Tarnów 2018-2022

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: defekator »

dropszot pisze:]A ja mam wielką nadzieję, że ktokolwiek zostanie prezydentem, podejdzie rozsądnie do tego tematu i nie będzie szastał pieniędzmi podatników w celu dofinansowywania stadionu dla żużla. Jest mnóstwo o wiele pilniejszych spraw do zrealizowania w Tarnowie, niż budowa obiektu dla sportu, w którym wydaje się grube miliony na cyrkowych najemników z zagranicy.

Ano właśnie. Wszystko fajnie i pięknie, nowy stadion żużlowy świetnie brzmi w obietnicach, mniej wesoło się robi jeżeli podliczymy ile miasto na to musi wydać (bardzo dużo) i zastanowimy się jakie korzyści z tego będzie miało (bardzo małe). Nie piszę tego dlatego, że nie jestem fanem żużla, rozumiem kibiców że chcą tego stadionu i gdyby sytuacja w mieście wyglądała lepiej to pewnie nie przeszkadzałoby mi to aż tak bardzo (chociaż idealny stan to taki w którym sporty takie jak żużel czy piłka nożna finansują się same a stadiony należą do klubów) ale mam poważne obawy, czy wydanie takich kwot w tym momencie na stadion ma jakiekolwiek inne uzasadnienie niż zyskanie sobie głosów kibiców (chociaż pewnie jeszcze więcej głosów byłoby do zgarnięcia gdyby któryś kandydat odważył się powiedzieć "Tarnowa na ten moment na to nie stać")
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: Goscinny »

Dla mnie sposób jest prosty - spółka w której udziały mają kibice. Jak chcą stadionu, to kupią akcje, prawda?

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: dropszot »

defekator pisze:Wszystko fajnie i pięknie, nowy stadion żużlowy świetnie brzmi w obietnicach, mniej wesoło się robi jeżeli podliczymy ile miasto na to musi wydać (bardzo dużo) i zastanowimy się jakie korzyści z tego będzie miało (bardzo małe).
Aż dziwne, że nikt w kręgach żuzlowych nie wpadł jeszcze na pomysł akcji zbierania podpisów popierających budowę nowego stadionu :lol:
Kilkanaście tysięcy "głosów poparcia" w jedną niedzielę żużlową - gwarantowane :lol:

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: defekator »

@dropszot

Jeżeli stadion piłkarsko-żużlowy miałby budować prywatny inwestor w 100% za swoje pieniądze a radni miejscy mu nie chcieli pozwolić argumentując, że zaszkodzi to małym osiedlowym boiskom* a poza tym mieszkańcy tego nie potrzebują bo wystarczy im co jest, to sam bym poszedł i się podpisał chociaż żużel mnie nie interesuje :)



*sensu w tym tyle co twierdzenie, że rozbudowa galerii zaszkodzi ciucholandom w centrum lub sklepom sprzedającym chińszczyznę z Ptaka
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: dropszot »

defekator, nie musisz wcale poszukiwać dokładnej analogii do sprawy galerii z os. Legionów. W takich sytuacjach każde zagranie populistyczne pada na bardzo podatny grunt, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę poziom wybranej grupy wyborców.

No właśnie... Zajrzałem sobie na żużlowe forum internetowe.
Sportowy elektorat właśnie ugruntowuje swoje poglądy (wybrane cytaty z zachowaniem oryginalnej pisowni):
Jeśli wygra Ćiepiela to o dofinansowaniu remontu-budowy stadionu mozemy zapomnieć bo Piśiory z Warszawy będą się mścić ze nie wybraliśmy Koprowskiego to samo z Sejmiku Wojewódzkiego gdzie większośc to Piśiory tak ze jesteśmy w czarnej dupie .
To może pójdźcie w końcu po rozum do głowy, i POgońcie Ciepielę z Tarnowa. A ten znienawidzony PIS zrobi to, co PO nie potrafiła zrobić przez 10 lat. Czyli wyremontować stadion. No możecie oczywiście dalej popierać Ciepielę i rozpisywać się na forum, jak to w Tarnowie nic się nie da zrobić. Chyba, że znienawidzone pisiory celowo podsyłają Wam Ciepilę, a on tak naprawdę jest piątą kolumną. Jeśli Ciepiela do tego czasu nic nie zrobił w kwestii stadionu, to jak wygra teraz , to też nic nie zrobi. A Wy będziecie za to winić PIS. Ciekawe macie rozumowanie
Może ty zacznij myśleć radykalnie co do całej sprawy lub przemyśl jeszcze raz....Co miał Ciepiela zrobić jeżeli w radzie były same pisiory i za każdym razem go wetowali???
Okej, już przemyślałem... Pan Roman rzeczywiście jest niewinny. W ogóle to przyjaciel żużla i klubu. A za ten dług Tarnowa, i to że w tym mieście od 10 lat nic dobrego się nie wydarzyło, czyli żadnych dobrych inwestycji, to też odpowiada ta "pisowska szarańcza", masz rację... Dobrze, to nie miejsce na polityczne wynurzenia. Mnie , i na pewno Tobie chodzi tylko o dobro Unii Tarnów, bo to nasz klub. tak tylko pomyślałem, że może jakieś zmiany we władzach miasta coś by pomogły??? Może by zasugerować np. Koprowskiemu,że jeśli nie zadba o klub, to może zapomnieć o głosach. Jeśli na mecze przychodzi kilka tysięcy kibiców...
:mrgreen:

