Parkujesz? SMS-ujesz

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Parkujesz? SMS-ujesz

Post autor: Goscinny »

No w końcu jakiś pomysł co ma ręce i nogi, czyli płacenie SMS'em za parkowanie.
Więcej na intermaks.pl: http://www.intermaks.pl/index.html?grp= ... 8&strona=0

Opłaty zapewne pójdą w górę - nie słyszałem o SMS-ach za 0,85 zł, więc pewnie będzie 1,22 zł opłaty minimalnej, ale przynajmniej nie trzeba będzie biegać i szukać w ciągu sekund punktu gdzie sprzedają karty, potem wyrywać dziurki itd. Ale za wygodę się płaci.

Wolę to, niż "fontanny zimowe", które mają cieszyć JEGO oczy.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

fajnie... a na dowód zapłaty to komórkę się będzie za szybą zostawiało?

mógłby ktoś opisać jak to działa w tych miastach, a nie jechać ogólnikami

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Z tego co się orientuję, to wysyłasz SMS'a z numerem tablicy. Dostajesz potwierdzenie, że opłaciłeś o godz np. 12:16 postój za godzinę - to ważna w razie jakby parkingowy coś źle odczytał, albo system zgłupiał.
Gość, który sprawdza opłaty ma terminal - i tutaj są dwie metody. Pierwsza, że terminal otrzymuje na bieżąco informacje o samochodach za które opłacono postój - tablica, czas opłaty, albo musi za każdym razem wklepywać numer tablicy i czekać na odpowiedź systemu.
tyle w skrócie.

Przypomniało mi się: są systemy bardziej zaawansowane. W Czechach chyba taki zainstalowali w którymś mieście. Parkingowy ma zamocowaną kamerę, która odczytuje numery z tablic, a system w razie parkowania bez opłaty, automatycznie drukuje mandat :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jak dla mnie wystarczyłby system bezkamerowy, byle działał. To dziurkowanie nierozrywalnych biletów zaczyna mnie powoli wkurzać...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Tylko, że jak ktoś jest sprytny to kilka razy parkuje na ten sam bilecik a na tego samego esa się nie będzie dało.

ODPOWIEDZ