Tarnów na drogowskazach

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Przy Ostrogskich to chyba jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, tfu znaczy Rejon Dróg Wojewódzkich... ;P
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich - ul. Bernardyńska, Tarnów
Powiatowy Zarząd Dróg - Zgłobice ul. Zgłobicka 8

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ul. Głowackiego 56 30-085 Kraków

-> Rejon Dróg Wojewódzkich w Tarnowie ul. Ostrogskich 5a

Tak dla jasności :)
GG 13838449


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Przepraszam... pomyłka mała ;)

GDDKiA Oddział w Krakowie Rejon Tarnów
ul. Zakładowa 6

źródło
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

^^ Dokładnie, obok bazy Poldimu

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Po pierwsze: chciałbym zaznaczyć, że GDDKiA projektuje poprawnie znaki (zgodnie z Przepisami) ALE to co robi GDDKiA to jest MINIMUM, a można zamieścić na w/w znakach więcej informacji.

Co się tyczy nazw węzłów, to chyba rzeczywiście, pomimo wielu sprzeczności nosić będą nazwę Tarnów Zachód i Północ (załączniki - Zarządzenia). Nie gwarantuję jednak tego w 100%.

załączniki>>>
http://rapidshare.com/files/410234042/senatgov.pdf
http://rapidshare.com/files/410233951/Scan1618.pdf
<<< załączniki

Podobnie jest z tablicami szlakowymi: logicznie rozumując, to byłoby chore nie uwzględniać ponad stutysięcznika na takich znakach, jeśli pisze się na nich choćby Chrzanów :-/


Proponowałbym skupić się na razie nad 2 kwestiami:


1. Rzeszów i Tarnów na kierunkowskazach, a nie tylko sam Rzeszów (m.in. znaki E-1a, E-2d)
Obrazek

Obrazek

Jeszcze raz podkreślam (jest to też ważne przy wybieraniu miejscowości kierunkowych): Tarnów to ważny węzeł drogowy (poza autostradą, to 2 Drogi Krajowe, 2 Wojewódzkie)

PEWNE SPROSTOWANIE: Leszno i Konin miałyby wielkie problemy stać się miastami kierunkowymi, gdyż leżą praktycznie "pośrodku" autostrad, a między nimi jest kilka miast wojewódzkich. W praktyce jak sprawdzałem, to tylko (poza Tarnowem) Legnica i Opole mogłyby stać się miastami kierunkowymi na autostradzie A4 (nie wiem jak jest z Aglomeracją Śląską).

2. Logiczne oznakowanie węzłów autostradowych na węźle Tarnów Zachód i Tarnów Północ (chodzi o uwzględnienie samego Tarnowa na w/w zjazdach i jego części geograficznych (na wzór Krakowa) i dodatkowo lokalnych informacji (Mościce i Centrum) wg. poniższego przykładu:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W poniedziałek skontaktuję się z TZDM i zapytam, czy przyszła już odpowiedź na II pismo w tej sprawie- jeśli czegoś się dowiem - napiszę.

Pozdrawiam!


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Inicjatywa bardzo dobra i konieczna
Właśnie miałem ostatnio wizytę rodzinki z zachodniej części Polski. Ledwo trafili, bo po drodze nie mogli nigdzie dostrzec znaków na Tarnów. Wydawało się im, że trafili na jakąś inną drogę omijającą Tarnów. Nawet mieli wrażenie, że za chwilę dojada do Rzeszowa i bedą musieli szukać drogi na Tarnów.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Dla chcącego nic trudnego - proszę zwrócić uwagę na pierwsze linijki artykułu dotyczące wywalczenia tego, by uwzględniać pewną miejscowość :-?

http://www.gazetakrakowska.pl/fakty24/2 ... ,id,t.html

Dodam tylko, że znaki z napisem Nowy Sącz już są zamieszczone.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Bo oznakowanie Nowy Sącz na DK75 w Brzesku jest prawidłowe. Według przepisów, gdyby nie na Nowy Sącz to trzeba byłoby znakować tę drogę na kierunek "Muszynka PL/SK" a to by dopiero zrobiło zamęt.

Znając logikę GDDKiA, to jak się doprosimy o dwie nazwy na tablicach kierunkowych na A4 to tą drugą będzie... ...niestety Korczowa.


Maksym Pękosz
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 14-05-2010, 12:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Akcja obywatelska.

Post autor: Maksym Pękosz »

Słuchajcie, może zróbmy akcję obywatelską zmiany/propozycji oznakowania A4 wraz węzłami tarnowskimi. Mógłbym zrobić projekt pisma do GDDKiA. Każdy z chętnych wysłałby samodzielnie takie pisemko i może złamalibyśmy beton! Wykładnię w sprawie oznakowania już dostaliśmy i tylko to przelać na papier.
Chciałbym tylko wiedzieć czy była by wasza akceptacja takie projektu?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja jestem jak najbardziej za - jak tylko napiszesz pismo, to zobowiązuję się wydrukować i wysłać minimum w 10 egzemplarzach (rodzina, znajomi).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

chyba Kuba Kwaśny już kiedyś proponował by zasypać ich skrzynkę takimi pismami, nie wiem na czym do stanęło, ale w sumie nic nikogo do nie kosztuje :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja myślałem o tradycyjnej poczcie - papier jest papier...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

no racja.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

kisiello pisze:chyba Kuba Kwaśny już kiedyś proponował by zasypać ich skrzynkę takimi pismami, nie wiem na czym do stanęło, ale w sumie nic nikogo do nie kosztuje :)
Zdecydowanie papier, bo maile mogą zignorować na pisma powinni odpowiedzieć pisemnie.
Większą siłę przebicia jednak miałby UM i to on powinien o to walczyć
Od czego mamy posłów tu też mogliby się popisać

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ja tez im chętnie podeśle mały stos takich pism :) dobry pomysł.

ODPOWIEDZ