Rada Miejska 2018-2023

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kato »

Jak Prezydent rzucał procentami i liczbami, to odniosłem wrażenie, że słucham Gomułki. On też przytaczał kosmiczne ilości danych, ale w sklepach było pusto.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Bastekxyz »

Nadal tak jest. Chcąc otworzyć transmisję w drugiej karcie otrzymuję komunikat "Aktualnie brak jest transmisji na żywo na wybranym kanale." i oczywiście liczba widzów wisi na 220.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

Najnowsze wydanie miesięcznika "Tarnów.pl". Cykl "Radni mają głos. Przewodniczący Kwaśny porusza kwestie związane z koronawirusem i obecną sytuacją w kraju. Radna Mierzejewska opisuje, czym zajmowała się komisja zdrowia. I teraz absolutny hit. Radny Tadeusz Żak w swoim felietonie zaprasza mieszkańców Tarnowa na film gangsterski "Magnezja",w którym wziął udział :roll: Załączam zdjęcie:


Obrazek


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Bastekxyz »

Krakowski sąd wydał postanowienie o wstrzymaniu przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy w kwocie prawie 9 milionów złotych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako jeden z akcjonariuszy złożył pozew do Sądu Okręgowego w Krakowie o uchylenie uchwały i niewypłacenie dywidendy.
https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/723 ... y-z-mpec-u


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

Ryszard Pagacz został drugim wicewojewodą małopolskim. Wszystko na to wskazuje, że Ryszarda Pagacza w Radzie Miasta Tarnowa zastąpi Jolanta Żurowska, która była już radną poprzedniej kadencji- podaje Radio Kraków.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Goscinny »

Radni uchwalili, że 2021 w Tarnowie, będzie rokiem kobiet.
Cokolwiek to oznacza oprócz tego, że jest to dyskryminujące. Co ciekawe we wniosku piszą o "równouprawnieniu" :) jednocześnie wnioskując o coś zupełnie odwrotnego.
Na szczęście niczego to nie oznacza, poza uchwałą numer...
https://www.rdn.pl/kultura/rok-2021-zos ... wali-radni

Ale to jest mniej więcej poziom radnych.


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: green123 »

Powiedzcie mi jakim prawem przewodniczący komisji kultury w Tarnowie w radzie miejskiej pan Marek Ciesielczyk tworzy sobie książkę z publicznych pieniędzy o Janie Głuszaku Dagarama. To nie jest przekroczenie kompetencji? Bo de facto przewodniczący komisji kultury decyduję sobie sam o przekazaniu pieniędzy na współfinansowaniu książki stworzonej przez niego samego. Pewnie jeszcze będzie z niej zarabiał, a tarnowski podatnik musi na takiego nieroba tyrać.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: kari »

Jest jeszcze lepiej: "Do składu Rady Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego powołani zostali: Pani Grażyna Barwacz, Pan Mirosław Biedroń, Pani Agnieszka Danielewicz, Pan Piotr Górnikiewicz, Pan Zbigniew Kajpus, Pani Kinga Klepacka, Pan Jacek Kupiniak, Pan Tadeusz Szumlański, Pan Grzegorz Światłowski, Pan Kazimierz Żurowski"
Pozostawię to bez kometarza!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Goscinny »

I tak jest "lepiej", bo poprzednia rada to było 100% pisowców.
Nota bene - ta rada nie bierze kasy za żadne posiedzenia.


