Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Był nie był nie wiadomo skoro wszystkie terminy zajęte więc jest zainteresowanie! Dlaczego ludzie mają jeździć gdzieś tam szczepionki mają być na miejscu a nie że w Rzeszowie jest multum a u nas co kot napłakał i dlaczego miasto ma się prosić MZ ? Może jakiś poseł by się sprawą zainteresował ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Kulfon pisze:
21-05-2021, 15:37
Był nie był nie wiadomo skoro wszystkie terminy zajęte więc jest zainteresowanie! Dlaczego ludzie mają jeździć gdzieś tam szczepionki mają być na miejscu a nie że w Rzeszowie jest multum a u nas co kot napłakał i dlaczego miasto ma się prosić MZ ? Może jakiś poseł by się sprawą zainteresował ?
Ten rozpieprz wygląda własnie jakby jakiś poseł się tym szczególnie interesował.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: figa »

Jutro miałam się szczepić w Tarnowie. Dziś odwołali wizytę, bo brak szczepionek. Przesunęli mnie na 2 czerwca. Wolałam nie czekać, bo znów w czerwcu okaże się, że brakuje szczepionek, więc w najbliższą niedzielę jadę do Sędziszowa Małopolskiego na szczepienie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Gdzie i czym miałaś się szczepić? Mojej mamie skrócili termin na 2 dawkę AZ - poinformowali, że kończą szczepienie tym preparatem i jeżeli odmówi to będzie musiała szukać punktu szczepień na własną rękę.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: figa »

defekator pisze:
21-05-2021, 18:59
Gdzie i czym miałaś się szczepić? Mojej mamie skrócili termin na 2 dawkę AZ - poinformowali, że kończą szczepienie tym preparatem i jeżeli odmówi to będzie musiała szukać punktu szczepień na własną rękę.
Na Gumniskiej, pfeizer.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

@thunderstruck czyli, podsumowując - masz większe przebicie - masz władzę nad maluczkimi. Tylko pozostaje kwestia odpowiedzialności. Niestety, żaden sąd nie skaże Cejrowskiego, bo wmówił Panu X, że wirusa "nie ma", po czym ten pan zakaził siebie i potem całą rodzinę - pan X żyje, rodzina nie. Czyja to jest wina? Pewnie Pana X, bo mógł użyć wolnej woli, i użył. Źle? Trudno, musi ponieśc konsekwencje. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Cejrowski ma w dupie Pana X i jego martwą rodzinę - jemu zależy tylko i wyłącznie na "klikach". A że go słuchają? No cóż... jak to mówi Cejrowski - każdy ma swoją wolną wolę...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Jak to było ? Przyśpieszamy , ostatnia prosta !
Ciekawe czy w tvp o tym powiedzą ... chyba nie oni tylko o ''sukcesach'' :)

''W piątek po południu do Tarnowa miało dotrzeć 900 dawek szczepionki firmy Pfizer, które były konieczne do przeprowadzenia szczepień zaplanowanych na sobotę 22 i w niedzielę 23 maja w Powszechnym Punkcie Szczepień mieszczącym się w hali przy ul. Gumniskiej. Agencja Rezerw Materiałowych nie dostarczyła jednak preparatów i szczepienia w ostatniej chwili zostały odwołane.

- Jak dotychczas nie są znane powody opóźnienia w dostawach, służby miejskie nie zostały o nich poinformowane - przekazał Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.
https://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/ ... zczepionek

Jak zwykły obywatel ma mieć zaufanie do tego państwa .... może do Rzeszowa wysłali ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: japoneczka01 »

Najpierw mieli być szczepieni tylko dorośli, bo dla dzieci szczepionki miały być szkodliwe (zagrożenie bezpłodnością w dorosłym życiu, itp.), a teraz przeczytałam, że szczepienia mają się odbywać w szkołach i nauczyciele mają uczniów do tego zachęcać.
Jak ta bezpłodność okaże się prawdą, to żaden program na przyrost naturalny już nie pomoże.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

japoneczka01 pisze:
22-05-2021, 07:16
Najpierw mieli być szczepieni tylko dorośli, bo dla dzieci szczepionki miały być szkodliwe (zagrożenie bezpłodnością w dorosłym życiu, itp.),
A to wymyślili sobie już ludzie na podstawie jakiś bzdur wyczytanych w internecie. Nie było i nie ma żadnych wyników badań potwierdzających negatywny wpływ szczepionki na płodność. To znaczy - takie badania były i nie zauważono żadnego negatywnego wpływu - zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
a teraz przeczytałam, że szczepienia mają się odbywać w szkołach i nauczyciele mają uczniów do tego zachęcać.
Szczepionki dla młodzieży były wstrzymane ponieważ nie było testów szczepionek na tej grupie wiekowej. Teraz już są.
Jak ta bezpłodność okaże się prawdą, to żaden program na przyrost naturalny już nie pomoże.
A jak po szczepionkach wyrosną rogi i ogon to będzie wstyd na całą wieś. :)

