Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

No to sami pogubili się najwyraźniej w tych swoich rozporządzeniach. Albo ktoś miał interes aby się pogublil.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Beny »

A ja teraz licze na władze samorządowe ze nie otworzą naszych miejskich przedszkoli i żłobków przecież to jest chory pomysł,widac rzadowi tylko chodzi o kase a nie bezpieczeństwo bo na zasiłkach moga najwiecej zarobic wlasnie przy tych najmłodszych. A logicznie i bezpieczniej bylo by zaczynac o tych wiekszych dzieci czy tez studentów ktorzy moga sie zabezpieczyć maseczkami i wprowadzic sobie odpowiedni dystans a dziecko??? dziecko nie dosc ze sie zarazi to jeszcze przyniesie wirusa do domu zarażając rodziców a moze tez dziadków, w przypadku dzieci to najmniej chroniona grupa ludzi a oni od niej zaczynaja odmrazanie ehhhh, premier pisze o rezimie sanitarnym w przedszkolach i złobkach ja sie pytam że co?????? prosze próbować umyć rocznemu dziecku ręce czy dezynfekować powiedziec zeby sie nie dotykal po twarzy czy zeby nie wsadzal palców do buzi, a moze sie panu premierowi uda ubrac takiemu roczniakowi maseczke?? powodzenia ehhh

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

TomekMKM pisze:
29-04-2020, 12:13
Ale nawet jeżeli jest prawnie dozwolona, to moim zdaniem jest jednak wątpliwa moralnie...
Podejrzewanie górali o moralność jest bardzo ryzykowne. To nacja wyjątkowo pazerna, traktująca pieniądz jako najwyższą religię.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

"(...)§ 8. 1. Do odwołania ustanawia się czasowe ograniczenie:
1) prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty, działalności:(..)(..)k)związanej z prowadzeniem usług hotelarskich w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 238 oraz z 2020 r. poz. 374 i 568);(..)"
Zerknąłem jeszcze do ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych

usługi hotelarskiekrótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z tym związanych;
Wniosek. Nie wolno wynajmować niczego, a obiekt leci w kulki...

My bardzo chcieliśmy pojechać i dalej chcemy, ale rzecz jasna nie w bieżącej sytuacji, która zmieniła wszystko o 180 stopni... Niechęć do wyjazdu nie jest naszym kaprysem, tylko podyktowana rzeczowymi, jasnymi argumentami i obawami, przytoczonymi powyżej.
Dlatego też jesteśmy w stanie zgodzić się na zmianę terminu, co będzie jakimś tam kompromisem dla obu stron.
Ale w świetle przepisów i wniosków, do których tu doszliśmy, uświadamiam sobie coraz bardziej, że żadnej łaski nam nie robią umożliwiając zmianę terminu, bo "o odwołaniu bez kosztowym nie chcą słyszeć", "oni działają normalnie" i "mają normalnie rezerwacje i ich nie odwołują". Przez takie stanowisko właśnie doszedłem do wniosku, że muszą działać jako dozwolony najem okazjonalny, bo nikt o zdrowych zmysłach nie wskakiwałby na minę, wciągając przy okazji turystów.

Kwestią odrębną jest to, że problem z potencjalną trudnością wyjazdu bezskutecznie usiłowaliśmy zgłosić obiektowi od kilku tygodni, nie odpisywali na maile ani nie odbierali telefonu. Przypomnieli sobie dopiero wczoraj. W międzyczasie problem monitowany kilkukrotnie u pośrednika (rezerwowaliśmy wyjazd w jednym ze znanych portali rezerwacyjnych). Z kilku dyskusji z infolinią najciekawsza była ta w stylu "my ich nie możemy zmusić do odwołania, ale jeżeli są otwarci, to proszę jechać i się nie przejmować, bo to ich decyzja". Jechać mimo zakazu, rzecz jasna. No świetnie, jakoś nie bardzo mamy ochotę uczestniczyć w czymś nie do końca oficjalnym, zgodnym z prawem.


Wydaje mi się, a nawet jestem przekonany, że nie jest to przypadek odosobniony.

Z resztą, noclegi w górach czy nad morzem na termin majówkowy (1-3 maja) w dalszym ciągu można sobie wynająć. Na rzeczonym portalu rezerwacyjnych sporo tego jeszcze zostało.
Oto nasze prawo w praktyce.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ja bym z nimi pogadał na bezczelnego, skoro tak lubią: "oddajecie całą kasę?", "nie, bo......", "A byliście kiedyś w Tarnowie?", "A dlaczego pan pyta?", "Bo w Tarnowie będzie rozprawa. Do widzenia."


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Ja z przedszkola (samorząd poza Tarnowem i regionem tarnowskim) dostałem już maila, że chcą wiedzieć, czy dziecko wróci do przedszkola.

