Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Z informacji od teściowej, która wybrała się w odwiedziny do pacjenta Nowego Szpitala:
szpital wprowadził kwarantanne na wszystkich oddziałach, nie ma odwiedzin.
Nieoficjalnie od pracownika szpitala: przelotem jest u nas osoba z objawami w drodze do Dąbrowy Tarnowskiej na zakaźny.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

Podobno w szpitalach ma być zwiększona obsada. Nowy szpital niedawno zwolnił sporo pielęgniarek, ale Minister Obrony zapewnił pomoc wojska.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Tak w temacie koronawirusa: najkrótszy horror na świecie
Niby śmieszne, ale czy na pewno? :)
https://www.youtube.com/watch?v=0L9-POl_GFs

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ciekaw jestem czy miasto ma jakikolwiek (poza "pijarem") plan w razie wystąpienia u nas ogniska wirusa.
W zasadzie, to po co ja o to pytam :)


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: pilips1982 »

Śmiech na sali. Czytał ktoś dane nt. zjadliwości wirusa grypy typu A w Polsce? Już ponad 100 osób zmarło. Ale o tym jakoś nigdzie nie słychać. Tylko o braku maseczek, ktore nic nie dają i płynów do dezynfekcji, chociaż przy tym wirusie wystarczy zwykle mycie rąk...


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Goscinny pisze:
28-02-2020, 23:59
Ciekaw jestem czy miasto ma jakikolwiek (poza "pijarem") plan w razie wystąpienia u nas ogniska wirusa.
W zasadzie, to po co ja o to pytam :)
Jak zachorujesz to do Dąbrowy Tarnowskiej albo do Mielca .....taki jest plan ...u nas nie ma oddziału zakaznego dla dorosłych a ponoć aglomeracja :lol:

Chyba że na Lwowskiej po tych wyburzonych domach postawią szpital w tydzień jak Chińczycy kto wie mamy przecież wszechwiedzącego Prezydenta :)
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Tylko, że te zgony grypowe to jest 200 osób na kilka milionów zarażonych. Przykładowo w lutym 15 zgonów na 605 000 zarażeń. Natomiast we Włoszech (aby nie porównywać do Chin) gdzie służba zdrowia jest jednak na nieco lepszym niż u nas poziomie mamy 21 zgonów na 821 zarażonych (a zakładając, że wykryli tylko te cięższe przypadki, których jest 20% to mamy 21 zgonów na jakieś 4100 zarażeń) . Oczywiście nie ma co panikować, jak ktoś jest zdrowy i przed 60 rokiem życia to raczej nic mu się nie stanie, ale dla osób starszych czy obciążonych innymi chorobami ten wirus może być niebezpieczny.

Co do maseczek to powinny je nosić osoby z objawami aby nie zarażać innych a nie osoby zdrowe na wszelki wypadek.

Co do stanu przygotowań na epidemię, też mam poważne obawy. Po sieci krąży taki mem:
Obrazek

Który dość dobrze oddaje co myślę. (Ale pożyjemy, zobaczymy może to jakoś ogarną)
Ja osobiście natomiast czekam jak jakaś antyszczepionkowa mamusia zrobi koronawirus-party dla swoich bombelków ;)

I jeszcze taka jedna refleksja - dziesiątki tysięcy zarażonych, tysiące zgonów, miliardowe straty w gospodarce - a wszystko przez to, że jakiś koleś w Chinach znalazł gdzieś nietoperza, czy też jakiegoś dziwnego pancernika i postanowił zrobić sobie z nich kolację - normalnie trzeba go teraz znaleźć i przyznać tytuł człowieka roku 2020 ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: petr »

Nowy szpital zamknięty. Policja stoi. Podejrzenie wirusa. Info z wewnątrz.
pozdrawiam
petr


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: aaee »

Już na tarnowska.tv jest artykuł.
Kobieta wczoraj wróciła z Włoch przetransportowana ma być do Krakowa a Tarnowski szpital czeka na decyzje sanepidu

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/512 ... w-tarnowie

https://www.se.pl/tarnow/koronawirus-w- ... -cQHD.html

zdjęcia od znajomego:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

A to Polska właśnie. Po godzinie 15 nie ma kto próbek pobrać bo laboratorium zamknięte. Ale policja w skafandrach prawie kosmicznych. Na wypadek gdyby chory w szpitalu kichnął?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: andy »

Czytasz głupot laski, która uprawia teraz politykę.

"...laboratorium PZH działa 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Tak jest od kilku dni, wcześniej działało do godziny 22 ..."


ezola
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 06-11-2014, 11:49

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: ezola »

Podobno od 20 SOR ma działać normalnie (?!?). Personel (bezpośrednio stykający się z "podejrzana") dostał L4 na 2 dni i ma siedzieć w domu. Dla mnie do bez sensu narażam się w pracy i za to zapłacą mi 80% (L4) nie z mojej winy


Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Sugeruje, że wypełniając swoją pracę zostali za nią ukarani obcięciem 20% pensji :)
Tak samo jak są karani ci, co zarabiają > 85 tys. ]:->
W takim przypadku to powinno być traktowane jako "wypadkowe", przynajmniej wg mnie.

A teraz tak:
Raport WHO: http://www.who.int/docs/default-source/ ... report.pdf
I skrót informacji w nim zawartych: http://www.wykop.pl/artykul/5359319/wni ... onawirusa/

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Wszystko fajnie, oprócz procentów związanych z osobami zarażonymi i porównaniem ich do grypy.
Te procenty nie są miarodajne, bo nie są to procenty osób ZARAŻONYCH, ale osób ZDIAGNOZOWANYCH, a to jest kolosalna różnica.
Przy grypie podaje się procenty w stosunku do OSZACOWANEJ liczby zarażonych, bo już wiemy jak szacować ile osób choruje na grypę.
Realnie te procenty mogą być podobne jak przy zwykłej grypie - co nie oznacza, że trzeba lekceważyć objawy.

Niemniej, kilka postów wyżej widać, że są ludzie, dla których te 20% więcej pensji będzie oznaczać, że wezmą garść leków MASKUJĄCYCH objawy grypy czy innej choroby i pójdą do pracy.

ODPOWIEDZ