Link do oryginalnej dyskusji: http://forum.uniatarnow.net/viewtopic.p ... 04#p143504" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: defekator »

Tylko jest ogromna różnica czy populistyczne argumenty są używane w kwestii wydawania pieniędzy prywatnych czy publicznych. Zresztą argumenty przeciw rozbudowie Gemini to był też istny festiwal populizmu (np. właściciele ciucholandów obawiający się konkurencji znanych marek z cenami 10 razy większymi niż u nich - nie no faktycznie walczą o tego samego klienta :D :D ) i na prawdę ciężko oprzeć mi się wrażeniu, że chodziło po prostu o to aby Sonikowi kojarzonemu z PO zrobić na złość.

Natomiast problem w kwestii stadionu jest taki, że wszyscy kandydaci są lub byli na tak, a nie ma chłodnej analizy ile miasto zyska w stosunku do poniesionych nakładów. Jest co najwyżej analiza ile głosów przysporzy mi obietnica rozbudowania. Jeżeli słyszę o kwotach 100 mln złotych podczas gdy na wschodnią obwodnicę miasto miałoby dać około 200 mln no to na prawdę mam mieszane uczucia.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1633
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: wejss »

Największymi przeciwnikami żużla i remontu stadionu są ci, którzy nigdy na meczu nie byli.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: dropszot »

wejss pisze:Największymi przeciwnikami żużla i remontu stadionu są ci, którzy nigdy na meczu nie byli.
Chyba nie. Jestem wielkim przeciwnikiem budowy za publiczne pieniądze i byłem na meczu.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: Leon »

Deb.png
Deb.png (32.18 KiB) Przejrzano 6611 razy

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: Leon »

Jak działa hasło :TARNÓW SIĘ ZMIENIA ".
Wystarczy pomalować kilka ulic na mocno czerwony kolor i efekt od razu wszyscy zobaczą. Taka kiełbasa wyborcza.



Oto kilka zdjęć które są dowodem na to co pisałem na poprzedniej stronie. W rozmowie z pracownikami którzy wykonywali malowanie, dowiedziałem się, że zlecenie jest od służb miejskich ( pogoda w sam raz na malowanie, lepszej chyba już nie będzie :D :D :evil: :evil: ), malowane będą tylko wybrane przejazdy (na nie pomalowanych , przed wzdychnąć do św. Piotra).

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 2592 x 1944)Obraz 070-1.jpg
Obraz 070-1.jpg (983.56 KiB) Przeglądane 274 razy


Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1920 x 1440)Obraz 074-2.jpg
ul. Hodowlana
Obraz 074-2.jpg (1.48 MiB) Przeglądane 274 razy


Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1920 x 1440)Obraz 075-2.jpg
ul. Hodowlana
Obraz 075-2.jpg (1.41 MiB) Przeglądane 274 razy


Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1920 x 1440)Obraz 076-2.jpg
ul. Wilsona
Obraz 076-2.jpg (1.4 MiB) Przeglądane 274 razy


Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1920 x 1440)Obraz 077-2.jpg
ul. Pułaskiego
Obraz 077-2.jpg (1.38 MiB) Przeglądane 274 razy


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Tarnów 2018-2022

Post autor: Cubaza »

W jednym temacie wystarczy. Naprawdę nie musisz w dwóch tematach pisać dokładnie tego samego...
https://agora.tarnow.pl/viewtopic.php?f ... 50#p167159" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