Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Tu już nie chodzi o to ile zarabiają, te określenia sugerują, że można od tych grup wymagać więcej niż po prostu rzetelnego wykonywania obowiązków wynikających z umowy o pracę. W przypadku "petenta" mamy sytuację odwrotną, sugerującą, że ktoś do urzędnika przychodzi z prośbą a ten robi mu łaskę, że się nią zajmuje.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

green123 pisze:
13-10-2020, 08:07
W większości jak zawsze najwięcej w sektorze publicznym zarabiają ci najstarsi stażem , a z reguły nie mają wyższego wykształcenia.
Nie wiem, jak jest z nauczycielami, ale moja znajoma jest pielęgniarką z ponad trzydziestoletnim stażem pracy. Nie ma wyższego wykształcenia. Co ciekawe, gdy na oddziale zjawia się lekarz na staż, czy do specjalizacji, to dostaje polecenie, że ma słuchać tej najgorzej wykształconej. A w pobliżu są magisterki, niektóre z najnowszą wiedzą, czyli sprzed góra roku. Dziwne.

Gdyby w takich oddziale zakazanym pielęgniarki zarabiali więcej niż teraz i to 2 razy, to myślę, że chętnych pielęgniarek do pracy w takim oddziale byłoby multum.
Jestem za. Tyle, że dyrekcja woli raczej "orać" personelem niż sensownie kierować. Filozofia polega na zwalnianiu, dokładaniu roboty ocalałym i niechętnym płaceniu za więcej pracy.

p.s.
W Nowym Szpitalu zamykają (chyba od jutra) Oddział Chirurgii Dziecięcej. Pielęgniarki idą na zakaźny.
Tym sposobem w województwie małopolskim nie ma chirurgii dziecięcej. Sącz zamknięty, Kraków nie przyjmuje.
Ale za to przybywa łóżek dla kovidowców.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 8,79cfc278


Po pierwsze, przy takim sposobie testowania, który najwyraźniej był pomysłem na odciążenie sanepidu żaden model nie mógł działać, bo po prostu sposób testowania przekłamywał faktyczną sytuację epidemiologiczną.
Obecne modele zakładają 4,5-7 tysięcy nowych przypadków na dobę. Mam nadzieję, że nie wsadzili do nich tego, że jedynie w 2% szkół są problemy z wirusem - bo znowu za tydzień czy dwa będzie kolejne "nie dało się przewidzieć".

Cieszę się też, że jak mówi pan rzecznik "zdecydowanie przygotowali się na drugą" falę. Teraz będą mieli więcej czasu na przygotowanie do niej gospodarki, opieki zdrowotnej i społeczeństwa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: sainte_nitouche »

To nie byly żale na moja prace. Sama taka wybralam , prace na intensywnej terapii rowniez. Nie jestem z łapanki, mam 20 lat stazu, studia magisterskie, specjalizację.
To byl "wkurw" na tych, co uwazaja, ze epidemii nie ma. I gdzies maja wszystkie wytyczne. Moze i nawet maseczke nosza, ale np na weselach bawia sie na calego, w.kosciolach tłoczą w najlepsze, z sąsiadami grilluja radosnie.
Szpitale sie sypia, personel się sypie, bedziemy znow umierac na choroby, ktorych juz dawno przestalismy sie bac, bo moglismy liczyc na szybkie i i skuteczne leczenie. Teraz nie bedzie mial kto ani gdzie leczyc.
I mam prawo sie wkurzac slyszac teorie spiskowe albo teksty, ze nie ma zakazen bezobjawowých. Owszem jest takich cala masa - jak chocby WZW typu C, z ktorym zyjesz sobie wiele lat nie wiedzac o tym, a potem nagle umierasz na raka lub marskosc watroby
Ale u nas wszyscy przeciez znaja sie na medycynie i pilce moznej ;) , taki narod fachowcow .

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Na szczęście już wiemy, kto jest winien temu, jak wygląda obecnie w Polsce walka z epidemią.
LEKARZE! Niejaki sasin (ten, który ukradł nam 70mln na wybory których nie było) stwierdził, że jesteśmy przygotowani, wszystko jest jak potrzeba ale przez niechęć lekarzy jest, jak jest.
Nareszcie, bo myślałem, że to przez to co robił (a raczej czego nie robił) rząd. Teraz już jestem spokojny - wirus będzie od dziś w odwrocie.


green123
Archont
Posty: 895
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: green123 »

898 przypadków dziś w Małopolsce, 10 zgonów. Liczba testów pozytywnych 35% około

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Zwiększający się odsetek pozytywnych testów zdaje się świadczyć o coraz większej niewydolności systemu testowania w stosunku do zapotrzebowania.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


1jurek3
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 06-12-2019, 14:34

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: 1jurek3 »