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Elefem »

http://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/3 ... publicznej

Nie wiem gdzie to pasuje ale niech będzie, że tu. Jeszcze kilka lat temu Jakub Kwaśny wydawał się bardzo ciekawym tarnowskim projektem politycznym, facet z pomysłem na siebie i swoją karierę, poparcie rosło. Takie młode gwiazdki z innych obozów jak Robert Wardzała czy Anna Pieczarka mogły mu tylko teczkę nosić. Minęło te kilka lat i stagnacja. Komisja ds Nazewnictwa? Rondo Praw Kobiet?. Szkoda potencjału.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: defekator »

A niech nazywają. Ale podobnie jak w przypadku lansowanego ronda imienia Kaczyńskiego niech to będzie jakaś nowa inwestycja a nie zmiana istniejących. I jak się zdaje tak właśnie ma być. Propozycje pań do uhonorowania sensowne - lepsze to niż nadawanie nazw po politykach i polityczkach. Rondo Praw Kobiet to propozycja w obecnej sytuacji nieco polityczna, ale nie mam nic przeciwko. Jakaś odmiana po tym jak na każdym rogu wali oczy antyaborcyjny bilboard (ciekawe ilu dzieciom można by faktycznie realnie pomóc za kasę wydaną na tą kampanię w skali kraju)

Natomiast marazm charakterystyczny dla tej i poprzednich rad udzielił się najwyraźniej też panu Kwaśnemu - bo takie pomysły to typowa zapchajdziura, gdy trzeba coś robić a nie ma się pomysłu co właściwie robić. Ja tu panom radnym podpowiem, miast Komisji ds Nazwenictwa proponuję powołać Komisję ds. Znajdywania Inwestorów.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


farciarzgilmore
Archont
Posty: 731
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: farciarzgilmore »

To co Ci pseudo radni robią to jest dramat. Miasto upada, pieniędzy brakuje na wszystko a oni zajmują się nowymi nazwami rond. Kwaśny już od dawna robi wszystko by odwrócić uwagę od Ciepieli i jego nieudolności. Byle tylko się utrzymać na stołku i jak najdłużej istnieć w mediach społecznościowych bo to akurat bardzo lubi.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: gumini_0317 »

Ogólnie uważam pomysł feminizacji nazw ulic za słuszny, ale niech to będą osoby związane z Tarnowem. W przypadku Kory i Marii Kaczyńskiej nie widzę żadnego związku. Wolałbym, aby powstały ulice np. Heleny Pancerz czy Emilii Piękosz-Hynek, które zostały wyróżnione tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” (a pomimo mieszkania poza miastem, były z nim mocno związane). Bez większego żalu pozbyłbym się kilku wierszokletów poetów z nazw ulic. Czas nieco odświeżyć ekipę!

Myślę, że lepiej, gdyby została zorganizowana akcja wysyłania kandydatur przez mieszkańców. Nie wszystkich bohaterów znają radni. Wolałbym ulicę jakiejś „dr Anny Nowak”, która przez lata sumiennie leczyła ludzi w Tarnowie niż Jana Kiepury, którego słucha pewnie garstka melomanów.
Kilka lat temu promowali go studenci, którzy zauważyli, że tylko 4 procent ulic w Tarnowie nosi nazwy na cześć kobiet.
Ciekawi mnie rozkład tych procentów na poszczególne frakcje: nazwy kobiet, nazwy mężczyzn, nazwy grup ludzi (Sióstr Służebniczek, Obrońców Lwowa, Obrońców Poczty Gdańskiej), nazwy neutralne (ul. Szeroka, ul. Krakowska, ul. Nowy Świat).

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: Goscinny »

"Marii Kaczyńskiej"? Serio? A gdzie ulica Jolanty Kwaśniewskiej - sytuacja identyczna (poza tym, że żyje). Dajcie spokój - wstyd mieszkać przy takiej ulicy.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Rada Miejska 2018-2023

Post autor: gumini_0317 »

Goscinny pisze:
10-03-2021, 18:39
"Marii Kaczyńskiej"? Serio? A gdzie ulica Jolanty Kwaśniewskiej - sytuacja identyczna (poza tym, że żyje). Dajcie spokój - wstyd mieszkać przy takiej ulicy.
Myślę, że RM chciała dać „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”. Dlatego też nie rozumiem czemu akurat Kora a nie Maryla Rodowicz (poza tym, że Maryla żyje) :D

ODPOWIEDZ