fachowa typu trener/rehabilitant i tu jest zadanie dla Dyrekcji, bo od takich spraw jest dyrektor i to on zleca komuś zorganizowanie takiej działalności (on się zna na organizacji) - mam nadzieję, że się zna ;-)
Sama chętnie uczestniczyłabym w zajęciach, bo już uczestniczę w jednych na mieście, ale sala wolna jest tylko 1 raz w tygodniu, a to stanowczo za mało. Zajęcia powinny odbywać się minimum 2 razy w tygodniu.
Mogły być też zajęcia taneczne dla dorosłych jako stała pozycja, bo TYLKO podczas TAŃCA równocześnie pracują WSZYSTKIE MIĘŚNIE.
Podczas ćwiczeń gimnastycznych mięśnie aktywują się partiami nie tak jak w tańcu - niestety. Ale na dobry początek może ktoś zgłosi się kto już ma doświadczenie w tego typu działaniu.
Jestem pierwszą zgłaszającą się.
Dominik - a jak mama jest niechętna to co z tego, że ją zapiszesz?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: Dominik_PCH »

Jest niechętna bo wierzy w leki, i inne takie. Potrzebuje kogoś obcego, kto jej powie, że to jej pomoże i to jest dobre. Co do Twojego apelu, zaraz jakiś rehabilitant (dobry) to podłapie albo jakaś prywatna siłownia i będą zajęcia. Kiedyś z taką ofertą próbował wejść Grafit w Tarnowie. Może się źle do tego zabrali bo na 100% gdzieś są dotacje na aktywizację seniorów :)


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 487
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: japoneczka01 »

Potrzeba takiej działalności ogromna, bo jak już wspominałam te sale i salki na mieście pękają w szwach, np. przy ul. Krupniczej karimat przy karimacie i ogólna ciasnota. Z tym odzewem to mam wątpliwości, bo miesiąc temu napisałam do dyrektora Pałacu Młodzieży, ale zlekceważył mnie i nie odezwał się.
Co do mamy to radzę, abyś przeczytał ulotki z jej leków, a zwłaszcza -działania uboczne- jestem przekonana, że dolegliwości nawarstwiają się z powodu tych działań. Jacyś doktorzy wpędzają ją w błędne koło, bo lekarz obecnie wykonuje polecenia mafii farmaceutycznej czyli "wielkiej farmy". Tylko zioła i preparaty z nich nie dają działań ubocznych. Działają wolno, ale trzeba być cierpliwym i są bardzo skuteczne. Oczywiście są tańsze i bez recepty, dlatego ostatnio "doktory" i farma wypowiedziały wojnę ziołolecznictwu.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: ad2222 »

japoneczka01 pisze:ostatnio "doktory" i farma wypowiedziały wojnę ziołolecznictwu.
Ooo, to ciekawe jest - możesz temat rozwinąć?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: kato »

Głownie budownictwo zlikwidowało zbawienny i totalny efekt leczący ziół.
Żeby zioła zadziałały na 101% niezbędny jest kominek, w który trzeba trzykrotnie splunąć przez lewe ramię. Bez tego efekt jest minimalny.
Jednym słowem jest to zmowa budowlano-farmaceutyczna.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: Dominik_PCH »

Ziololecznictwo nie jest tematem dyskujsji, chcecie sobie pogadać na ten temat umówcie się z japoneczka01 na kawkę i sobie pogadacie. Rozmowa toczy na temat dostępu seniorów do profesjonalnych zajęć ruchowych poprawiających kondycję i elimujących cześć schorzeń związanych z wiekiem.

@ad2222 jak szukasz zaczepki to skocz na oś. XXV-lecia i zacznij krzyczeć że TARNOVIA rządzi w Tarnowie.


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 487
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: japoneczka01 »

Dominik_PCH dziękuję za rycerską postawę. Istotnie temat ziół i leczenia naturalnego to temat rzeka i każdy może taki wątek założyć.
My czyli Dominik i ja usiłujemy obudzić kogoś do reaktywacji hali. Tymczasem jak widzę budzi się ktoś inny. :evil:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: Goscinny »

Tylko dlaczego chcecie tą reaktywacją obarczyć "miasto"? Tyle jest różnych programów dla seniorów, tyle fundacji - niech odpalą program, wynajmą halę i gotowe.
Dominik_PCH - programów skierowanych do seniorów jest dużo, kasy z Unii do przewalenia jeszcze więcej. Komuś się tylko musi chcieć :)


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 487
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: japoneczka01 »

A to ja nie wiedziałam, że dyrektor jest tylko do reprezentacji i do pobierania pensji, i nie ma pojęcia o organizacji takiej działalności. Nikt mu nie broni uruchomić jakichś dotacji z funduszów. Poza tym czy ja dopraszam się darmochy? Będę płacić za gimnastykę ile zażądają i nie tylko ja, każdy kto będzie zainteresowany, bo tak od dawna jest przyjęte.
Natomiast nie zajmę się organizacją, gdyż mam kręgosłup po złamaniu i spore ograniczenia ruchowe, dlatego potrzebuję ruchu prowadzonego przez fachowców, bo to co lekarz zapisze w ramach rehabilitacji to jest stanowczo za mało.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: gushman »

A podobno w okresie jesienno-zimowym brakuje w Tarnowie hal i obłożenie jest od samego rana do nocy.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 487
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: japoneczka01 »

To się zgadza, ale ktoś zapomniał o tej jednej przy ul. Gumniskiej :(


Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Hala Sportowa przy ul. Gumniska

Post autor: ad2222 »

japoneczka01 pisze:A to ja nie wiedziałam, że dyrektor jest tylko do reprezentacji i do pobierania pensji, i nie ma pojęcia o organizacji takiej działalności.
Hmm, przypomnij mi może jak nazywa się instytucja, którą ten dyrektor kieruje? Pałac Młodzieży? Czy Pałac Seniora? Moim zdaniem hala na Gumniskiej powinna być wynajmowana tylko w tych godzinach, kiedy nie będzie zajęć dla dzieci i młodzieży. I tylko wynajmowana, dla pozyskania dodatkowych środków, a nie organizowanie zajęć dla seniorów - tym niech zajmą się odpowiednie organizacje/stowarzyszenia etc...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