Ustawa krajobrazowa

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Ustawa krajobrazowa

Post autor: defekator »

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Urzad ... publicznie" onclick="window.open(this.href);return false;

Projekt uchwały krajobrazowej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Goscinny »

Ból dupy właścicieli płotów w mieście za 3...2...1... :)

ps: wydzieliłem wątek, bo może się rozwinąć :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: defekator »

Ten ból dupy właścicieli płotów nie będzie zbyt intensywny, bo ustawa dopuszcza reklamy na ogrodzeniach w postaci "tablicy poziomej" w strefie D, E oraz F. Czyli na jakiś 95% powierzchni miasta. Szkoda.

Ogólnie odnoszę wrażenie, że w strefie F niewiele się zmieni. Choć przyznaję, że projekt przejrzałem na szybko bez wnikliwej analizy.



Edit: Teraz doczytałem, że to zezwolenie na reklamy na ogrodzeniach dotyczy tylko miejsc gdzie prowadzi się działalność. Może nie będzie tak źle.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: Goscinny »

Ja sobie poczytam w wolnym czasie, ale widzę tam np. brak ustaleń dotyczących reklam na szybach - są tylko szyldy, witryny i takie tam. A jak ktoś zaklei 100% szyby reklamami, to już będzie ok.
Może nawet zgłoszę uwagi skoro są konsultacje i można wysłać maila :)

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: gnite »

Fajnie by było, ale niestety rząd ma inne plany: https://dziennikpolski24.pl/ustawa-kraj ... 1-14181293" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: Goscinny »

Odświeżę temat, bo o ile pamiętam, to miało to działać gdzieś od września. Czy coś się zmieniło w datach przez covid, czy po prostu jest to martwy przepis?


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: faleQ »

Wydaje mi się że coś o tym na TVP Kraków kiedyś wspominali o Krakowie i nowych regulacjach, więc obstawiam lenistwo naszego magistratu

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: Goscinny »

No właśnie czytałem, że na którejś radzie zmieniono datę na koniec 2021 o ile dobrze pamiętam. Zobaczymy za rok :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: Goscinny »

Odkopię temat ponownie, bo okazuje się, że jak tylko była możliwość, to znowu przesunięto datę na koniec... 2023 roku.
Komu zależy, żeby w Tarnowie takiej ustawy jednak nie było?
W Krakowie się dało, u nas dziwnym trafem - nie da się.
Ciekaw jestem kiedy znowu przesuną datę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: defekator »

A tymczasem Kraków po wejściu w życie tej ustawy zmienił się nie do poznania. Oczywiście na plus. Przyznam się, że będąc w niektórych rejonach naszego miasta nie mogłem się doczekać aż ona wejdzie w życie. Jaki jest powód zmiany terminu tej ustawy? Bo to faktycznie wygląda na sabotaż.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: Goscinny »

"Bo tak". Ponoć covid, ale to bym zrozumiał przy pierwszej zmianie daty. Zmiana na koniec 2023 jest dla mnie całkowicie z czapy.
Teraz pewnie powiedzą, że wojna, że drożyzna i przesuną na 2030 - a syf dalej będzie jaki był.
Ale to może dlatego, że jesteśmy w najlepszym okresie rozwoju :)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: rzuf »

Cholera jasna. Ostatnio oprowadzałem amerykańskiego fotografa po Tarnowie i zwracał uwagę na ten reklamowy syf. Dziwił się jak takie ładne miasto, ktoś kiedyś pozwolił tak oszpecić kiczowatymi i tandetnymi pseudo reklamami, które zupełnie nie spełniają swojej funkcji, bo ludzie ich nawet już nie zauważają w tym chaosie. Myślę, że można się dowiedzieć kto odpowiada za przedłużanie tej sytuacji i z jakiego powodu odłożono ją znów w czasie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: LordRuthwen »

Ja mam pytanie do znawców tematu. Załóżmy, że kupiłem lokal w centrum miasta ale w 2 lub 3 linii zabudowy od głównej ulicy, czyli ruchu klientów. W jaki sposób mogę dotrzeć do nich żeby im powiedzieć że "hej, tu jestem"? Zgodnie z ustawą: nie mogę.

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: rzuf »

Przez Internet?! Poza tym chyba można uzgodnić afisz z plastykiem miejskim...

Awatar użytkownika

Autor tematu
defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Ustawa krajobrazowa

Post autor: defekator »

Ciekawe jak z takimi "problemami" radzą sobie w państwach w których już dawno rozwiązano kwestię zasrywania przestrzeni publicznej krzykliwymi reklamowymi szkaradztwami.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