Przy okazji dodali, że jeśli u dziecka zostanie stwierdzona temperatura powyżej 37 st. C to zgłoszą to do sanepidu.

Zastanawiam się czy to jakiś straszak żeby jednak nie przyprowadzać dzieci, bo jeśli złapiemy Twoje dziecko na gorączce to w pakiecie dostaniesz 2 tygodnie kwarantanny od sanepidu dla całej rodziny...

Obecnie uważam, że zalecenia dotyczące żłobków i przedszkoli to absurd. A słyszałem jeszcze, że opiekunki w żłobkach mogą być w maseczkach i przyłbicach - to chyba po to, by dziecku zryć psychę o małego, bo trauma po usypianiu przez takiego "potwora" może być straszna. te zalecenia pisał jakiś idiota oderwany od rzeczywistości...

Rząd po prostu nie ma pieniędzy już na zasiłki opiekuńcze - po tych mitycznych pseudowyborach naród zobaczy wielkie kuku podejrzewam.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Przedszkola przedszkolami - będą otwarte dla tych, którzy nie mają co zrobić z dziećmi - jak ktoś nie chce to nie będzie wysyłał. Wystarczy popatrzeć co się w sklepach dzieje. Jest coraz gorzej. Objechałem Biedronki bo chciałem kupić pewną rzecz, która jest tylko tam i po odwiedzeniu 4 (nie wchodziłem do środka) dałem sobie spokój. Ludzi w każdej pełno jak przed świętami Bożego Narodzenia (trzeba się przecież obkupić bo przez cały jeden dzień sklepy będą zamknięte) - nie ma mowy o jakichkolwiek limitach wpuszczanych osób.

Czy w tym państwie ktokolwiek kontroluje takie rzeczy jak przestrzeganie przepisów wprowadzonych w związku z epidemią przez sieci handlowe, czy też wystrzelali całą amunicję w tym zakresie na kontrolę rowerzystów i straż miejską jeżdżącą po osiedlach i puszczającą komunikat z głośnika.

Żeby było zabawniej dziś czytałem interpretację przepisów o maseczkach, że mandat może grozić nawet jak na ulicy ją zdejmiemy na chwilę aby napić się wody.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Też się nad tym zastanawiałem i zawsze przed zdjęciem kasku motocyklowego rozglądałem się czujnie czy nie ma gdzieś nadgorliwych, no bo przecież muszę kask do kufra wsadzić i dopiero maskę założyć, potem w drugą stronę :P


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: hurricane »

defekator pisze:
30-04-2020, 20:26
Czy w tym państwie ktokolwiek kontroluje takie rzeczy jak przestrzeganie przepisów wprowadzonych w związku z epidemią przez sieci handlowe
Do 10 maja społeczeństwo ma mieć poczucie względnej normalności, a potem to może nawet szlag trafić ten kraj według zasady po nas choćby popiół...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

Dzisiaj na Hodowlanej była "łapanka" (jak za Niemca...) - mandaty po pincet sypały się gęsto (za brak maseczek).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Szczerze? I dobrze. W tłocznych miejscach tak właśnie powinni robić.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:
30-04-2020, 23:43
Dzisiaj na Hodowlanej była "łapanka" (jak za Niemca...) - mandaty po pincet sypały się gęsto (za brak maseczek).
Tylko oprócz zwykłych ludzi mandaty powinny lecieć też dla sklepów. Bo to nie wina ludzi, że wchodzą jak można ponad limit.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ponad limit to jedno - a w zasadzie bez limitów. Nikt nie sprawdza ile osób jest w środku.
A to, że niektórzy wchodzą bez maseczek to już jest szczyt - i też nikt tego nie sprawdza.
A część ludzi nosi maseczki tak, że w sumie to mogliby ich nie nosić - nos na wierzchu, bo tak wygodniej.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: figa »

Nie wiem o co chodziło wczoraj z Biedronkami, bo głupia ja, że weszłam. I potem nie mogłam uciec.
Tłum ludzi, każdy ma w d***e odległości, połowa bez rękawiczek i maseczek. Jeśli już ktoś miał maseczkę, to zasłonięta była tylko dolna warga. Albo w ogóle na brodzie ją nosili.
Artykuły pierwszej potrzeby? Chipsy, soki, piwo, wódka.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Z tych właśnie powodów widząc co się dzieje Biedronki sobie wczoraj odpuściłem. O dziwo w Auchan jest jako tako, w Lidlu średnio a w Biedronkach najgorzej.

Ktoś wie gdzie można zgłaszać, że sklep nie przestrzega żadnych limitów osobowych tak aby doczekało się to jakiejś reakcji? Bo tak jak patrzę jak Czechy i Austria ładnie ograniczają liczbę zachorowań a my najprawdopodobniej hodujemy sobie mocne wzrosty za jakieś dwa tygodnie to normalnie szlag mnie trafia.
Ostatnio zmieniony 01-05-2020, 13:18 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