Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Wiadomości "z miasta".

Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Postprzez kwaciu » 02-09-2019, 22:53

Witam, Czy ktoś śledzący obrady naszych radnych, może potwierdzić plany obłożenia dodatkowymi opłatami wejścia na basen przy Piłsudskiego przez klientów prywatnych szkół pływackich. Dotychczas było tak, że płaciłem takiej szkole X, opłatę w wysokości Y za semestr i to wszystko. W ramach opłaty Y, szkoła X rozliczała sie z basenem za korzstanie i wejścia dzieci. Teraz otrzymałem informację, że oprócz opłaty Y, która wzrosła (inflacja) dodatkowo uczniowie tych prywanych szkół mają jeszcze płacić każdorazowo za wejście na lekcję. Informacja ze szkoły X, przkazana w trakcie zapisywania dziecka na kolejny semestr lekcji pływania. Ktoś coś wie, jest jakiś projekt uchwały o takich zmianach ??
Avatar użytkownika
kwaciu
Prytan
 
Posty: 145
Dołączył(a): 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Re: Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Postprzez LordRuthwen » 03-09-2019, 07:47

A do tej pory nie płacili? Pewnie do tej porty było to rozliczane w ramach szkoła <--> basen, być może zmienił się regulamin albo coś i teraz tak po prostu nie mogą robić, więc wejście musisz opłacić sobie sam.
Wysłane z mojej budki telefonicznej ;)
Avatar użytkownika
LordRuthwen
Rhetor
 
Posty: 5450
Dołączył(a): 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Postprzez Jakub Kwaśny » 03-09-2019, 07:59

kwaciu napisał(a):Witam, Czy ktoś śledzący obrady naszych radnych, może potwierdzić plany obłożenia dodatkowymi opłatami wejścia na basen przy Piłsudskiego przez klientów prywatnych szkół pływackich. Dotychczas było tak, że płaciłem takiej szkole X, opłatę w wysokości Y za semestr i to wszystko. W ramach opłaty Y, szkoła X rozliczała sie z basenem za korzstanie i wejścia dzieci. Teraz otrzymałem informację, że oprócz opłaty Y, która wzrosła (inflacja) dodatkowo uczniowie tych prywanych szkół mają jeszcze płacić każdorazowo za wejście na lekcję. Informacja ze szkoły X, przkazana w trakcie zapisywania dziecka na kolejny semestr lekcji pływania. Ktoś coś wie, jest jakiś projekt uchwały o takich zmianach ??


Ja się staram je śledzić na bieżąco i z moich ustaleń wynika:

1. Zmiana takowa nie wynika z uchwały Rady tylko została wprowadzona Zarządzeniem Prezydenta.
2. Trwają rozmowy/negocjacje z Prezydentem na temat zmiany tego Zarządzenia.
3. Opłaty nie dotyczą szkół, tj. zajęć w ramach lekcji wf.
4. Do tej pory nie było opłat za wejście na basen - tylko firma płaciła kilkadziesiąt złotych za wynajem niecki.
5. Właściciele prywatnych szkółek zdają sobie sprawę, że taki stan rzeczy (mocno preferencyjny) nie mógł trwać wiecznie, ale teraz starają się o jakiś kompromis, np. aby cena za wejście nie wynosiła 9 zł, a np. 4,50.
http://www.kubakwasny.pl
17550 ml A Rh +, a TY?
Jakub Kwaśny
Rhetor
 
Posty: 3033
Dołączył(a): 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska

Re: Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Postprzez figa » 03-09-2019, 11:14

Tutaj jest rozporządzenie https://bip.malopolska.pl/umtarnow,a,16 ... a9Ld5WG4wc
Niestety, takie podniesienie opłat spowoduje, że większość osób przestanie korzystać z zajęć. Ostatnio podsłuchałam, jak instruktorzy twierdzili, że będą się wynosić z basenów, bo podwyżki są nie do przyjęcia.
Do tej pory korzystałam z zajęć zorganizowanych - teraz za jednorazowy wstęp będę musiała zapłacić blisko 40 zł :/ A to oznacza, że przestanę korzystać z basenu,bo najzwyczajniej w świecie, przy takiej cenie, mnie nie stać.

Na Fb czytam, że nowa opłata za bieżnię lekkoatletyczną to wzrost z 40 zł na 104!

Tutaj pani, która wynajmuje salę taneczną, twierdzi, że zamiast 2000 za wynajem, będzie płaciła 4000 zł! I, że szuka nowego miejsca. https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/399 ... Kg75Z870qs

Myślę, że najgorsze jest to, że instruktorzy, którzy wynajmują basen, bieżnie, sale zostali postawieni przed faktem dokonanym na kilkanaście dni przed rozpoczęciem zajęć. A przecież mają podpisane umowy, projekty. I teraz na gwałt muszą szukać nowych miejsc, bo podwyżki ich po prostu zabiją.
Avatar użytkownika
figa
Archont
 
Posty: 683
Dołączył(a): 19-07-2011, 21:55

Re: Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Postprzez Leon » 11-10-2019, 12:55

Potwierdzam dodatkowe opłaty bo korzystam.
Avatar użytkownika
Leon
Archont
 
Posty: 576
Dołączył(a): 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów


Powrót do Po prostu Tarnów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość