Baniowy Tarnów

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Baniowy Tarnów

Post autor: kari »

Kilka dni temu Facebook miał awarię i można było sprawdzić kto prowadzi dany fanpage. Okazało się, że jednym z administratorów "Baniowego Tarnowa" jest Seweryn Partyński, który kandydował na prezydenta z ramienia Kukiz'15. Uzyskał 4,53 proc. głosów. Na co dzień pracuje jako specjalista od zdrowia publicznego i marketingu w Grupie CenterMed oraz redaktor w Kurierze Tarnowskim.

Oprócz niego stroną zarządza jednej z tarnowskich przedsiębiorców. Często dodają memy, z którymi się zgadzam, ale nie podoba mi się, że są to tylko żarty z jednej opcji politycznej. Co więcej, komentarze na temat radnych z PiS-u są usuwane. Tak samo jak link do artykułu o Pieczarce i oświadczeniu majątkowych.
Zarówno Wardzała, jak i Ciepiela dodają aluzyjne posty do tej wpadki.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: MST wónraT »

Satyrycy.


Obrazek


http://tarnow.net.pl/articles/s/i/27152 ... -Ciepieli-" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 13-01-2020, 17:48 przez MST wónraT, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: kari »

A kim są te osoby ze zdjęcia? Kojarzę tylko Partyńskiego.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: defekator »

Nie tylko tendencyjne, ale strasznie też słabe, ten "Baniowy Tarnów". Chyba tylko niechęć do Ciepieli powoduje, ze mają tyle lajków. Taka lokalna wersja "soku z buraka" czy "żelaznej logiki" tylko, że jeszcze słabsza niż one. A awaria facebooka iście genialna :D Ciekawe ile jeszcze szamba z tej awarii wypłynie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: GregTrN »

Ludzią są bardzo głupi i naiwni. Nie zdają sobie sprawy że to działa na niekorzyść naszego miasta. Typowe. Zamiast robić coś pożytecznego to jeszcze sra*** do własnego gniazda.


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: kato »

GregTrN pisze:Zamiast robić coś pożytecznego to jeszcze sra*** do własnego gniazda.
Przynajmniej jest szansa, że się to gniazdo potem oczyści.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11068
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: Goscinny »

GregTrN pisze:Ludzią są bardzo głupi i naiwni. Nie zdają sobie sprawy że to działa na niekorzyść naszego miasta. Typowe. Zamiast robić coś pożytecznego to jeszcze sra*** do własnego gniazda.
Lepiej, żeby profil wyglądał jak u Ciepieli? Sami klakierzy i zachwyt nad wszystkim o czym napisze?
Tutaj mamy drugą stronę, która krytykuje działania władzy - bardzo często słusznie. Czasami się czepia, ale zazwyczaj są to realne problemy jakie mamy w mieście.

Niech ludzie widzą, że nie jest tak pięknie jak to pokazują na tarnow.pl

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: defekator »

Zgodzić się można z tym, że nie jest to hejt tylko satyra. Bardzo niskich lotów, ale jednak satyra. I wszystko byłoby może ok bo i na takie strony jest miejsce gdyby nie dwie rzeczy:

1) Skupienie się na krytykowaniu wyłącznie jednej opcji politycznej z niemal całkowitym parasolem ochronny wobec opcji drugiej
2) Brak w tym wszystkim pewnej finezji, przez co często ciężko odróżnić słuszną krytykę lokalnych działaczy z bezmyślnym atakowaniem miasta jako takiego.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: Jan Kowalski »

Ja tam lubię Baniowy. Zasięg niemal 10 tysięcy daje szansę na to, że wiele spraw wyjdzie na światło dzienne, choćby kwestia Wardzały i jego stanowiska bez konkursu, o czym strona miejska nie powie, a tarnowskie media - dej pan spokój.
Są tendencyjni i jednostronni, ale nikt nie mówi, że muszą być obiektywni.
Dziwne, że tym wszystkim oburzonym (nomen omen) nie przeszkadzała seria gazetek Ciepielczyka przed wyborami.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: defekator »

Przecież przeszkadzała.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: Jan Kowalski »

Nie przypominam sobie takiego poruszenia, mimo iż tamte gazetki miały charakter polityczny, gdyż był okres wyborczy, a także były na pograniczu hejtu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: defekator »

No bo nie były wydawane anonimowo i krytyka rozciągała się w czasie bo nie było afery z ujawnieniem autorów. Poza tym odnośnie formy to jednak ich poziom był nieco wyższy niż baniowego.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: Jan Kowalski »

Błagam. Mam zachowanych kilka egzemplarzy. To rynsztok. A co do anonimowości - takie prawo daje FB. Mimo iż sam pisałbym pod nazwiskiem, to nie widzę potrzeby takiego przymusu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: defekator »

Ale przecież baniowy to też rynsztok, mimo że czasem rację mają. I ja nie odbieram autorom prawa do anonimowości i nie widzę w niej nic złego a jedynie tłumaczę skąd to poruszenie. Gdyby autor gazetek Ciesielczyka się ukrywał i nagle wyszło że to on to też miałbyś takie poruszenie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Baniowy Tarnów

Post autor: Jan Kowalski »

Nie wskazuję na jakieś nadzwyczaj inteligenckie i merytoryczne posty na tym profilu. Trochę przesadzają, trochę mają rację - wot satyryczny, lekki portal stronniczy. Tyle, że nagle dowiaduję się, ze jest on hejterski, a Wardzała nazywa ich farmą trolli. To jest tak na prawdę o wiele śmieszniejsze, że w Tarnowie wszelką krytykę nazywa się hejtem. Groteskowe jest to zwałszcza wobec mnogości "sukcesów" Ciepieli i jego protegowanego.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