Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".

japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: japoneczka01 »

Tytuł mylący, ale w treści obszerne tłumaczenie jak się należy obchodzić ze szczepionkami, aby były skuteczne, min. nie należy nimi wstrząsać. Nie wiemy czy w transporcie nie są wstrząsane i czy pielęgniarki mające nawyk wstrząsania zwykłych zastrzyków nie robią tego przed podaniem szczepionki https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 2,79cfc278


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

Jeżeli producent wymaga "wstrząśnięcia przed użyciem" to pielęgniarka to zrobi.
Jeżeli jest niedozwolone, to tego nie zrobi.
To są inteligentne osoby :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Dzisiaj w Tarnowie mieliśmy tylko 1 przypadek. Powiat 4. Nawet po przemnożeniu przez 10, wygląda dobrze.


thunderstruck
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 14-10-2015, 20:19

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: thunderstruck »

bart11 pisze:
19-01-2021, 12:17
Dzisiaj w Tarnowie mieliśmy tylko 1 przypadek. Powiat 4. Nawet po przemnożeniu przez 10, wygląda dobrze.
Wam się to jeszcze nie znudziło?
W kwietniu zeszłego roku przeczytałem artykuł na temat "Czy lekarstwo nie jest groźniejsze od choroby".
Polecam teraz poszukać statystyk za 2020 rok ile osób zmarło. Było najgorzej od 2 WŚ. Co ciekawe umierali nawet na inne choroby niż Covid-19.
Mnie bezpośrednio nie dotyka ta cała pandemia, epidemia czy jak się to tam nazywa teraz. Jednak zastanawia mnie jak to się dzieje że przy niepracujących podatnikach (restauracje, puby itp.) są pieniążki na pomoc dla nich - tarcze.
W 2019 czy w poprzednich latach brakowało na służbę zdrowia czy drogi a zeszłym 2020 znalazło się dla przedsiębiorców.
Rząd znalazł ukrytą skarbonkę czy nas - nie siebie ale NAS - zadłuża?
Wcale się nie dziwię ludziom którzy otwierają swoje interesy. Mają splajtować? Może bank anuluje kredyt bo pandemia "wyskoczyła akurat".
PS. Szczepionki nie daje za darmo Unia Europejska albo rząd polski. Podatek 5% za chleb. Podatek 23% za obuwie robocze.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Nie ma pieniędzy na tarcze - to wszystko jest kosztem zadłużania kraju. Sama tarcza też jest przereklamowana. Ale jest na 500+, nawet jak firmy padają, bo na bombelki musi się znaleźć.
A ludzie umierają, bo się źle odżywiają - nie słuchałeś kogoś tam od premiera?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Bo to taka tarcza Schroedingera: jednocześnie jest (na konferencjach prasowych) i jej nie ma (z punktu widzenia typowego przedsiębiorcy). O sensie niektórych regulacji nie będę się tu rozwodził - nie twierdzę, że wszystkie są zbędne ale sporo rzeczy można było zrobić bardziej z głową. Z drugiej strony winni są też nieco ludzie - sporo z nich nie potrafiło działać w zakresie reżimu sanitarnego i ostentacyjne olewanie wszelkich obostrzeń w jakiś sposób przyczyniło się do zamykania całych branż.

Co do tego skąd rząd ma pieniądze proponuję poczytać sobie o rolowaniu długu za pomocą inflacji, którą należy traktować jako ukryty podatek - co gorsza nie tylko od zarobków, ale przede wszystkim od oszczędności.

Zasadniczo mszczą się tutaj dwie rzeczy. Pierwsza z nich to przewalenie kasy w okresie dobrej koniunktury na kolejne programy kiełbasy wyborczej w latach 2015-2020. Druga to pierwszy program pomocowy. Zamiast rozdawać pieniądze punktowo najbardziej zagrożonym branżom dawali wszystkim, którym spadły obroty. Przez te dwie sprawy pole manewru do konkretnej pomocy jest bardzo ograniczone. Myślę, że rząd falę bankructw w niektórych branżach wlicza w cenę. Zapewne stwierdził, że dla gospodarki będzie to mniej szkodliwe niż jeszcze większe zadłużanie państwa i emisja pieniądza jak do tej pory - które i tak są kolosalne. Co najwyżej upadłe hotele przejmą twory takie jak Narodowy Holding Hotelowy.
bart11 pisze:
19-01-2021, 12:17
Dzisiaj w Tarnowie mieliśmy tylko 1 przypadek. Powiat 4. Nawet po przemnożeniu przez 10, wygląda dobrze.
Dzisiaj wykonano 48 tysięcy testów z czego tylko 17 tysięcy przez POZ. Obstawiam, że zdecydowana większość chorych po prostu nie robi sobie testu mając na uwadze wszystkie czekające ich przygody z kwarantannami i z udaniem się do lekarza czekają aż zrobi się na prawdę źle. Więc myślę, że nawet przemnożenie przez 10 jest zbyt optymistyczne. Tylko wczoraj rozmawiałem z dwójką znajomych, którzy mają objawy covidopodobne (kaszel, gorączka brak smaku) ale testu nie wykonali.
Ostatnio zmieniony 19-01-2021, 14:06 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

defekator pisze: Co najwyżej upadłe hotele przejmą twory takie jak Narodowy Holding Hotelowy.
Którego udziałowcem jest? :D
defekator pisze:Myślę, że rząd falę bankructw w niektórych branżach wlicza w cenę. Zapewne stwierdził, że dla gospodarki będzie to mniej szkodliwe niż jeszcze większe zadłużanie państwa i emisja pieniądza jak do tej pory - które i tak są kolosalne.
A ja myślę, że to nie jest przemyślane, i gdy będzie nowy budżet i braknie kasy z podatków z połowy gospodarki z połowy roku to będzie dokręcanie śruby, podnoszenie podatków (aka obecne podnoszenie mandatów ukryte w projekcie całkiem innej ustawy).

