Edunet - internetowy bubel?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Edunet - internetowy bubel?

Post autor: Marcin Zaród »

Miasto wydało tysiące złotych na tzw. Edunet...
Pisałem już kiedyś o niedociągnięciach tej platformy... Generalnie dubluje ona informacje z głównej strony miasta, do momentu moich interwencji programiści nie pomyśleli nawet o poprawnym sortowaniu alfabetycznym wyszukiwanych szkół.

Mały przykład z ostatniej chwili. Jutro zaczynają się targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych organizowane na terenie OHP przez miasto. Teoretycznie mają w nich uczestniczyć uczniowie gimnazjów... Trick polega na tym, że próżno teraz szukać w aktualnościach Edunetu wzmianki o planowanej imprezie.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

http://edunet.tarnow.pl/pl/aktual/inf/n ... cyjne_2010

... ; )

W aktualnościach dla Ucznia także jest o tym informacja.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Cóż, ja wszedłem jak potencjalny uczeń na Edunet, wybrałem zakładkę "Aktualności dla ucznia" i (przynajmniej na pierwszej stronie) tej informacji nie znalazłem. Faktycznie dalej gdzieś idzie się do tego dogrzebać... Chyba się czepiam... ;)


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

Miałem przyjemność uczestniczyć kiedyś w konferencji dotyczącej projektu EduNet, której celem była promocja platformy jeszcze przed jej premierą. Spotkanie było przygotowane nieprofesjonalnie, w stylu meetingu biznesowego, przy jednoczesnym zaproszeniu m.in. uczniów tarnowskich szkół. Pamiętam, że miałem wrażenie "komu to potrzebne ? przecież już to wszystko istnieje". Niestety - miałem rację, EduNet okazał się totalną porażką i nie służy właściwie niczemu.
GG 13838449


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Dobrze że nie wypalił szalony pomysł, żeby wszystkie szkolne strony tarnowskich szkół były robione w ramach tego projektu - ujednolicone jak w Chinach itd... to co jest teraz w ramach EduNetu jest jedynie żałosnym powtórzeniem informacji ze strony www.tarnow.pl

przy okazji - zauważył ktoś, że jeśli chodzi o licea, to od 2 lat panuje blokada informacyjna dotycząca wyników matur? W mieście nikt nie jest zainteresowany porównywaniem tych szkół... Z gimnazjami się udało, a z liceami - kicha...


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

Druid pisze: przy okazji - zauważył ktoś, że jeśli chodzi o licea, to od 2 lat panuje blokada informacyjna dotycząca wyników matur? W mieście nikt nie jest zainteresowany porównywaniem tych szkół... Z gimnazjami się udało, a z liceami - kicha...
Nie do końca rozumiem o jakiej blokadzie mówisz

Matura 2009 wyniki

źródło : EduNet
GG 13838449


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Wowe, dzięki, ja grzebałem tam i nie wygrzebałem.
Zwracam honor.

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

to chyba i tak dyskredytuje system.. :p
pamiętam że musiałem się tam logować jak szedłem do gimnazjum, ale w sumie i tak musiałęm zanieść podanie z wszystkimi danymi itd., no to tak trochę bez sensu


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Wowe, dzięki, ja grzebałem tam i nie wygrzebałem. Zwracam honor.
Nie jeszcze czego zwracać. Podany powyżej link to nie wyniki matury - wyniki matury to średnia ilość punktów zdobyta z danego przedmiotu.
Link podany wyżej prowadzi za to do statystyk zdawalności, czyli wprost mówi o tym, ile w danej szkole znalazło się osłów lub osób, które przeceniły swoje umiejętności i wybrały przedmioty na poziomie rozszerzonym, których nie zdołały zdać.

Wyniki matury to coś, co można zobaczyć tutaj: http://edunet.tarnow.pl/res/edunet_port ... 2007_2.ppt
Podają one wyniki egzaminów z lat 2005,2006,2007 z tylko dwóch przedmiotów: j. polskiego i j. angielskiego.

