Starówka umiera czy nie? Jak ją ożywić

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Starówka umiera czy nie? Jak ją ożywić

Post autor: defekator »

https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-ko ... c1-9049303
"Obchody Roku Jana Szczepanika w Tarnowie miało zwieńczyć odsłonięcie pomnika słynnego wynalazcy przed wejściem do Domu Technika na tarnowskim Rynku. Nie zgadza się na to konserwator zabytków, który uznał że pomnik polskiego Edisona będzie zakłócać wygląd pierzei Rynku. Inicjatorzy odwołują się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego."
Pomnik Szczepanika na Rynku - źle, bo zakłóca wygląd pierzei. Pomnik Kaczyńskiego przed dworcem - dobrze bo, niczego nie zakłóca.

Konserwator zabytków nie wyraził bowiem zgody, tłumacząc to m.in. brakiem powiązania osoby Szczepanika z budynkami, przy których pomnik miałby stać.
:D :D :D

Niech mi ktoś przypomni jakie są powiązania prezydenta Kaczyńskiego z budynkiem tarnowskiego dworca?


Fajny ten konserwator. Taki obiektywny. Być może powinni poprosić o sfinansowanie pomnika Szczepanika Srebrną S.A. Zgoda od razu by była ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Starówka umiera czy nie? Jak ją ożywić

Post autor: Goscinny »

Niech mi ktoś przypomni jakie są powiązania prezydenta Kaczyńskiego z budynkiem tarnowskiego dworca?
Miał pociąg do władzy.

Na miejscu władz miasta olałbym jego gadanie i najwyżej szedł do sądu właśnie z jego i twoimi argumentami :)


japoneczka01
Proedroj
Posty: 487
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Starówka umiera czy nie? Jak ją ożywić

Post autor: japoneczka01 »

Z ulicy Lwowskiej 18 zniknął sklep Taurusa. Nie ma informacji czy to likwidacja czy przenosiny pod inny adres. Może ktoś wie coś o tym. W pobliżu został też zlikwidowany sklep Drob-Tar przy ul. Waryńskiego. A przy ul. Lwowskiej sklep piekarni Strusinianka skrócił godziny sprzedaży do 16:30.Trudno to pojąć zwłaszcza, że znajduje się przy przystanku autobusowym, gdzie jest spory ruch oczekujących, wygłodniałych pasażerów.
Smutne to, bo ja z uporem zakupy robię w małych osiedlowych sklepach.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Starówka umiera czy nie? Jak ją ożywić

Post autor: Cubaza »

Z tego co mi wiadomo to sklep Taurusa na Lwowskiej zamknięty na stałe. Co do reszty to się nie wypowiem.


daniels90
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Starówka umiera czy nie? Jak ją ożywić

Post autor: daniels90 »

U Mlynarza na Krakowskiej też się zamknęło, podobnie jak to na Kołłątaja.
Zauważyłem, że dwie kamienice są odnawiane- na Wałowej i na Katedralnej. Bardzo mnie to cieszy.W intrenecie można znaleźć kilka ofert sprzedaży kamienic w ścisłym centrum. Widziałem chyba z 5 takich ogłoszeń. Jakiś dziwny wysp.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Starówka umiera czy nie? Jak ją ożywić

Post autor: LordRuthwen »

Nie wysyp tylko kalkulacje - do tej pory utrzymywanie kamienic bez zbytniego inwestowania się opłacało, ale już niedługo wchodzą w życie unijne regulacje dotyczące klas energetycznych budynków i nagle się okazuje, że trzeba w taką kamieniczkę wpompować kilkaset tys zł + użerać się z konserwą.


daniels90
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Starówka umiera czy nie? Jak ją ożywić

Post autor: daniels90 »

Teraz pytanie- czy będą chętni na zakup?
Zauważyłem też, że ostatnio pojawiło się w Tarnowie sporo turystów z Portugalii. Dziś na Wałowej spotkałem ok. 10 osobową grupę. Widziałem też Niemców i wycieczkę Chińczyków.
Jakub Kwaśny dodał post i również wspomina w nim o spotkanych turystach. Może to efekt artykułu w National Geographic?

ODPOWIEDZ