Goscinny pisze:
13-10-2020, 09:18
Na szczęście już wiemy, kto jest winien temu, jak wygląda obecnie w Polsce walka z epidemią.
LEKARZE! Niejaki sasin (ten, który ukradł nam 70mln na wybory których nie było) stwierdził, że jesteśmy przygotowani, wszystko jest jak potrzeba ale przez niechęć lekarzy jest, jak jest.
Nareszcie, bo myślałem, że to przez to co robił (a raczej czego nie robił) rząd. Teraz już jestem spokojny - wirus będzie od dziś w odwrocie.
Tenże sam sasin powiedział że problemem przy koronawirusie jest słabe zaangażowanie części personelu medycznego. Normalnie największy znawca świata :evil:

Awatar użytkownika

Blick
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 23-02-2010, 21:08
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Blick »

Proboszcz z Karoliny Kózki z koronawirusem.

https://www.se.pl/tarnow/tarnow-koronaw ... -Lt95.html


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

green123 pisze:
13-10-2020, 09:21
898 przypadków dziś w Małopolsce, 10 zgonów. Liczba testów pozytywnych 35% około
Przy takiej dynamice wzrostu, to do Bożego Narodzenia będziemy mieć spokój z epidemią.


green123
Archont
Posty: 895
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: green123 »

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/t ... ie-257330/

Zakażeni są księża emeryci z Tarnowa.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Przez weekend przybyło 50 osób w Tarnowie no to ciekawe kiedy czerwona strefa ? jak to się liczy na 10 tyś. ?
Zdecydowana większość to przypadki rozproszone czyli śmiało można powiedzieć że zarazić się teraz można wszędzie .
Podobno w Szczekliku też ma być oddział Covidowy .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Z cyklu "znakomicie się przygotowaliśmy na drugą falę"

https://wydarzenia.interia.pl/autor/luk ... Id,4790376

"Kilka dni temu diagności laboratoryjni apelowali o doposażenie ich w odczynniki potrzebne do badań. Od tego czasu nie zmieniło się nic. - Nie jesteśmy w stanie zbadać wszystkich pacjentów tą samą liczbą odczynników, dlatego w niektórych miejscach sytuacja jest dramatyczna
(...)
Od naszego pierwszego apelu sytuacja się nie zmieniła, odczynników nadal brakuje. Nie jest to sytuacja doraźna. Dostawy na polski rynek są w tym momencie za małe w stosunku do bardzo rozwojowej sytuacji epidemiologicznej. Zauważamy lawinowe wzrosty liczby zakażonych i chorych, dlatego potrzebujemy większej liczby odczynników
"
Oczywiście tego, że na jesieni będzie zwiększone zapotrzebowanie na odczynniki co spowoduje problemy z ich dostawami też nie dało się przewidzieć.
"Proszę sobie wyobrazić, że pracujemy tak jak dotąd, a dodatkowo przeprowadzamy diagnostykę w kierunku koronawirusa. Mamy mnóstwo obowiązków związanych ze sprawozdawczością, która jest po prostu mordercza. To jakiś absurd, że nie ma jednej platformy do rejestracji i wydawania wyników."
No leniwi diagności nie chcą pisać sprawozdań i im się jeszcze jakiś platform zachciewa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


green123
Archont
Posty: 895
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: green123 »

Większość uczelnii w Polsce ma większość zajęć zdalnych, a PWSZ chyba jako jedyna w Polsce na większości kierunków prowadzi tylko stacjonarnie. I nic z tym nie robi, jak wynika z informacji znajomych, którzy studiują na PWSZ. Większość rektorów wybrała model mieszany, ale PWSZ postanowiła na model w większości stacjonarny. O ile do tej pory nie ma potwierdzonych zakażeń wśród studentów, tak 15 października rusza 1 rok nauczania, w której roczniki są nawet 200 osobowe i ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, aby to nie przełożyło się na sytuacje w regionie.


P. S z tego co wiem PWSZ nie ma nawet platformy do nauki zdalnej. Z kolei większość uczelni coś takiego stworzyło jak AGH i teraz spokojnie może tam prowadzić wartościowe lekcje zdalne. No, ale PWSZ jest 100 lat za murzynami, bo obiecane od 10 lat indeksy dalej są, a do legitymacji studenckiej dalej trzeba zdjęcie zrobione przez fotografa, choć PWSZ dostała jakieś tam dofinansowanie z UE na budowe wirtualnego dziekanatu. Gdzie to jest to nie wiem.
https://pwsztar.edu.pl/wirtualne-spacer ... -tarnowie/
W najbliższym czasie PWSZ w Tarnowie planuje kolejne działania w „wirtualnym świecie”, które będą mieć jednak jak najbardziej realne konsekwencje i przełożą się na olbrzymie ułatwienia dla studentów i pracowników. Dzięki ponad 6-milionowej dotacji, w Uczelni ruszy system elektronicznego zarządzania, obejmujący m.in. e-indeks, e-dziekanat, e-legitymację, elektroniczny obieg dokumentów, czy dostęp do elektronicznych baz publikacji naukowych z całego świata. Zmiany doczeka się także strona internetowa.

Informacja z 2018 roku ;d


1jurek3
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 06-12-2019, 14:34

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: 1jurek3 »

Ale teraz nie wiem.... czy tylko informujesz... czy jesteś za czy przeciw.... (argumenty)... rusza 1 rok i co??

ODPOWIEDZ