Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: Goscinny »

Skoro krakowska firma płaci za reklamę, to jej koszty rosną, a nadal jest tańsza niż tarnowska.
Różnice w zakupach części nie powinny być aż tak duże, żeby rekompensowały wyższe koszty funkcjonowania firmy w Krakowie.
Z jednej strony kupią taniej części, ale z drugiej strony koszty prowadzenia działalności w Krakowie "na chłopski rozum" są wyższe niż u nas.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: irekjj »

Żeby urosnąć to musisz zacząć chociaż z podobnego pułapu co konkurencja. Krakowskie firmy od x lat zajmowały się PV bo były duże i mogły na ten rynek wejść, stać ich było zainwestować w nowości. Tarnowskie firmy PV tak na prawdę od 3-4 lat istnieją w tym segmencie. To jaki mają start? Mniej więcej taki jak osiedlowy sklepik do Biedronki.....
Dla przykładu swoje panele w Tarnowie produkuje Bruk-Bet, myślisz że dlatego, że tylko oni mają odpowiednio wykształconą kadrę, czy może dlatego że mogą zainwestować w ten rynek miliony bez obawy o porażkę?
Zamiast dojeżdżać do Krakowa do pracy, załóż firmę, pościągaj co lepszych kolegów z branży do niej, przecież znasz się na tym i spróbuj zrobić poważną konkurencję dla byłych pracodawców. Przecież jak będziesz się chciał rozwinąć, to nic Ci nie przeszkodzi, prawda? ;) A segment informatyczny nie wymaga zakupu maszyn i urządzeń na taką skalę jak do prowadzenia działalności choćby w branży elektrycznej.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: LordRuthwen »

Nie znasz się, to się nie wypowiadaj, bo nie masz pojęcia czego wymaga konkretna specjalizacja w branży IT do działania :) A mógłbyś się zdziwić co do kosztów.
Nie mów, że 3-4 lata, PVTech w Ostrowie istnieje co najmniej 10, co najmniej, bo 10 lat temu miałem z nimi styczność a ile tam już są - nie mam pojęcia. PVGE też działa już co najmniej 6 lat, bo znajomy o którym wspomniałem wcześniej, wtedy u nich pracował.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: ad2222 »

@Lord: jak chcesz, mogę Ci polecić firmę z Tarnowa, jestem z niej bardzo zadowolony, i 2 moich znajomych też. Nawet jeden mieszka pod Krakowem, i nie było problemu z montażem "na odległość".
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: LordRuthwen »

Dzięki, już podpisałem umowę, niestety ze względów technicznych (muszę pomalować dach) instalacja dopiero w maju, bo dekarz wcześniej nie da rady.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: Mistyczny »

Hymon działa od 2011 roku i jest obecnie drugą lub trzecią największą w Polsce firmą w branży fotowoltaiki. Jak się działa na większą skalę to lokalizacja nie jest aż tak istotna. W tej chwili jest jednak taki ruch w branży że wszyscy zarobią.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: ClNEK »

Działam w branży budowlanej ale w innym temacie jak opisany i z uzyskiwanych informacji tez jestem droższy od np krakowskiej firmy robiącej dokładnie to samo. Wydaje mi się, że mają na to wpływ m.in. wysokie koszty ponoszone przez tamtejsze firmy oraz większa konkurencja. Na kupie mają kilka konkurencyjnych biur, czynszu samego 10 tys zł. Chcąc wyjść na swoje i zapewnić ciągłość zajęcia dla sporej ilości pracowników zaczynają sprzedawać towar na nieopłacalnym dla mnie poziomie (mniej pracowników, mniejszy obrót). Ja wykonując swoją usługę na najwyższym poziomie liczę za nią odpowiednio więcej i wykonuję ją także w Krakowie pomimo, iż jestem droższy min 10%.
Wybierając tanią usługę z Krakowa, mam obawy jak będą wyglądać w przyszłości serwisy Twojej instalacji itp. Czy się różnica w cenie szybko nie wyrówna.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: LordRuthwen »

Jak będą wyglądać przekonam się pewnie za kilka lat. Niemniej panele wybrałem Sharp - więc nie jest to firma krzak, która ma zniknąć z rynku za rok :)
Z inwerterem się jeszcze waham.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Instalacja fotowoltaiczna - gdzie co i jak...

Post autor: irekjj »

Że Sharp to ok ale ile Wp mają te panele a przede wszystkim jak na tle innych modeli nawet tego samego producenta wygląda współczynnik cena/kW. Nie wiem też kiedy będziesz realizował inwestycję ale jakość paneli w obecnych czasach rośnie w tempie geometrycznym. Sprawdź to sobie żebyś na wstępie nie dopłacił kilkaset zł....

ODPOWIEDZ