Rada Miejska 2018-2023

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: defekator »

Ja tam przeglądając dyskusję, głównie na FB nie widzę obrony pani Kawy a głównie oburzenie głupią wypowiedzią pani Krakowskiej o zbyt ambitnym i elitarnym programie.

To raczej zwolennicy PIS próbują zepchnąć dyskusję na tory "a Kawa bez konkursu Wam nie przeszkadza". Typowe odwracanie kota ogonem i usprawiedliwianie się, że skoro tamci "be" to oni mogą jeszcze bardziej "be" .
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze:Ja tam przeglądając dyskusję, głównie na FB nie widzę obrony pani Kawy a głównie oburzenie głupią wypowiedzią pani Krakowskiej o zbyt ambitnym i elitarnym programie.

To raczej zwolennicy PIS próbują zepchnąć dyskusję na tory "a Kawa bez konkursu Wam nie przeszkadza". Typowe odwracanie kota ogonem i usprawiedliwianie się, że skoro tamci "be" to oni mogą jeszcze bardziej "be" .
No to słabo przeglądasz. Była petycja, są jakieś wydarzenia w stylu murem za Kawą itd. Wystarczy wejść na profil jakiegokolwiek wyznawcy PO lub KODu i na pewno zauważysz, że on jest za Kawą :) Taki zbieg okoliczności. Co ciekawe z drugiej strony słychać głosy, ze skoro jest taka dobra, to na pewno wygra konkurs. I ciężko się z tym nie zgodzić.

A co do opinii Krakowskiej, to pomijając, że jest on skonstruowana w sposób idiotyczny, to jest w niej pewna logika. Nie jest niczym złym ambitny program CSM, ale raczej chodzi o brak pewnych działań przyziemnych. Rzecz jasna nie jest to powód do wystawienia negatywnej oceny, a co najwyżej powinno być wskazaniem oczekiwanego kierunku.
Za Krakowską nigdy nie przepadałem, a jej wypowiedzi nie mogę słuchać. Przeważnie to takie egzaltowane pier...nie głupot. Nie rozumiem tez, czemu ona jest w TPM, skoro mieszka na Rzędzinie.
Ostatnio zmieniony 25-11-2019, 10:17 przez Jan Kowalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: LordRuthwen »

@Jan Kowalski: wysłałem ci na prv. Nie chcę zostać pociągnięty o jakieś zniesławienia bo nie mam czasu łazić po sądach, porównamy potem po konkursie. Być może medialna gównoburza powstrzyma ich zapędy, jednak to w końcu pis - mają to w dupie.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

LordRuthwen pisze:@Jan Kowalski: wysłałem ci na prv. Nie chcę zostać pociągnięty o jakieś zniesławienia bo nie mam czasu łazić po sądach, porównamy potem po konkursie. Być może medialna gównoburza powstrzyma ich zapędy, jednak to w końcu pis - mają to w dupie.
Tak dostałem - dzięki. Nie będę upubliczniał, tylko po konkursie potwierdzę albo zaprzeczę zgodności.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze: Co ciekawe z drugiej strony słychać głosy, ze skoro jest taka dobra, to na pewno wygra konkurs. I ciężko się z tym nie zgodzić.
Hahaha. Z pewnością.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze:
Jan Kowalski pisze: Co ciekawe z drugiej strony słychać głosy, ze skoro jest taka dobra, to na pewno wygra konkurs. I ciężko się z tym nie zgodzić.
Hahaha. Z pewnością.
Bywam idealistą. Wciąż mam nadzieję, że konkurs odbędzie się w sposób transparentny, a wówczas wygra najlepszy i będzie ciężko to podważyć.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

"Sponsorem życzeń radnego Marka Ciesielczyka mają być… miejscy urzędnicy. Z paragrafu przeznaczonego na wynagrodzenia w magistracie miałyby zostać sfinansowane dwa marzenia rajcy z Piaskówki. Chodzi o dotację celową dla Centrum Polonii (200 tys. zł) oraz 100 tys. zł na organizację Forum Gospodarczego Polonii Świata."

