Rada Miejska 2018-2023

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Nie stawiałbym na Wardzałę, Pagacza, Koprowskiego itd, bo za rok będą startowali w jednych, bądź drugich wyborach. teraz to jest przechowalnia. Poza tym najgorzej będzie miał Ciepiela, bo już nie uda się zrzucić swojej nieudolności na niesprzyjająca radę i mam nadzieję, że rada będzie go skrupulatnie rozliczała.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: wejss »

W tym programie brakuje najważniejszych rzeczy. Pozyskiwanie nowych inwestorów to jedno. Drugie to rozwój PWSZ. Młodzi zostaną w mieście jak będą mieli uczelnię na poziomie przynajmniej Politechniki.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: LordRuthwen »

Były plany zrobienia akademii, ale po ostatnich ruchach pani rektor duża część wykładowców AGH mających na PWSZ 2 etat złożyło wypowiedzenia lub nie podpisze kolejnej umowy.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

LordRuthwen pisze:Były plany zrobienia akademii, ale po ostatnich ruchach pani rektor duża część wykładowców AGH mających na PWSZ 2 etat złożyło wypowiedzenia lub nie podpisze kolejnej umowy.
A jakie to były ruchy,?
Koprowskiego nie ma w żadnej komisji. Czyżby już planował powrót do Warszawy?
Dziwi mnie, że Gancarz został przewodniczącym aż dwóch komisji.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

Komisja Rodziny i Spraw Społecznych
1. Robert Wardzała - przewodniczący

Wardzała ma z rodziną chyba podobny układ jak Kądzielawski. Żonę kojarzę tylko z oświadczeń majątkowych. Najważniejsze że hajs się zgadza, bo przewodniczący komisji dostają zdaje się jakieś profity.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

Jan Kowalski pisze:Komisja Rodziny i Spraw Społecznych
1. Robert Wardzała - przewodniczący

Wardzała ma z rodziną chyba podobny układ jak Kądzielawski. Żonę kojarzę tylko z oświadczeń majątkowych. Najważniejsze że hajs się zgadza, bo przewodniczący komisji dostają zdaje się jakieś profity.
Nie słyszałem żeby on miał żonę albo dzieci.
To taki sam przykład jak Ciesielczyk i kultura.Tylko w teorii.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: LordRuthwen »

Wedle mojej wiedzy robi problemy przy podpisaniu umowy w związku ze zmianą rozliczania etatów.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

W oświadczeniu majątkowym pojawiał się zapis o wspólnocie małżeńskiej.
Swoją drogą Ciesielczyk podobno też by się nadawał do tej komisji w kontekście pierwszego małżeństwa.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

Jan Kowalski pisze:W oświadczeniu majątkowym pojawiał się zapis o wspólnocie małżeńskiej.
Swoją drogą Ciesielczyk podobno też by się nadawał do tej komisji w kontekście pierwszego małżeństwa.
Tego, o którym głośno było w Chicago?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

http://progressforpoland.org/jak-marek- ... ke-porwal/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: hurricane »

Trishelle pisze: Ponad to w końcu zostanie rzucony na tapetę temat powiększenia miasta co PRowo może sporo dodać. .
Nie sądzę, Ciepiela nie jest zdolny do dialogu z sąsiednimi gminami, co potwierdziła ostatnia kadencja i żenująca sprawa Kępy Bogumiłowickiej.

Będzie mur podobny jak napotkał Ferenc w Gminie Trzebownisko - im bardziej naciska, tym bardziej ludzie są tam przeciwni zmianom.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: PrzemczaN »

kari pisze:
Jan Kowalski pisze:Komisja Rodziny i Spraw Społecznych
1. Robert Wardzała - przewodniczący

Wardzała ma z rodziną chyba podobny układ jak Kądzielawski. Żonę kojarzę tylko z oświadczeń majątkowych. Najważniejsze że hajs się zgadza, bo przewodniczący komisji dostają zdaje się jakieś profity.
Nie słyszałem żeby on miał żonę albo dzieci.
To taki sam przykład jak Ciesielczyk i kultura.Tylko w teorii.
Po pierwsze: nie wiem jakie ma stosunki z żoną/partnerką, ale dzieci ma więc dywagacje słyszałem - nie słyszałem można zakończyć.

A po drugie: czy dajmy na to przewodniczącym komisji oświaty może być tylko i wyłącznie nauczyciel? Czy nawet gdyby nie miał własnej rodziny (chociaż w rodzinie się wychował) to już dyskwalifikuje go z tego stanowiska? W sporcie wiele jest przykładów, gdzie świetnymi trenerami są osoby, które albo nie były czynnymi sportowcami, albo prezentowali poziom zbliżony do amatorskiego. Strasznie nie lubię takiego szufladkowania ludzi. Mimo, że ciężko nazwać Roberta Wardzałę jakimś prężnym politykiem, to kasowanie go bo NIE WIADOMO czy ma swoją rodzinę to jakieś kuriozum jak dla mnie.
Ostatnio zmieniony 24-11-2018, 12:48 przez PrzemczaN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: defekator »

Pełna zgoda, pana Wardzałę można skasować jako dobrego kandydata z wielu innych powodów i wcale nie trzeba grzebać mu w tym celu w sprawach rodzinnych ;) Co zresztą jest moim zdaniem nieco niesmaczne.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


green123
Archont
Posty: 873
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: green123 »

Moje podsumowanie członków komisji. Marek Ciesielczyk jako przewodniczący komisji KULTURY i ochrony zabytków. Dali mu takie coś, by nie kwiczał po wyborach i żeby nic robił jak robił to do tej pory. Ale bardzo podoba mi się to, że Ciesielczyk jest przewodniczącym tej komisji. Człowiek, który (według artykułu i skanów z gazety niemieckiej) chciał zgwałcić żonę i porwał później córkę jest świetnym przedstawicielem KO jako szef kultury. Kultularnie też opluwał każdego kto mu nie pasował w gazetce oraz w internecie w komentarzach. Kolejnym moim zdaniem minusem jest Sebastian Stepek jako szef komisji ekonomicznej. Można mieć coś do Gancarza, choć ja go uważam tak jak Kwaśny za dobrego przewodniczącego tej komisji. Ma doświadczenie po części w ekonomi, więc nadawał się do tego bardzo dobrze. A teraz mamy stepka. Tak jak jego były wódź jest ekonomistą po stosunkach międzynarodowych.

P.S Dodatkowo tak z ciekawości sprawdziłem ilu radnych dodało Tak mi Dopomóż Bóg. Oczywiście wszyscy z Pisu i Krzysztof Janas i obaj panowie Wardzałowie i radny Żak. Reszty nie dosłyszałem choć możliwe, że ktoś jeszcze powiedział.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze:Pełna zgoda, pana Wardzałę można skasować jako dobrego kandydata z wielu innych powodów i wcale nie trzeba grzebać mu w tym celu w sprawach rodzinnych ;) Co zresztą jest moim zdaniem nieco niesmaczne.
Wardzałę jako złego kandydata można skasować z każdej innej komisji, ale w komisji rodziny wypada, aby był ktoś kto ma rodzinę, albo przynajmniej jej nie miał.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