Tak jak powiedział Druid, jeszcze dwa lata temu na stronie były dostępne pełne wyniki z lat 2005, 2006, 2007. Zawierały one porównania wszystkich szkół, według wszystkich przedmiotów. Niestety, zostały one usunięte i zastąpione powyższą, okrojoną prezentacją.

Wyniki z matur przeprowadzonych w latach 2008 i 2009 nie pojawiły się w ogóle. Pytania o udostępnienie wyników pojawiły się w Portalu Konsultacji Społecznych: http://qualeg.umt.tarnow.pl/joomlaPE/in ... 3&catid=11

Urząd zasłaniał się raz niemożnością przerobienia wyników szkół tarnowskich z postaci PDF, później podał link do statystyk województwa, które przecież nic nie mówią o poziomie poszczególnych szkół. Zresztą warto zobaczyć te tłumaczenia.

GW nie miała jednak problemów z analizą wyników matury 2008 i to o wiele większej ilości szkół. Na ich podstawie został stworzony ranking, uwzględniający średnią ocen przedmiotów maturalnych w danej szkole ( http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35803, ... _2009.html - szósta kolumna tabeli). Na podstawie powyższej tabeli można więc wnioskować o wynikach matury 2008 w tarnowskich liceach.

Odnośnie wyników ostatniej matury, przeprowadzonej w 2009 r. nie jest mi znane żadne źródło, które pozwalałoby na określenie wyników w tarnowskich szkołach.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Pewnie trzeba będzie czekać znowu na Gazetę Wyborczą i ich ranking. Najwyraźniej oni nie mają problemu z zamianą danych z PDFa na Excela ;) Nawet jeśli do obrobienia mają 300 szkół na nie 30...


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

Racja panowie, mój błąd z tymi wynikami ;-].
GG 13838449


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ma ktoś pomysł na to, dlaczego na stronie https://nabor.progman.pl/tarnow/ nie ma linka do naboru do szkół ponadgimnazjalnych? (a takowy właśnie trwa)...

Czyżbyśmy jednak nie chcieli przyciągnąć do naszych szkół uczniów spoza Tarnowa? Szukam tego linku na stronie Tarnowa i Edunecie od 20 minut i nie znalazłem...

Jakubie, jesteś w komisji oświaty, możesz o to zapytać? Potem będzie, że ludzie wolą zostawać w szkołach ponadgimnazjalnych tworzonych w Skrzyszowie, Grybowie itd, a do Tarnowa nie chcą przychodzić, więc trzeba nauczycieli zwalniać... Tymczasem e-nabór to najlepsze narzędzie do przyciągnięcia okolicznej młodzieży...


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Marcin: http://nabor.edunet.tarnow.pl/

Dodatkowo, poprosiłem dzisiaj o większe rozpropagowanie naboru do szkół ponadgimnazjalnych np. poprzez miejską stronę internetową :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Wreszcie jest link do naboru do ponadgimn. na miejskiej stronie.

Szkoda, że stało się to, gdy nabór jest na półmetku, ale lepiej późno niż wcale...

Masz, Kubo, plusik u nauczycieli pracujących w liceach, bo gdyby ten błąd nie został szybko naprawiony, kto wie, ilu oddziałów by nie utworzono ze względu na "małe zainteresowanie tarnowskimi szkołami wśród dzieci spoza Tarnowa" ;)

PS. Dla odmiany przez Portal EduNet już na przykład na tę stronę nie wejdziemy. Po wybraniu zakładek "Nabór do szkół" -> "Nabór do szkół ponadgimnazjalnych" zobaczymy newsy o szkoleniu dla gimnazjów i decyzji kuratora, a najważniejszej rzeczy, czyli linku do samego naboru, próżno szukać... To ja się pytam, od czego ten Edunet jest, jeśli nie od takich podstawowych, zdawałoby się, rzeczy?

ODPOWIEDZ