Jeśli Ciesielczykowi przeforsować swoje pomysły, to będą to pieniądze wydane w błoto!
https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-ra ... c1-7472583" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Z pomysłem na ożywienie ul. Wałowej spieszy Sebastian Stepek (KO). Szef komisji ekonomicznej chciałby uszczknąć pół miliona z planowanego deficytu na zaprojektowanie strefy Woonerf.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: defekator »

Nie wiem ile taki projekt kosztuje i co ma obejmować, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy 500 tys. to dużo czy mało. Sam pomysł może być ciekawy, wszystko zależy co pan radny rozumie jako woonerf oraz gdzie chce go umieścić. W Łodzi takie rozwiązania pomogły ożywić ponownie ul Piotrkowską, którą po rewolucjach Kropiwnickiego przez moment przejmowały już banki i sklepy "wszystko po 5 złotych". Oczywiście tam na samych woonerfach nie poprzestano. Ale podoba mi się myślenie "w tą stronę" o mieście. Na tle pozostałych poprawek do budżetu wybija się na plus.

https://dzienniklodzki.pl/woonerfy-w-lo ... r/12360948" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 17-12-2019, 15:08 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Celowo podkreśliłem słowa "zaprojektowanie" i "pół miliona". Do tego typu ożywienia nie potrzeba pół bańki biednego miasta, tylko jakiegoś sensownego pomysłu. Może być konkurs graficzny. Członek partii, która zbankrutowała, aby wydać na PROJEKT pół bani świadczy tylko o tym, że Nowoczesna powinna zniknąć raz na zawsze.
Pomysł może być ciekawy, bo sprawdza się w wielu miastach, mimo iż nie używają tam nomenklatury, która może w Holandii jest akceptowalna, a u nas świadczy tylko o papugowatości.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: defekator »

A po cholerę mieszać do tego partyjną politykę. To nie jest pomysł partii o nazwie Nowoczesna tylko konkretnego tarnowskiego radnego. Pomysł ciekawy.

Woonerf wszędzie nazywa się woonerf. Ot po prostu brak polskiego odpowiednika w nazewnictwie. Jakoś Łódź, Warszawa, Poznań czy Wrocław nie mają problemów z tą nazwą.

Z oceną kosztów wstrzymam się natomiast, aż nie zobaczę co projekt ma obejmować. Bo projekt to może być kilka ławeczek naniesionych w paincie na mapę miasta zaprojektowany przez powołany do tego sztab kolesiów, ale może być to też kompleksowe opracowanie z dokładnymi analizami wpływu na otoczenie, planami wykonawczymi opracowany przez tych, którzy się na tym znają.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

Radni przyjęli budżet na 2020 rok
Łącznie 13 radnych Koalicji Obywatelskiej, Naszego Miasta Tarnów i Józef Gancarz z Prawa i Sprawiedliwości byli za. 10 radnych PiS oraz radny Marek Ciesielczyk, który startował z listy KO było przeciw- podaje RDN.

Czy tylko mi nie działała transmisja z obrad? Poza tym chciałbym zobaczyć ile pieniędzy i na co konkretnie zostanie przeznaczone. Jeśli ktoś będzie miał dokument to poproszę go tutaj dodać.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Bastekxyz »

kari pisze:Czy tylko mi nie działała transmisja z obrad?
Nie tylko Tobie. Ostatnio transmisje są realizowane za pomocą platformy eSesja, zamiast YouTube i jest to zmiana na minus. Podczas transmisji na żywo nie ma możliwości przewijania, a sama powtórka obrad jest dostępna dopiero po kilku dniach :/


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

Bastekxyz pisze:
kari pisze:Czy tylko mi nie działała transmisja z obrad?
Nie tylko Tobie. Ostatnio transmisje są realizowane za pomocą platformy eSesja, zamiast YouTube i jest to zmiana na minus. Podczas transmisji na żywo nie ma możliwości przewijania, a sama powtórka obrad jest dostępna dopiero po kilku dniach :/
Właśnie na stronie chodzi beznadziejnie, a dziś w ogóle mi nie działała.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Goscinny »

No i kolejna grupa sobie będzie jeździła autobusami za naszą kasę:
"Bezpłatnymi przejazdami zostali objęci też pracownicy MOPS-u oraz urzędnicy magistratu w czasie pełnienia obowiązków służbowych" - RDN.

Wiem, zaraz ktoś napisze, że takich przejazdów nie jest dużo, a jak UM kupi bilety i będzie je pracownikom wydzielać, to wyjdzie na to samo.
Tylko chodzi o zasadę - MPK ma coraz większe straty między innymi przez "darmowe" przejazdy. Dlaczego RM nie pójdzie na całość i nie odpali darmowej komunikacji dla wszystkich, jednocześnie drastycznie podnosząc opłaty parkingowe?
Będzie eko, będzie nowocześnie itd.

ODPOWIEDZ