Natomiast nie wiem czy wiesz, ale z przeprowadzonych badań wynikają przesłanki, że u mężczyzn przechorowanie wirusa faktycznie może mieć negatywny wpływ na płodność. Są przypadki, gdy wirus uszkadzał jądra, potwierdzono też jego wpływ na obniżenie jakości nasienia.
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-m ... 01795.html
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-m ... 83346.html

Na szczęście jest spora szansa, że jest to efekt tymczasowy. Ale to wymaga dalszej obserwacji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ale przynajmniej będzie na co zwalić, jeśli 500+, 700+ 24000+ nie zadziała i Polacy nadal nie będą chcieli mieć dzieci.
Powiedzą, że program działa, ale szczepienia i wirus go zniszczyły (no i Tusk).


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Goscinny pisze:
22-05-2021, 22:00
jeśli 500+, 700+ 24000+ nie zadziała i Polacy nadal nie będą chcieli mieć dzieci.
Nawet MILION + i 5 milionów mieszkań za darmo też nie zadziała ..... bo to wynika po prostu z matematyki i demografii i żadne zaklinanie rzeczywistości czy chciejstwo tego nie zmieni .

Rząd nie rozumie lub świadomie uprawia propagandę a fakty są takie że za tamten rok liczba urodzeń była NAJMNIEJSZA od 2 wojny światowej !
''Rozrodowych'' roczników jest coraz mniej a roczników ''emerytalnych'' coraz więcej !
W 2-3 latach najbliższych zobaczymy do czego doprowadziło ''zamknięcie służby zdrowia'' szczególnie chodzi o Onkologię !

Wracając do tematu braku dostaw szczepionek do Tarnowa pan Wojewoda przeprosił i on nie wie jak to się stało :lol: ...ale zapowiedział zwiększenie ilości szczepionek do Tarnowa :!: ..... hehe czyżby ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

Marudzicie!
Dzięki brakowi szczepionek tarnowianie poznają uroki okolicznych miejscowości.
To trzeba docenić.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


thunderstruck
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 14-10-2015, 20:19

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: thunderstruck »

ad2222 pisze:
21-05-2021, 22:24
@thunderstruck czyli, podsumowując - masz większe przebicie - masz władzę nad maluczkimi. Tylko pozostaje kwestia odpowiedzialności. Niestety, żaden sąd nie skaże Cejrowskiego, bo wmówił Panu X, że wirusa "nie ma", po czym ten pan zakaził siebie i potem całą rodzinę - pan X żyje, rodzina nie. Czyja to jest wina? Pewnie Pana X, bo mógł użyć wolnej woli, i użył. Źle? Trudno, musi ponieśc konsekwencje. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Cejrowski ma w dupie Pana X i jego martwą rodzinę - jemu zależy tylko i wyłącznie na "klikach". A że go słuchają? No cóż... jak to mówi Cejrowski - każdy ma swoją wolną wolę...
Tak to właśnie powinno działać. Brutalne ale prawdziwe. Być może dzięki temu - jak zobaczą że rodzina pana X zeszła z tego łez padołu - pan Y oraz pan Z nie będą słuchać Cejrowskiego.
Ja jestem wolnościowcem. Nie jestem przeciwnikiem szczepionek tylko przymusowi ich stosowania a jestem niemalże pewny że prędzej czy później będą obowiązkowe. Interes się musi kręcić. Nie poszło z corocznym szczepieniem na grypę to może pójdzie na coronawirusa.
-----------
EDIT
Ja jestem maluczkim ale Cejrowski (co więcej - nawet go trochę lubię) chociaż jest znany nie zmusi mnie np. do pójścia o kościoła czy uwielbienia Trumpa.
Czytałem o takiej historii że pewna pani wysłała list na Woronicza do dr. Burskiego z prośbą o pomoc w jej chorobie. Kogo w tym wypadku trzeba sądzić że panią wprowadził w błąd? Prezesa TVP, scenarzystę, reżysera, aktora który wcielił się w rolę doktora?


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

W małopolsce praktycznie niedostępna jest szczepionka inna niż Astra Zeneca. Zupełnie odwrotnie niż na podkarpaciu.
* Mapka przedstawia dzisiejsze statystyki, Żeby nie było, że w Rzeszowie nie było w ogóle testów, to miasto + powiat mieli w sumie 360 testów i 0 (ZERO) trafień, u nas 320 i 14 sztuk.
Załączniki
szczepienia.png
szczepienia.png (186.02 KiB) Przejrzano 3295 razy


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Tarnów.... Pfizer najbliższy termin w systemie 23 .... Czerwca hehe . Astra też niewiele terminów w tym tygodniu .
Rzeszów od ręki od jutra wszystkie szczepionki nawet Johnsona znalazłem na jutro :)

To tyle o równym rozdziale szczepionek i ich dostępie !
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