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

@LordRuthwen
Podnoszenie podatków i przykręcanie śruby już się zaczyna. Natomiast nie wierzę aby oni nie zdawali sobie sprawy, że masa firm z zamkniętych branż lockdownu nie przetrwa. To po prostu poświęcenie, na które są gotowi. Przedsiębiorcy to jednak nie jest sedno ich elektoratu. Natomiast trzon ich zwolenników widzi na konferencjach jak to premier zapowiada kolejne wersje tarczy i jest przekonany, że rząd skutecznie pomaga zamkniętym firmom, widzi przelew bąbelkowego na konto, widzi zapowiedzi 14 emerytury. Wiec myśli sobie "jest dobrze".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

To jest niestety prawda, przełożony mojej żony na AGH twierdzi uparcie, że przecież pis daje tarcze i pomaga, z opisu wynika, że jego mina była godna uwiecznienia po wyjaśnieniach żony jak wygląda tarcza, na ile starcza i skąd jest ta kasa :D

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

defekator pisze:
19-01-2021, 14:09
@LordRuthwen
Podnoszenie podatków i przykręcanie śruby już się zaczyna. Natomiast nie wierzę aby oni nie zdawali sobie sprawy, że masa firm z zamkniętych branż lockdownu nie przetrwa. To po prostu poświęcenie, na które są gotowi. Przedsiębiorcy to jednak nie jest sedno ich elektoratu. Natomiast trzon ich zwolenników widzi na konferencjach jak to premier zapowiada kolejne wersje tarczy i jest przekonany, że rząd skutecznie pomaga zamkniętym firmom, widzi przelew bąbelkowego na konto, widzi zapowiedzi 14 emerytury. Wiec myśli sobie "jest dobrze".
Zupełnie jakbym słyszał sąsiadkę (a`70) z naprzeciwka. "Rząd wszystkim firmom i ludziom pomaga jak może. PiS dał dodatkową emeryturę, Rząd wprowadza tarcze i daje pieniądze żeby chronić biznesy".

Ta sama sąsiadka w ostatni piątek bujała się 8 godzin (a przy okazji ja z żoną razem z nią) z ciśnieniem 215/115 i bólem głowy, uczestnicząc w festiwalu spychologii z udziałem POZu, Pogotowia Ratunkowego, Nocnej i Świątecznej Opieki oraz SORu. Sąsiadka przekonała się brutalnie, że "służba" zdrowia jednak nie jest tak cudownie zorganizowana.
Ostatnio zmieniony 19-01-2021, 14:29 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Ostatnio widziałem post restauratora, który opisywał przygody z koncesją na alkohol. Na nic zdały się tłumaczenia, że lokal jest zamknięty - opłacania koncesji nie da się zawiesić i już. Ma do wyboru płacić lub koncesję stracić (co będzie problemem jeżeli dotrwa do otwarcia). To pokazuje, że te wszystkie programy pomocowe to jest pic na wodę, podczas gdy nikt nie pomyślał o podstawach, które realnie mogłyby pomóc.

Śmieszą mnie też zapowiedzi, że górale już nie zagłosują na PIS. A jaki jest odsetek przedsiębiorców wśród tych górali do całości wyborców z tych terenów?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

To samo z abonamentem TV. Hotel zamknięty, ale opłaty trzeba wnosić. I tak pewnie jest ze wszystkim. A potem dostanie 5000 zł pomocy i ma to jakoś ogarnąć.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Wrzucając statystykę chciałem odnieść się do słów Martyki z listopada, gdzie mówił o tym, że do marca-kwietnia będzie po pandemii. A my zostaniemy ze szczepionką (lub samym rachunkiem) i gigantycznymi długami.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Nie ma szans na to aby do marca-kwietnia było po pandemii, skoro wg najoptymistyczniejszego wariantu niedoszacowania liczby chorych jesteśmy obecnie gdzieś na półmetku. Być może w okresie letnim będzie jakieś spowolnienie, nawet spadek do tych kilkuset przypadków dziennie - ale jeżeli akcja szczepień nie wyjdzie to epidemia skończy się w marcu-kwietniu 2022. Ale może do września października uda zaszczepić się na tyle, że jesień 2022 będzie w miarę spokojna i obejdzie się bez lockdownów.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: japoneczka01 »

Gościnny - abonament TV zawsze można zawiesić. Tylko trzeba wypełnić odpowiedni druczek. Robiłam to kilka razy.

ODPOWIEDZ