Nowa płyta na Rynku

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Nowa płyta na Rynku

Post autor: japoneczka01 »

Kto zatwierdził brązowe, podłużne płyty z bardzo śliskiego materiału na nawierzchni Rynku? Płyty do chodzenia powinny być antypoślizgowe, a nie śliskie na wejściu, a co będzie jak deszcz popada? Utrzymano kolorystykę z poprzedniego okresu, ale wówczas właśnie te brązowe pasy płyt były szorstkie. Czy zawsze musi być jakiś niewypał? Czy trzeba cierpliwie czekać, aż ktoś sobie coś zwichnie lub złamie? Nie można tak od początku do końca zaprojektować B E Z P I E C Z E Ń S T W A?


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: wejss »

japoneczka01 pisze:
18-08-2020, 12:32
Utrzymano kolorystykę z poprzedniego okresu
I tu się mylisz. Niektóre płyty są innej kolorystyki. Odpal kamerę na rynek w ciągu dnia i zobaczysz.

https://tarnow.webcamera.pl/


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: japoneczka01 »

Nie mylę się, bo tam byłam i sprawdziłam "organoleptycznie". Zwyczajnie pośliznęła mi się noga na takiej węższej, podłużnej, brązowawej płycie. Zaczęłam więc sprawdzać co jest nie tak i przekonałam się, że te popielatoszare, kwadratowe są bezpieczne/szorstkie, a te drugie śliskie na sucho, dlatego piszę o tym co będzie po deszczyku lub śnieżku. Proponuję przystanąć i poszurać nóżką, a przekonasz się osobiście.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: wejss »

japoneczka01 pisze:
19-08-2020, 13:08
Nie mylę się, bo tam byłam i sprawdziłam "organoleptycznie". Zwyczajnie pośliznęła mi się noga na takiej węższej, podłużnej, brązowawej płycie. Zaczęłam więc sprawdzać co jest nie tak i przekonałam się, że te popielatoszare, kwadratowe są bezpieczne/szorstkie, a te drugie śliskie na sucho, dlatego piszę o tym co będzie po deszczyku lub śnieżku. Proponuję przystanąć i poszurać nóżką, a przekonasz się osobiście.
Hehe, nie chodzi mi o to, że się płytki ślizgają bo pewnie tak jest tylko o to, że kilkanaście płyt jest innego koloru niż całość i widać to dopiero z góry.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: LordRuthwen »

Prawda, są innego koloru.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2020-08-19 14-37-16.png
Zrzut ekranu z 2020-08-19 14-37-16.png (126.11 KiB) Przejrzano 6355 razy

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: defekator »

Oczywiście, że są innego koloru. Nawet widoku z kamerki do tego nie trzeba. Wystarczy przejść i popatrzeć pod nogi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: LordRuthwen »

Być może, na tarnowskim rynku nie byłem już chyba ze 2-3 lata.


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: sainte_nitouche »

Eee tam, narzekacie. Proponuje sie przejsc w centrum Dubrovnika po deszczu, tam to dopiero mozna ogladac piruety :) Anikt nie krzyczy,ze sliskie-tylko sie wssyscy zachwycaja, ze piekne. :)
Generalnie zawsze na cos ponarzekac mozna. Kostka brukowa zabytkowa typu"kocie lby" tez nie jest najwygodniejsza nawierzchnia dla nog, zwlaszcza tych w obcasach, ale jakos w miescie zyc trzeba.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: defekator »

To, że śliskie mi nie przeszkadza. Jak jest mokro to może być ślisko - taki mamy klimat. Ale różne kolory płyty jednak rażą. I to nie są drobne niedoróbki, które wyszły w praniu lub zostały przypadkiem przeoczone przy odbiorze.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: japoneczka01 »

wejss z tymi kolorami, to masz rację. Szłam w butach z wyższymi obcasami i pod podeszwą nie miałam protektora, a pod nogi nie patrzyłam, aż tu nagle....dobrze, że nie zrobiłam szpagatu, kolorystyki nie porównywałam. Teraz to widzę. Ktoś w innym poście zamieścił też fotkę pomylonego wzoru na płycie. Więc jak odbiór już się odbył, to tak zostanie na amen?


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: wejss »

japoneczka01 pisze:
19-08-2020, 18:18
wejss z tymi kolorami, to masz rację. Szłam w butach z wyższymi obcasami i pod podeszwą nie miałam protektora, a pod nogi nie patrzyłam, aż tu nagle....dobrze, że nie zrobiłam szpagatu, kolorystyki nie porównywałam. Teraz to widzę. Ktoś w innym poście zamieścił też fotkę pomylonego wzoru na płycie. Więc jak odbiór już się odbył, to tak zostanie na amen?
Pytanie właśnie czy to już odebrali a jeżeli tak to kto? Jeżeli odebrali to nie mam więcej pytań.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: LordRuthwen »

Przypominam, że Krakowską, pomimo zastosowania płyt niezgodnych z projektem też odebrali... i dalej pracują.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: pilips1982 »

Zdarzyło mi się właśnie wysłać te fotki z różnymi płytami ale widać że ze strony miasta zero reakcji. Ale nie zostawimy tego tak. Kandyduję do Rady Osiedla Starówka, skończy się z ciszą w takich sprawach. Nie obiecuję, bo sam nie lubię obietnic. Ale to jest naprawdę skandal, za takie pieniądze takie wykonanie. Pytań będzie dużo, tylko merytorycznych.


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: japoneczka01 »

Chętnie poparłabym Twoją kandydaturę, ale niestety jestem z innej dzielnicy.


Autor tematu
japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa płyta na Rynku

Post autor: japoneczka01 »

Dziś przechodziłam przez plac Rynku ok. godz. 14:00 i byłam jedyną osobą na tym placu. Głupie uczucie. Z głośników placówki kulturalnej puszczona była muzyka bożonarodzeniowa, ale nie miał kto jej słuchać, bo nikt nie miał po co przyjść na to miejsce. Ludzi wykwaterowano z Rynku, kwiaciarki przepędzono na Burek, kawiarnie zamknięte, żadnych sklepików oprócz Cepelii. Pustka i nawet zegar na Ratuszu zatrzymał się na godzinie 5:45 (chyba na zawsze). Nie ma dla kogo odmierzać czasu. Smutne.

ODPOWIEDZ